برایان هوک: رژیم ایران سال ۲۰۲۰ تحریم‌های اقتصادی سنگین‌تری را متحمل خواهد شد | ایران اینترنشنال

برایان هوک: رژیم ایران سال ۲۰۲۰ تحریم‌های اقتصادی سنگین‌تری را متحمل خواهد شد

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به تظاهرات اعتراضی همزمان در ایران، عراق و لبنان و اینکه «معترضان هر سه کشور در مخالفت با رژیم ایران شعار دادند»، گفت: «رژیم ایران مانند یک کشور عادی رفتار نکند، در سال ۲۰۲۰ تحریم‌های اقتصادی سنگین‌تری را هم متحمل خواهد شد.»

برایان هوک، در گفت‌وگو با شبکه خبری بلومبرگ، از جمهوری اسلامی به عنوان «رژیمی» نام برد که «صدور ایدئولوژی خود را بر رفاه مردمش مقدم می‌داند» و با اشاره به تظاهرات اعتراضی همزمان در ایران، عراق و لبنان، تاکید کرد: «مردم هر یک از این کشورها از مدل ایران در فساد و خشونت‌های فرقه‌ای و همچنین سختی اقتصادی به ستوه آمده‌اند. این رژیمی است.»

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه «رژیم ایران شدیدترین بحران مالی را در چهل سال گذشته تجربه می‌کند»، گفت: «اگر حامیان بر ایران مانند یک کشور عادی رفتار نکنند در سال ۲۰۲۰ تحریم‌های اقتصادی سنگین‌تری را هم متحمل خواهند شد.»

برایان هوک تاکید کرد که اکنون «ایران در رکود اقتصادی است. صادرات نفت رژیم ایران را فرو پاشیده‌ایم و سرمایه‌گذاری‌های خارجی را در آن متوقف کرده‌ایم»، تاکید کرد که «می‌خواهیم هزینه فعالیت‌های رژیم ایران را بالا ببریم.» 

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا حملات روز یک‌شنبه هشتم دی ماه ارتش آمریکا علیه مواضع  کتائب حزب‌الله، گروه شبه نظامی تحت حمایت ایران، در نقاطی از عراق و سوریه را «عملیات دفاعی» خواند که به دستور رییس‌جمهوری آمریکا انجام شد.

هوک گفت: «نیروهای آمریکا برای هدف مقابله با داعش در پایگاه‌های نظامی عراق مستقر شده‌اند و طی دو ماه گذشته گروه‌های نیابتی ایران بیش از ۱۲بار به این پایگاه‌ها حمله کرده‌اند.‌»

او یادآوری کرد که در حمله جمعه گذشته این شبه‌نظامیان به یک پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در الانبار، یک آمریکایی کشته و چندین آمریکایی و عراقی مجروح شدند.

هوک گفت: «حملات دفاعی آمریکا برای ارسال این پیام به ایران انجام شد که باید این فعالیت‌هایشان را متوقف کنند.»

برایان هوک گفت: «رژیم ایران، آخرین رژیم انقلابی جهان است و چهل سال است که سیاست توسعه‌طلبانه خود را پیش برده است.»

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: «دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، در قبال فعالیت‌های ایران شکیبایی فراوانی نشان داده اما در عین حال تاکید کرده است که خطر علیه جان آمریکایی‌ها را بر نمی‌تابد.» 

تازه چه خبر؟
الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با فاکس نیوز، هشدار داد در صورتی‌که ایران قصد داشته باشد به ونزوئلا موشک دوربرد بفروشد،...More
زلزله‌ای به بزرگی ۵/۲ ساعت یک و چهار دقیقه بامداد سه‌شنبه ششم آبان ماه مناطقی از استان یزد را لرزاند. موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران مرکز این زلزله را...More
در ادامه قطعی مکرر و ‌طولانی آب آشامیدنی در شهر گرگان، خبرگزاری فارس روز دوشنبه گزارش داد که قطع آب که در برخی مناطق به ۷ ساعت در روز هم می‌رسد، فقط...More
سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر معترضان بلاروس، روز دوشنبه از آغاز اعتصاب سراسری این کشور با هدف کنار زدن الکساندر لوکاشنکو از قدرت خبر داد. تیخانوفسکایا...More
احمد جباری، نماینده بندر لنگه در مجلس، با اشاره به «سهمیه‌بندی کپسول گاز» در روستاهای هرمزگان از وزارت نفت انتقاد کرد. جباری روز دوشنبه با اشاره به...More