یگ قهرمانان آسیا، سرخابی های پایتخت با السد والهلال همگروه شدند | ایران اینترنشنال

یگ قهرمانان آسیا، سرخابی های پایتخت با السد والهلال همگروه شدند

 

قرعه کشی مرحله گروهی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند.

مراسم قرعه کشی فصل آینده این مسابقات، امروز چهارشنبه، پانزدهم آذر (6 دسامبر) در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور مالزی برگزارشد که طی آن پرسپولیس در گروهی متوسط قرار گرفت، اما استقلال تهران با هم‌گروهی با الهلال عربستان در گروه مرگ این پیکارها قرار دارد.

براساس این قرعه کشی که نمایندگان تیم های شرق و غرب قاره کهن حضور داشتند، تیم ها در هشت گروه چهارتیمی تقسیم شدند. گروه بندی منطقه غرب قاره آسیا به شرح زیر است.

گروه اول: الجزیره امارات، الاهلی عربستان، تراکتورسازی تبریز و برنده بازی الغرافه قطر و پاختاکور ازبکستان

گروه دوم: الدحیل قطر، الوحده امارات، لوکوموتیو ازبکستان و برنده بازی ذوب آهن اصفهان و نماینده هند

گروه سوم: پرسپولیس تهران، الوصل امارات، السد قطر و برنده بازی نسف قارشی ازبکستان و الفیصلی اردن

گروه چهارم: الهلال عربستان، استقلال تهران، الریان قطر و برنده بازی العین امارات و الملکیه بحرین.

در قرعه کشی این دوره، پرسپولیس، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران در گروه متوسطی قراردارد و کار چندان سختی برای صعود به مرحله حذفی ندارد، اما استقلال با قرار گرفتن درکنار تیم های مدعی الهلال، الریان قطر و به احتمال زیاد العین امارات در سخت ترین گروه که به گروه مرگ تشبیه شده قراردارد و آبی پوشان برای صعود از این گروه، کار بسیار سختی پیش رو خواهند داشت.

همچنین براساس برنامه ریزی مسئولان لیگ قهرمانان آسیا، سه تیم ایرانی تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال که به طور قطعی در مرحله گروهی حضور دارند در هفته اول به این ترتیب به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

تراکتورسازی در گروه یک، روز بیست و سوم بهمن امسال به مصاف الاهلی عربستان می رود.

ذوب آهن اصفهان نیز باید برای قطعی کردن صعودش به مرحله گروهی روز دهم بهمن امسال درتک بازی پلی آف به مصاف آیزاول هند برود و در صورت برد مقابل این تیم به مرحله گروهی راه خواهد یافت و درهفته اول، روز بیست و سوم بهمن با الدهیل قطر دیدار دارد.

در گروه سوم، پرسپولیس تهران روز بیست و چهارم بهمن پذیرای برنده بازی نسف قارشی ازبکستان و الفیصلی اردن خواهد بود و در گروه چهارم، استقلال تهران در خانه الریان  قطر به مصاف این تیم می رود.

 

تازه چه خبر؟
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، در پیامی ویدیویی با حمایت از دادخواهی و اعتراض مردم سراوان به کشتار دست‌کم ۱۰ سوخت‌...More
طبق تحقیقی که از سوی دانشگاه کلمبیای آمریکا صورت گرفته، گونه‌ای جدید از ویروس کرونا که شبیه به گونه کشف شده در آفریقای جنوبی است، از ماه نوامبر در...More