نماینده مجلس: وزیر ورزش باید درمورد دعوت مجدد از شجاعی در تیم‌ملی توضیح بدهد | ایران اینترنشنال

نماینده مجلس: وزیر ورزش باید درمورد دعوت مجدد از شجاعی در تیم‌ملی توضیح بدهد

 

بازگشت مجدد مسعود شجاعی، کاپیتان تیم‌ملی فوتبال ایران به اردوی این تیم برای بازی تدارکاتی با تیم‌های تونس و الجزایر، با واکنش منفی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روبرو شد. واکنشی که در رسانه‌های خارج از ایران نیز انعکاس یافته است

محمدعلی پورمختار، نماینده بهار و کبودرآهنگ، روز یکشنبه پنجم فروردین‌ماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن انتقاد از دعوت این بازیکن به تیم ملی، از احضار وزیر ورزش و جوانان به مجلس بعد از تعطیلات نوروز، برای دادن توضیح در مورد این موضوع خبر داد.

او با اشاره به بازی مسعود شجاعی مقابل یک تیم اسرائیلی در رقابت‌های اروپایی، گفت: «ما نمی‌خواهیم ورزش را سیاسی کنیم و بحث عدم رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی یک بحث سیاسی نیست؛ بلکه یک موضوع اعتقادی است و فراکسیون ورزش مجلس باید بازیکنان را در این باره توجیه کند».

پورمختار افزود:«دعوت مجدد از مسعود شجاعی برای حضور در تیم ملی فوتبال، آن هم پس از مصاف وی درمقابل رژیم صهیونیستی، نشان داد که فدراسیون فوتبال، اقدام جدی در این باره نکرده است».

این نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که پس از تعطیلات نوروزی، مجلس در قالب طرح سؤال، از وزیر ورزش و جوانان در این مورد، توضیح خواهد خواست و او باید در این باره پاسخ‌گو باشد.

مسعود شجاعی، کاپیتان باسابقه تیم‌ملی فوتبال ایران، در پاییز سال گذشته، به‌خاطر همراهی تیم پانیونیوس یونان در بازی مقابل مکابی اسرائیل، در رقابت‌های لیگ اروپا، به دستور مسؤولان وزارت ورزش، مدت‌ها از حضور در تیم‌ملی محروم بود؛ اما کارلوس کی‌روش، هفته گذشته این بازیکن را به اردوی تیم‌ملی برای برگزاری دو بازی دوستانه مقابل تونس و الجزایر دعوت کرد تا مشخص شود که محرومیت شجاعی از حضور در تیم‌ملی به پایان رسیده است.