خبر فوری

 • فرهاد رهبر: ۲۰ هزار دانشجوی دکترای بیکار در ایران داریم
 • سفر قریب‌الوقوع وزیرخارجه فرانسه به ایران و روسیه
 • کشته شدن دست‌کم ۲۵۰ نفر در دو روز گذشته در غوطه شرقی
 • سقوط ۲۰درصدی ارزش ریال ایران
 • نامزد پیشین ریاست‌جمهوری مصر در فهرست «تروریست‌ها» قرار گرفت
 • محمود عباس خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان‌ ملل شد
 • ذوالنور: سپاه، پا در کفش وزارت اطلاعات نکرده است
 • ورود کاروان نیروهای شیعی طرفدار اسد به عفرین
 • تخریب سنگ قبر ابراهیم یزدی
 • رئیس هلال‌احمر: پیکر ۳۲ مسافر هواپیمای تهران - یاسوج پیدا شده، نه ۴۵ جسد

علی کریمی: تا روزی که شما در فوتبال هستید ما رنگ خوشی را نخواهیم دید

 

«تا روزی که شما در فوتبال هستید، ما رنگ خوشی را نخواهیم دید». این بخشی از گفته‌های جنجالی علی کریمی اسطوره فوتبال ایران بود که دو‌شنبه شب۲۳ بهمن‌ماه در برنامه زنده تلویزیونی ۹۰ چشم در چشم محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران و خطاب به دیگر مسؤولان این ورزش بیان کرد.

مناظره شب گذشته «علی کریمی» مربی فوتبال ایرانی که دوستدارنش لقب «جادوگر» به او داده‌اند  با «محمدرضا ساکت» در برنامه ۹۰ را می‌توان بعنوان یکی از جنجالی‌ترین گفت‌وگوهای پخش شده طی چند ساله گذشته در این برنامه نامید.

افشاگری در خصوص ابهامات در روابط مالی فدراسیون با بعضی از باشگاه‌های فوتبال از جمله «ایران نوین»، ماجرای عجیب واریز پول‌های جام جهانی به شخص ثالث، اخراج مربیان تیم‌ملی توسط کی‌روش، تناقض در ارسال اساسنامه فدراسیون به فیفا و پیام کی‌روش به انتقاد‌های تند علی کریمی و موارد دیگر، مسائلی بود که مرد شماره ۸ زمین‌های فوتبال، آن را عنوان و دبیر کل فدراسیون فوتبال را وادار به پاسخگویی کرد.

۱۳ بهمن‌ماه بود که علی کریمی که در حال حاضر مربی تیم «سپید رود» است، در کنفرانس خبری بازی «سپیدرود» و «استقلال خوزستان» لوگوی برنامه ۹۰ را به نشانه اعتراض به گوشه‌ای پرتاب کرد و خطاب به سازنندگان این برنامه گفت: «وقتی حرف‌های من را پخش نمی‌کنید، حق شرکت در کنفرانس‌های خبری من را هم ندارید».

این اقدام برای کسی که یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های جامعه ورزشی، به‌خصوص فوتبال به حساب می‌آید، موجی از واکنش را بهمراه داشت. انتقادات وارد شده به برنامه ۹۰ و همچنین دفاع تمام قد دوستداران علی کریمی، باعث شد که مدیران جامعه ورزشی و تلویزیون از او بخواهند که در این برنامه حضور پیدا کند.

از او خواسته شد که تمامی اتهاماتش را که در کانال تلگرامی و صفحه کاربری اینستاگرامش منتشر می‌کند، این بار در برابر چشم میلیون‌ها بیننده با دبیرکل فدراسیون فوتبال مطرح کند و از او بخواهد که به این شبهات پاسخ دهد.

 

 • ورود کارلوس کی‌روش به مناظره

دراین برنامه که در حدود ۳ ساعت به طول انجامید، علی کریمی اتهاماتی را درباره فساد فدراسیون فوتبال مطرح کرد و پای «کارلوس کی‌روش »، سرمربی تیم ملی فوتبال را نیز به این مناظره کشاند و از «ساکت» خواست که درباره امضای قرارداد با بازیکنی به نام «سباستین » توضیحاتی را ارئه دهد.

در این زمان بود که کی‌روش با ارسال پیامکی که در برنامه خوانده شد، علی کریمی را بزدل خطاب کرد. او در پیام کوتاه  خود نوشته بود: «لطفا پاسخ من را بدهید؛ هیچ تردیدی وجود ندارد که استعداد را می‌توانید بخرید ولی شخصیت را نمی‌توانید. در زمان مناسب جواب بی‌احترامی و دروغ‌های بزدلانه را خواهم داد. این شخص(علی کریمی) احترامش را از دست می‌دهد و ۱۲۴ بازی ملی خود را از یادها می‌برد».

کریمی در پاسخ به این پیام، خطاب به «ساکت» گفت که باج دادن‌های پی درپی که شما و عوامل فدراسیون فوتبال به این افراد می‌دهید مسبب تمامی این بی‌احترامی است .

کریمی در پاسخ این پیام کوتاه خطاب به کی روش گفت :« من اگر بزدل بودم، در این مناظره شرکت نمی‌کردم و امیدوارم شما هم وقتی چشم در چشم من می‌شوی، جرأت بیان این کلمه را داشته باشی که مطمئنم نخواهی داشت».

برنامه ۹۰ دردوشنبه شب، سرشار از اتهاماتی بود که علی کریمی آن را مطرح کرد و فدارسیون فوتبال و عملکرد مسؤولان را باعث و بانی فساد فعلی فوتبال دانست.

تماتمی این اتهامات از سوی دبیر کل فدراسیون فوتبال رد شد.

 

داغترین مناظره ورزشی/علی کریمی یک تنه رو در روری مسئولان فدراسیون فوتبال