سرخط خبرها

 • ظریف: تأخیر مجدد در اجرای اینستکس نشان می‌دهد که اروپایی‌ها نه توانش را دارند و نه اراده‌اش را
 • علی مطهری نماینده تهران در مجلس : حضور نیروهای نظامی در اقتصاد و سیاست برای خودشان و کشور خطرناک است
 • عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی: اگر ایران سیاست‌های تهاجمی خود را ادامه دهد تحریم‌ها بیشتر می‌شود
 • دادستان کل کشور بازگشایی پرونده سعید طوسی را تکذیب کرد
 • برایان هوک رییس گروه اقدام ایران: بعید می‌دانم اینستکس به مرحله اجرا برسد
 • جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا: انگلیس نگران جنگ "تصادفی" میان ایران و آمریکا است
 • سخنگوی وزارت خارجه ایران : اگر اروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم
 • مسکو استقرار موشک‌های آمریکا حوالی مرز روسیه را عامل منازعه خواند
 • برایان هوک رییس گروه اقدام ایران: هر گونه کانال محرمانه تماس با ایران را تکذیب می کنم
 • محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران : آمریکا مسئول اختلال در مبارزه با موادمخدر است
 • سخنگوی وزارت خارجه ایران: آماده گفتگو با کشورهای منطقه هستیم
 • روسیه: با تحریم‌های امریکا علیه ایران مقابله می‌کنیم
 • وال استریت ژورنال: امریکا احتمالا اینستکس را تحریم می‌کند
 • وزارت دفاع قزاقستان از وقوع انفجار در یکی از پایگاه‌های نظامی این کشور خبر داد
 • وزیر خارجه آلمان: در تهران و منطقه، هیچ‌کس خواهان جنگ نیست
 • محمدابراهیم رضائی رئیس کمیته هسته‌ای مجلس ایران شد
 • فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران از آمادگی برای برگزاری رزمایش مشترک در خاک ایران و عراق خبر داد
 • وزیر ارتباطات ایران: ۳۳ میلیون حمله سایبری را خنثی کردیم
 • سخنگوی وزارت خارجه ایران: جرم نازنین زاغری امنیتی است
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران: موسسات غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان زیان زدند
 • پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید
 • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.Facebook.com/iranintl E-mail: [email protected]
تاتنهام ۱ - آرسنال ۱

تساوی داربی شمال لندن

 

در دیداری تماشایی و دیدنی دو تیم پایتخت نشین شمال لندن به تساوی رضایت دادند تا همچنان به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا امیدوار باشند.

 مائوریسیو پوچتینو - یونای امری

 پوچتینو مربی آرژانتینی آرسنال با فلسفه پیرسینگ و تغییر تاکتیکی در جریان بازی یکی از باهوش ترین مربیان دنیا فوتبال است که بخوبی توانسته در فوتبال طراز اول لیگ برتر انگلستان خود را ثابت کند. امری نیز با موفقیت‌هایفراوان در لیگ اروپا که سابقه سه قهرمانی را در کارنامه دارد در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر انگلستان موفق شده از زیر سایه آرسن ونگر مربی افسانه‌ای آرسنال خارج شود. امری به مانند پوچتینو علاقه فراوانی به فلسفه پرسینگ دارد و در کنار این موضوع بازی سازی ار خط دفاعی خط قرمز این مربی است که تحت هر شرایطی باید انجام شود.

در این دیدار هر دو مربی با سیستم پرواکتیو به میدان آمدند. بدین معنی که سعی داشتند تحت هر شرایطی قدرت تیمی خود را به حریف تحمیل کنند.

آرایش دو تیم:

 

آرسنال با سیستم ۱-۳-۲-۴ به میدان آمد و تاتنهام با انتخاب سیستم دفاع سه نفره آرایش ۲-۱-۴-۳را انتخاب کرده بود.در آرایش تیمی تاتنهام دو هافبک دفاعی حضور داشتند. استفاده از سیسکو و وانیاما در مرکز زمین که خاصیت تخریبی دارند نشان می‌داد که پوچتینو قصد دارد با پرسینگ سنگین مانع از شکل‌گیری بازی آرسنال در مرکز زمین شود.

پرسینگ و بازی تحت فشار هر دو تیم موجب شده بود. تا در کمترین زمان ممکن  چندین و چند بار مالکیت توپ تغییرکند. شرایطی که بیشتر در فوتبال خیابانی اما در سطحی به مراتب بالاتر را شاهد بودیم. در لیگ برتر فوتبال  انگلستان برای تصمیم گیری کمتر از یک ثانیه وقت دارید اما حضور پرتعداد بازیکنان در اطراف توپ موجب شده بود تا این زمان به مراتب کمتر شود و در این شرایط حتی بازیکنان تکنیکی همچون هری‌کین، کریستین اندرسون و سون از تاتنهام وآيوبی، آرون رمزی و هنریک مخیتاریان به دردسر افتاده  بودند. در چنین بازی هایی که پرسینگ مهمترین فاکتور هر دو تیم است اشتباهات فردی در نتیجه بازی تاثیر بسزایی دارد.

 گل رمزی:

در دقیقه ۱۶ اوج اشتباه فردی بازیکنان تاتنهام موجب شد تا آرسنال به گل برسد.

پرسینگ کوین تریپیه به مونریال و پاس بلند او برای لاکازت با اشتباه فردی سانچز همراه بود که در این صحنه نوعی حرکت رمزی می‌تواند کلاس درسی برای تمامی بازیکنان فوتبال باشد. در حالیکه رمزی انتظار اشتباه مدافع مرکزی تاتنهام و یا صاحب توپ شدن لاکازت را داشت با تمامی سرعت برای حمایت لاکازت و دریافت توپ به فضای پشت مدافعین آرسنال حرکت کرد اما سیسه کو و وانیاما دو‌هافبک دفاعی تاتنهام در این شرایط تنها نظاره گر بودند و پس از اشتباه آشکار سانچز تازه  عکس‌العمل نشان دادند در حالیکه رمزی کاملا از آنها فاصله گرفته بود و با پاس دیدنی لاکازت توانست به راحتی هوگو لوریس و حتی سانچز را دریبل کند و گل اول را بزند.

پس از گل تاتنهام مالکیت توپ بیشتری داشت اما حضور پرتعداد بازیکنان آرسنال در زمین خودی و یک سوم دفاعی شرایط را برای مهاجمین تاتنهام به مراتب سخت تر کرده بود.

 تعویض ها و تغییر تاکتیک پوچتینو

 

 

در بین دو‌نیمه امری تورائرو را در پست هافبک دفاعی جایگزین گوندیزی کرد تا آرسنال بتواند با هوش و قدرت پاسکاری تورائرو تا حدودی جریان بازی را کنترل کند. در حالیکه تاتنهام راهی به دروازه آرسنال پیدا نمی‌کرد امری، اوبامیانگ سرعتی را جایگزین لاکازت کرد تا در ضد حملات تاتنهام را وادار به عقب نشینی کند.

پوچتینو سریعا دست بکار شد. با تعویض اریک لاملا تکنیکی بجای وانیاما تخریبی نه تنها قدرت تهاجمی تاتنهام بیشتر شد بلکه با تغییر سیستم تاتنهام به۳-۱-۲-۴ این تیم کاملا جریان بازی را در دست گرفت.

در این تغییر  فرتونگن مدافع چپ شد و دنی رز در کنار سیسه کو دو هافبک دفاعی را تشکیل دادند تا اریکسون به عنوان هافبک تهاجمی در پشت سه مهاجم تاتنهام قرار بگیرد.

گل تساوی تاتنهام:

پیشتر عنوان کردم که در چنین بازیهایی اشتباهات فردی تاثیر فراوانی در نتیجه مسابقه دارد. در دقیقه۷۲و در ضربه ایستگاهی مصطفی مدافع مرکزی آرسنال که در این دیدار بعنوان مدافع راست  بازی می‌کرد بی دلیل کین بر روی کین خطا کرد تا تاتنهام صاحب ضربه پنالتی شود.

کین با اعتماد بنفسی دیدنی پنالتی را گل کرد تا بازی برای هر دو تیم مساوی شود.

 

سانچز و اشتباه دوباره:

در دقیقه ۹۲ و در شرایطی که بازی در حال اتمام بود یک بار دیگر اشتباه فردی سانچز کار دست تاتنهام داد. در این صحنه و در حالی که اوبامیانگ از دروازه دور می‌شدسانچز با فشار دست راست خود او را سرنگون کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

اوبامیانگ بهترین گلزن این فصل آرسنال پشت توپ قرار گرفت اما ضربه آرام او را لوریس مهار کرد تا تفاوت هری کین که با اعتماد بنفسی دیدنی پنالتی را تاتنهام را گل کرده بود  و اوبامیانگ که پنالتی را از دست داده بود در چنین بازی هایی مشخص شود.

 

نتیجه گیری:

مهمترین موضوع در این دیدار نوع تفکر دو مربی بود که هر دو به دنبال پیروزی بودند. به رغم حساسیت بالای داربی شمال لندن که یکی از پرطرفدارترین بازیهای تاریخ فوتبال انگلستان است اما هیچ یک از دو مربی به دنبال بازی دفاعی نبودند که همین موضوع موجب شده تا فوتبال لیگ برتر انگلستان یکی از دیدنی‌ترین بازیهای فوتبال دنیا باشد.

 

 • آرایش دو تیم
 • ترکیب تاتنهام بعد از تغییر به دفاع چهار نفره
تازه چه خبر؟
۳۳ دقیقه ۸ ثانیه پیش
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت واشنگتن در حال ایجاد ائتلافی با متحدانش جهت حفاظت گذرگاه‌های کشتیرانی در خلیج فارس است. این مقام روز دوشنبه به...بیشتر بخوانید
۵۳ دقیقه ۴ ثانیه پیش
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران کلیات لایحه‌ای را تصویب کردند که محیط‌بان‌ها و جنگل‌بان‌ها را مجاز به استفاده از سلاح در موارد ضروری می‌کند. به...بیشتر بخوانید
۱ ساعت ۱۴ دقیقه پیش
با افزایش تحریم‌های آمریکا علیه ایران، صادرات نفت خام این کشور باز هم کاهش یافت و در ماه ژوئن به ۳۰۰ هزار بشکه در روز سقوط کرد. این در حالی است که...بیشتر بخوانید
۱ ساعت ۴۴ دقیقه پیش
تتابع السلطنة باهتمام بالغ التطورات الحالية في المنطقة،وتأمل من الجانبين الإيراني والاميركي ضبط النفس وحل المسائل العالقة بينهما عبرالحوار.وتؤكد عدم...بیشتر بخوانید
۱ ساعت ۵۰ دقیقه پیش
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در پیامی توییتری اعلام کرد آمریکا نیازی ندارد در تنگه هرمز باشد چون با فاصله از دیگران به بزرگ‌ترین تولیدکننده انرژی...بیشتر بخوانید