به دنبال دشمن فرضی و توهم توطئه در ای‌اف‌سی | ایران اینترنشنال
حمله رسانه‌های اصول‌گرا به فینال لیگ قهرمانان؛

به دنبال دشمن فرضی و توهم توطئه در ای‌اف‌سی

رسانه‌های منتسب به اصولگرایان با حمله به گزارش فردوسی‌پور در اینستاگرام AFC، این موضوع را توطئه خواندند و آمار میلیونی مخاطبان گزارش عادل را جعلی قلمداد کردند. رسانه‌های نزدیک به حکومت طی ۲۴ساعت گذشته سعی کردند صدا و‌سیما را برنده بازی‌ای بنامند که ظاهرا برنده مردمی‌اش کسی نبود جز؛ عادل فردوسی‌پور.

جدا از حملات تند وطن امروز با تیتر ‌زهر AFC، خبرگزاری فارس نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا را نهادی شیخ‌نشین و سیاست‌زده قلمداد کرد. در این بین روزنامه‌ کیهان سیاسی و ورزشی در چند گزارش جداگانه طی ۲۴ ساعت به این موضوع پرداختند و از توطئه در AFC نوشتند.

 کیهان سیاسی از توطئه AFC با مشارکت رسانه‌های فارسی‌زبان نوشت و آمار مربوط به گزارش فردوسی‌پور را براساس فالوئرهای فیک توصیف کرد. کیهان نه تنها به فردوسی‌پور بلکه وزیر ارتباطات که پیشتر به صدا‌وسیما انتقاد کرده بود را هم‌ به بازی در زمین دشمن محکوم کرد.

روزنامه کیهان سیاسی در بخشی از گزارش به آمار تلوبیون اشاره کرد و نوشت؛ آمار ثبت شده برای گزارش فردوسی‌پور جعلی و حتی از یک میلیون بازدیدکننده فینال در تلوبیون کمتر بود. کیهان این موضوع را پروژه‌ای نامید که با همکاری‌ رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور اجرا شد و حقیقت ندارد. 

این در حالیست که گزارش فردوسی‌پور در اینستاگرام AFC به گواه آمار نزدیک به ۵میلیون بازیدید کلی و بیشتر از ۸۰۰ هزار بیننده در دقایق پیک داشت. این آمار در شرایطی به ثبت رسید که طبق گزارش‌ها از ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه الی ساعت ۱۷:۳۰ (دقایقی بعد از پایان بازی)، اپراتوری‌های اینترنت، اختلال‌های شدیدی به خصوص در شهرستان‌ها اعمال کرده بودند.

کیهان ورزشی نیز در مقاله‌ای جداگانه، AFC را متهم به دشمنی با ایران کرد و با حمله به فردوسی‌پور نوشت: گزارشگری که به کنفدراسیون فوتبال آسیا چراغ سبز نشان می‌دهد ولی حاضر نمی‌شود برای تلویزیون خودمان فوتبال گزارش کند. کیهان ورزشی به گفت‌وگویی از فروغی، رئیس شبکه سوم اشاره می‌کند که تاکید کرده بود عادل منعی برای گزارش ندارد اما خودش تمام پیشنهادها را رد می‌کند.

کیهان ورزشی در شرایطی به مصاحبه فروغی اشاره می‌کند که نزدیک به دو ماه قبل برنامه «نود نو» که قرار بود به تهیه‌کنندگی فردوسی‌‌‌پور در بستر اینترنت پخش شود، از سوی سامانه ساترا (سامانه صوت و تصویر فراگیر که زیر مجموعه صداوسیما است و علی فروغی نیز عضو‌شورای سیاست‌گذاری این سامانه است)، مجوزش لغو شد و این در حالی اتفاق افتاد که این برنامه پیشتر مجوز وزارت ارشاد را کسب کرده بود.

سایر رسانه‌های نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی طی ۲۴ ساعت گذشته، شکست پرسپولیس را مربوط به توطئه برنامه‌ریزی شده کنفدراسیون فوتبال آسیا دانستند که با محرومیت عیسی آل‌کثیر، قهرمانی را از پرسپولیس گرفتند. تمام رسانه‌های اصولگرا البته فردوسی‌پور را نیز مورد انتقاد قرار دادند و عادل را به همکاری با دشمنان فرضی محکوم کردند.

خبرنگار ورزشی
تازه چه خبر؟
کایلی مورگیلبرت،‌ محقق بریتانیایی-استرالیایی که دو ماه قبل و پس از دو سال زندان در ایران آزاد شده بود، خواستار حمایت از زندانیان «بی‌گناه» در زندان‌...More
ترکیه در ادامه اجرای برنامه واکسیناسیون عمومی کرونا، شش میلیون و ۵۰۰ هزار دوز دیگر واکسن «سینوواک» چین را دریافت کرد. شبکه دولتی «تی‌آر‌تی خبر» روز...More
سلمان گلپور، پدر رضا گلپور، نویسنده نزدیک به طیف‌هایی از جمهوری اسلامی که پیشتر صادق لاریجانی، حسین‌طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه و محمدی گلپایگانی...More
معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ قانون تنظیم برخی مقررات مالی این وزارتخانه، مجوز فروش املاک مازاد و همچنین مجوز «اجاره...More
ایالات متحده به طور رسمی فعالیت خود را در رابطه با مبارزه جهانی علیه تغییرات آب و هوایی از روز دوشنبه با حضور جان کری، نماینده ویژه رییس‌جمهوری...More