به دنبال دشمن فرضی و توهم توطئه در ای‌اف‌سی | ایران اینترنشنال
حمله رسانه‌های اصول‌گرا به فینال لیگ قهرمانان؛

به دنبال دشمن فرضی و توهم توطئه در ای‌اف‌سی

رسانه‌های منتسب به اصولگرایان با حمله به گزارش فردوسی‌پور در اینستاگرام AFC، این موضوع را توطئه خواندند و آمار میلیونی مخاطبان گزارش عادل را جعلی قلمداد کردند. رسانه‌های نزدیک به حکومت طی ۲۴ساعت گذشته سعی کردند صدا و‌سیما را برنده بازی‌ای بنامند که ظاهرا برنده مردمی‌اش کسی نبود جز؛ عادل فردوسی‌پور.

جدا از حملات تند وطن امروز با تیتر ‌زهر AFC، خبرگزاری فارس نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا را نهادی شیخ‌نشین و سیاست‌زده قلمداد کرد. در این بین روزنامه‌ کیهان سیاسی و ورزشی در چند گزارش جداگانه طی ۲۴ ساعت به این موضوع پرداختند و از توطئه در AFC نوشتند.

 کیهان سیاسی از توطئه AFC با مشارکت رسانه‌های فارسی‌زبان نوشت و آمار مربوط به گزارش فردوسی‌پور را براساس فالوئرهای فیک توصیف کرد. کیهان نه تنها به فردوسی‌پور بلکه وزیر ارتباطات که پیشتر به صدا‌وسیما انتقاد کرده بود را هم‌ به بازی در زمین دشمن محکوم کرد.

روزنامه کیهان سیاسی در بخشی از گزارش به آمار تلوبیون اشاره کرد و نوشت؛ آمار ثبت شده برای گزارش فردوسی‌پور جعلی و حتی از یک میلیون بازدیدکننده فینال در تلوبیون کمتر بود. کیهان این موضوع را پروژه‌ای نامید که با همکاری‌ رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور اجرا شد و حقیقت ندارد. 

این در حالیست که گزارش فردوسی‌پور در اینستاگرام AFC به گواه آمار نزدیک به ۵میلیون بازیدید کلی و بیشتر از ۸۰۰ هزار بیننده در دقایق پیک داشت. این آمار در شرایطی به ثبت رسید که طبق گزارش‌ها از ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه الی ساعت ۱۷:۳۰ (دقایقی بعد از پایان بازی)، اپراتوری‌های اینترنت، اختلال‌های شدیدی به خصوص در شهرستان‌ها اعمال کرده بودند.

کیهان ورزشی نیز در مقاله‌ای جداگانه، AFC را متهم به دشمنی با ایران کرد و با حمله به فردوسی‌پور نوشت: گزارشگری که به کنفدراسیون فوتبال آسیا چراغ سبز نشان می‌دهد ولی حاضر نمی‌شود برای تلویزیون خودمان فوتبال گزارش کند. کیهان ورزشی به گفت‌وگویی از فروغی، رئیس شبکه سوم اشاره می‌کند که تاکید کرده بود عادل منعی برای گزارش ندارد اما خودش تمام پیشنهادها را رد می‌کند.

کیهان ورزشی در شرایطی به مصاحبه فروغی اشاره می‌کند که نزدیک به دو ماه قبل برنامه «نود نو» که قرار بود به تهیه‌کنندگی فردوسی‌‌‌پور در بستر اینترنت پخش شود، از سوی سامانه ساترا (سامانه صوت و تصویر فراگیر که زیر مجموعه صداوسیما است و علی فروغی نیز عضو‌شورای سیاست‌گذاری این سامانه است)، مجوزش لغو شد و این در حالی اتفاق افتاد که این برنامه پیشتر مجوز وزارت ارشاد را کسب کرده بود.

سایر رسانه‌های نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی طی ۲۴ ساعت گذشته، شکست پرسپولیس را مربوط به توطئه برنامه‌ریزی شده کنفدراسیون فوتبال آسیا دانستند که با محرومیت عیسی آل‌کثیر، قهرمانی را از پرسپولیس گرفتند. تمام رسانه‌های اصولگرا البته فردوسی‌پور را نیز مورد انتقاد قرار دادند و عادل را به همکاری با دشمنان فرضی محکوم کردند.

خبرنگار ورزشی
تازه چه خبر؟
سفیر اسرائیل در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل خواستار رسیدگی فوری به حوادث دریایی اخیر و محکوم کردن جمهوری اسلامی به دلیل...More
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با اشاره به حمله به کشتی مرسر استریت گفت: «درباره کشتی و کلا درباره ایران، ما می‌کوشیم حمایت جهانی را کسب کنیم اما...More
محمدهادی ساروی با پیروزی در دیدار رده بندی وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک توکیو مقابل حریف فنلاندی به مدال برنز دست یافت. ساروی در دور...More
محسن بهاورند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، اعلام کرد در سال جاری میلادی اسرائیل به ۱۱ کشتی تجاری ایرانی حمله کرده است. پیشتر اسحاق جهانگیری، از...More
در واکنش به انتقادها از چگونگی اختصاص سهمیه واکسیناسیون کرونا برای خبرنگاران در ایران، محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت این معاونت نقشی در...More