بهت و حیرت در مادرید، زيدان از سرمربیگری رئال استعفا داد | ایران اینترنشنال

بهت و حیرت در مادرید، زيدان از سرمربیگری رئال استعفا داد

زين الدين زيدان، سرمربی موفق رئال مادريد اسپانیا، به طور غیرمنتظره، از هدايت اين تيم كناره گيری كرد.

روزنامه اسپانيايي آس، روز پنحشنبه، دهم خرداد (٣١ می) در مطلبی در اين باره نوشت:« زين الدين زيدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید تنها پنج روز پس از رساندن اين تيم به مقام قهرمانی ليگ قهرمانان اروپا به طور رسمی از سمت خود استعفا داد و  با اين كار، كهكشانی‌ها را در شوک بزرگی فرو برد».

زيدان  پس از استعفا از سرمربيگری رئال در نشست خبری كه به همين منظور برگزار شد، گفت: «تصمیم گرفتم برای فصل آینده سرمربی رئال مادرید نباشم».

او تصريح كرد: «مادرید به من همه چیز داد. من همیشه به این باشگاه نزدیک بودم. برای افراد زیادی این تصمیم غیر قابل درک است، اما برای من این چنین نیست. اکنون زمان تغییر است. همچنین این تغییر برای بازیکنان خوب است. به نظرم پس از سه سال کار کردن تصمیم مناسبی گرفتم. شرایط را درک می‌کنم و می‌خواهم از هواداران تشکر کنم. آنها چه در زمان مربیگری و چه در دوران بازی‌ام از من حمایت کردند».

اين سرمربی فرانسوی افزود:« می‌توان در این باشگاه عناوین کسب کرد یا نه، اما همیشه انتظارها در این تیم خیلی زیاد است. در اینجا همیشه می‌خواهند همه چیز صددرصد باشد. از همه کسانی که در این سال‌ها کنارم بودند تشکر می‌کنم. پیروزی تنها به یک شخص بستگی ندارد و همه در آن نقش دارند».

زیدان در ادامه درباره اطلاع بازیکنان رئال از تصمیمیش خاطرنشان كرد:« آنها می‌دانند. با تک تک بازيكنات صحبت نکردم، اما از پیام من متوجه چنین تصمیمی شدند. با کاپیتان‌های تیم و با سرخیو راموس صحبت کردم».

او در پايان گفت:« دوست داشتم با یک خاطره خوش باشگاه را ترک کنم. بهترین خاطره‌ام در این تیم زمانی بود که رییس باشگاه مرا فراخواند. می‌توانستم در این باشگاه بزرگ بازی کنم. این قضیه را می‌گویم چون رویای بازیکنان زیادی بر تن کردن پیراهن مادرید است. لحظات زیبایی در مادرید بودند که تجربه کردم، مانند فتح لیگ قهرمانان اروپا اما برای من قهرمانی در لالیگا به عنوان سرمربی خاص بود».

زين الدين زيدان فرانسوی در طول دو سال و نيم حضور  بر روی نيكمت سرمربیگری رئال مادريد با اين تيم در سه سال پياپی به مقام قهرمانی ليگ قهرمانان اروپا دست يافت و عملكرد درخشانی با كهكشانی‌ها داشت.

درهمین حال، روزنامه آس پنج گزينه احتمالی برای جانشینی زیدان را مطرح کرد که براين اساس، یوآخیم لو، مائوروسيو پوچتینو، یورگن کلوپ، آرسن ونگر و گوتی هرناندز پنج مربی سرشناسی هستند كه در ليست باشگاه رئال مادرید برای سرمربيگری فصل آينده اين تيم حضور دارند. 

تازه چه خبر؟
اف‌بی‌آی، وزارت امنیت داخلی و هشت نهاد امنیتی دیگر آمریکا در یک گزارش امنیتی مشترک با تاکید بر لزوم جلوگیری از حمله «افراطیون داخلی» به مراسم تحلیف...More
مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل بحران استانداری هرمزگان گفت: با گذشت چند ساعت از زلزله، تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است و با توجه به اینکه کانون زلزله در...More
کمیسیون آزادی بین‌المللی مذهبی آمریکا اقدام جمهوری اسلامی در «افزایش نگران کننده» فشار به جامعه بهایی ایران را محکوم کرد و از ایالات متحده خواست با...More
اتحادیه اروپا فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه را به فهرست کسانی که مشمول تحریم‌های این اتحادیه درباره سوریه می‌شوند، اضافه کرد. فیصل مقداد دو ماه پیش و...More
مارکوس گروبل، نماینده آلمان در امور آزادی‌های مذهبی، خواستار به رسمیت شناختن آیین بهائی و آزادی تغییر مذهب در ایران شد. او گفت که جمهوری اسلامی باید...More