برانکو: کی‌روش از کجا می‌داند که بازیکنان داخلی آماده نیستند | ایران اینترنشنال

برانکو: کی‌روش از کجا می‌داند که بازیکنان داخلی آماده نیستند

 

تعدادی از سرمربیان تیم‌های فوتبال داخل ایران، ضمن تأکید بر اهمیت فوتبال باشگاهی، از صحبت‌های کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران درمورد آماده‌نبودن بازیکنان داخل ایران برای بازی‌های جام‌جهانی، انتقاد کردند.

پس از این‌که کارلوس کی‌روش در کنفرانس خبری بعد از بازی تدارکاتی با تیم‌ملی الجزایر از آماده نبودن بازیکنان داخل ایران خبر داد و گفت که برای نتیجه گرفتن در جام‌جهانی ۲۰۱۸ باید آن‌ها را ۴۰ روز در اختیار داشته باشد، سرمربیان برخی از تیم‌های لیگ برتری با انتقاد از این اظهارنظر کی‌روش اعلام کردند که به بازیکنان خود نیاز دارند و آن‌ها را در اختیار تیم‌ملی قرار نخواهند داد.

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران، روز چهارشنبه هشتم فروردین‌ماه، در نشست خبری پیش از بازی پنج‌شنبه این تیم با سایپا در لیگ برتر، با انتقاد از صحبت‌های کارلوس کی‌روش درباره ناآماده بودن بازیکنان داخلی، گفت: «آقای کی‌روش از کجا می‌داند که بازیکنان آماده نیستند؟ او در چند بازی داخلی حضور داشته که بازیکنان را آماده نمی‌داند؟»

او افزود:«اگر درست متوجه شده باشم، بعد از بازی فردا باید به مرخصی سالانه برویم. قراردادم طوری است که تنها ۳۰ روز می‌توانم به مرخصی بروم. ظاهراً بازیکنان لژیونر خیلی آماده‌اند و مثل این‌که پرواز می‌کردند. آزمون، طارمی و انصاری‌فرد در بازی دیروز، پرواز می‌کردند و بعد از نیم ساعت، آن‌ها را در بازی نمی‌دیدم. آیا بازیکنان لژیونر هم در آن ۴۰ روز به اردوی تیم ملی می‌آیند؟ این را کی‌روش از کجا می‌داند که بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ داخلی نمی‌توانند جلوی رونالدو، ۱۰بار به آسمان بپرند؟‌ تیم ملی فقط دو جلسه تمرین داشته است».

سرمربی سرخ‌پوشان تصریح کرد: «من چطور می‌توانم بازیکنان لیگ داخلی و لژیونرها را مقایسه کنم؟ من بازیکنان لژیونر را تمرین نداده‌ام که وضعیتشان را بدانم. اگر درست تشخیص داده باشم، یعنی علی دایی مربی بدی است؟ اگر خوب متوجه شده باشم، مربیان ایرانی، مربیان خوبی نیستند. پس چطور تیم‌های استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن در آستانه صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان هستند؟»

 

  • علی دایی: با احترام به کی روش، اما بازیکنانم را لازم دارم

علی دایی، سرمربی تیم سایپا هم در واکنش به اظهارات کی‌روش برای در اختیار داشتن بازیکنان داخلی ایران تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸، گفت: «خوشبختانه یا بدبختانه نتوانستم بازی را ببینم و اظهارات آقای کی‌روش را هم نشنیدم که بخواهم درباره‌اش نظر بدهم. نظر ایشان محترم است، اما ما به بازیکنانمان احتیاج داریم. پنج بازی حساس پیش رو داریم و می‌خواهیم در این بازی‌ها نتیجه بگیریم».

او افزود: «مطمئن باشید ما همیشه با تیم‌ملی همکاری کرده‌ایم و می‌کنیم، اما الان زمانی نیست که بازیکنانم را ۴۰ روز در اختیار تیم ملی قرار دهم؛ چرا که می‌خواهم از بازیکنانم به‌نحو احسن استفاده کنم. آقای کی‌روش بعد از آخرین بازی ما در اردی‌بهشت، زمان کافی خواهد داشت».

 

  • هومن افاضلی: تیم‌ملی باید به باشگاه‌ها احترام بگذارد

هومن افاضلی، سرمربی تیم نفت تهران هم با بیان این‌که نمی‌داند در ذهن سرمربی تیم‌ملی ایران چه می گذرد، گفت: «تیم‌ملی باید به باشگاه‌ها احترام بگذارد».

او افزود: «به نظرم فوتبال در بستر باشگاه درست می‌شود. آن چیزی که ما در دیدار اسپانیا و آرژانتین و آلمان و برزیل دیدیم که به نظر می‌آمد فوتبال با دور تند برگزار می‌شود، نشان می‌دهد آن شیوه بازی در تیم‌ملی درست نشده؛ بلکه در باشگاه‌ها شکل گرفته است. باید کمک کنیم اگر باشگاه‌ها اشکالی دارند، در این زمینه رشد کنند».

 

  • خداداد عزیزی: اگر تضمین می‌دهید به مرحله دوم جام‌جهانی صعود می‌کنیم، لیگ را تعطیل کنید

خداداد عزیزی، مدیرفنی تیم فوتبال سیاه‌جامگان مشهد نیز در این باره گفت: «حرف کی‌روش بی‌راه نیست که ۴۰ روزه بتواند بازیکنان را آماده کند و کسی هم به توانایی‌های او شک ندارد؛ اما نمی‌شود لیگ را تعطیل کرد. این کار ظلم به باشگاه‌های داخلی است».

او تصریح کرد: «فرض کنیم باشگاه‌ها با درخواست کی‌روش موافقت کنند؛ آیا تضمینی داده می‌شود که تیم‌ملی به مرحله بعدی جام‌جهانی صعود کند؟ اگر کی‌روش تضمین بدهد، بله بازیکنان را به او بدهند؛ چون حضور تیم ملی در جام‌جهانی اولویت اصلی است».

 

کارلوس کی‌روش در نشست خبری بعد از بازی ایران و الجزایر، ضمن هشدار به مسؤولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، تصریح کرده بود: «ما از حالا ۴۰ روز زمان داریم. اکنون زمانی است که باید تصمیم بگیریم. فردا دیر است و تمرینات و مسابقات داخل ایران، برای بازیکنان ما کافی نیست. هر مربی که بگوید این حرف درست نیست، دروغ می گوید و حقیقت را از شما پنهان می‌کند. من از مسؤولان ورزش  و فوتبال ایران سؤال می‌کنم، اکنون چه چیزی برای شما اهمیت دارد؟ لیگ برتر یا جام جهانی؟ این وظیفه من است که حقایق را بازگو کنم؛ این یا همه چیز است یا هیچ چیز».

 

تازه چه خبر؟
محسن حسنی، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان اعلام کرد که بر اساس اطلاعات سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) و جهت وزش باد، در...More
نادر سلطانی، معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت که ۷۰ نفر از نیرو‌های اورژانس پیش بیمارستانی اهواز به ویروس کرونا مبتلا...More
منابع خبری العربیه، دلیل ابتلای بشار اسد به کووید-۱۹ را دیدار محرمانه او با سورنا ستاری معاون رییس‌جموری ایران ذکر کرده و اعلام کردند که احتمالا...More
مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری در آمریکا روز دوشنبه راهنمایی را برای کسانی که برای مقابله با کرونا واکسینه شده‌اند منتشر کرد تا به سوال‌های آن‌ها...More
خبرگزاری رویترز از اقدام ایران از آغاز غنی‌سازی اورانیوم با سومین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته آی‌آر-۲ام، در نیروگاه زیرزمینی هسته‌ای نطنز خبر داد...More