سرخط خبرها

 • نیکی هیلی: ایران یکی از موضوعات بحث در دیدارهای دونالد ترامپ در سازمان ملل خواهد بود
 • آمریکا تحریم‌هایی را علیه ارتش چین به خاطر خرید هواپیماهای جنگده و تجهیزات موشکی از روسیه اعمال کرد
 • ترامپ: اوپک انحصارگر همین الان باید قیمت نفت را کاهش دهد
 • سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده: ما حکومت ایران را مسئول حمله به مراکزمان در عراق می دانیم
 • سید حسن نصرالله: با وجود حملات اسرائیل، حزب‌الله به موشک‌های دقیق و هدایت‌شونده دست یافته است
 • محمدجواد ظریف پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران درباره عقد پیمان هسته‌ای و موشکی را رد کرد
 • محمود بهمنی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: روی دیوار چین یادگاری ننویسیم، به اروپا دل نبندیم، و به پیشواز تحریم‌ها نرویم
 • محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس: یکی از عوامل مهم خالی شدن سفره مردم، انزوای بین‌المللی است
 • بر اثر تیراندازی در هارفورد در ایالت مریلند آمریکا، دست کم ۳ نفر کشته و ۲ نفر مجروح شدند
 • سهیلا جلودارزاده، نماینده مجلس درباره برخورد اتوبوس با تانکر سوخت: اگر به اندازه حجاب به تلفات جاده‌ای توجه می‌شد، الان دیگر سانحه رانندگی نداشتیم
 • تلویزیون ایران اینترنشنال در اروپا از طریق ماهواره اسکای در کانال ۷۸۰ در دسترس است
 • برای دریافت فیلترشکن و دسترسی به پیام‌رسان تلگرام و وبسایت ایران اینترنشنال، به آدرس list@filtershekanha.com یک ایمیل خالی بفرستید
 • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.Facebook.com/iranintl E-mail: bama@iranintl.com
محسن مهرعلیزاده

انصراف مهرعلیزاده از شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک

 

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای شایعات مربوط به حضورش در انتخابات آینده کمیته ملی المپیک را رد کرد.

محسن مهرعلیزاده، رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی ایران در واکنش به این شایعه به خبرنگاران گفت: "با توجه به مسئولیت [ فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای] و هدفی که دارم ترجیح می‌دهم همین راهی را که می‌رویم به نتیجه برسانم، خیلی‌ها دنبال چنین کارهایی نیستند، چون از سختی‌های آن اطلاع دارند، اما شاید کار کردن در مناصبی مانند وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک که مسیر آنها مشخص است، به مراتب راحت‌تر باشد، اما هر کسی زیربار چنین کارهای سختی نمی‌رود، چون جلب حمایت‌های لازم در داخل کشور از سوی مجلس و دولت و نهادهای مسئول، فراهم کردن امکانات چه برای داخل و چه کشورهای عضو خارجی و ثبت جهانی این رشته فرایند سخت و پیچیده‌ای است که اگر بخواهیم آن را رها کنیم شاید تمام این زحمات به هدر برود".

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای درباره المپیکی شدن این رشته اظهارداشت: "امیدواریم و تمام هدف ما نیز همین است. قدم اول را ابتدای امسال برداشتیم و این رشته را درچهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو به عنوان یکی از رشته‌های رسمی مسابقات وارد کردیم. در بازی‌های شرق آسیا نیز در سال ۲۰۱۹ به صورت رسمی وارد خواهیم شد، دو بار نیز در بازی‌های المپیک آفریقا حضور داشته‌ایم و در این دوره هم حضور پیدا خواهیم کرد. با برنامه‌ریزی مناسب ، کم‌کم به سمت المپیکی شدن حرکت می‌کنیم".

 

وی همچنین درباره کارشکنی‌هایی که در داخل ایران، به خصوص درباره کشتی پهلوانی انجام می‌شود، تصریح کرد: "راه سختی در پیش داریم، شاید این موضوع برای خیلی از مدیران داخل کشور شناخته شده نباشد، چون اولین بار است که یک رشته وطنی قرار است جهانی و المپیکی شود. به هر حال، برخی عدم شناخت‌ها منجر به برخی مقاومت‌ها می‌شود. اما ما با حوصله تمام و درک شرایط با افرادی که از این کار شناخت ندارند، برخورد می‌کنیم و کار را پیش می بریم. این موانع را به عنوان یکی از واقعیت های کار در نظر می گیریم، از این موضوع ناراحت نیستیم و تلاش می کنیم این مقاومت ها به حداقل برسد و موانع را با حوصله برطرف کنیم".