«سيرالئون»، تیمی که اخبار حاشیه‌ای آن برای فوتبال ایران جنجال آفرید | ایران اینترنشنال

«سيرالئون»، تیمی که اخبار حاشیه‌ای آن برای فوتبال ایران جنجال آفرید

 

دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و سیرالئون در حالی در استادیوم آزادی تهران درحال برگزاری است که روز گذشته (بیست وپنجم اسفندماه) فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) طی نامه‌ای اعلام کرد که برگزاری این دیدار، جریمه و محرومیت برای فوتبال ایران درپی خواهد داشت.

در نامه فیفا آمده بود که فدراسیون فوتبال سیرالئون به‌‌دلیل اختلافات داخلی، ماه‌هاست که فعالیت‌هایش مورد تأیید فیفا نیست؛ ل‍ذا حق دیدار با تیم ایران را ندارد.

خبرگزاری‌های ایران اما روز شنبه بیست وششم اسفندماه، خبر دادند که این دیدار پس از تغییر تصمیم فیفا، در همان روز و ساعت از پیش تعیین‌شده، یعنی ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه برگزار خواهد شد.

با این حال، برخی کارشناسان درباره مفید واقع‌ شدن این دیدار برای تیم ملی فوتبال ایران، ابراز تردید کرده و گفته‌اند که سیرالئون، تنها چهار بازیکن اصلی خود را راهی تهران کرده است و دیگر بازیکنان چندان معروف نیستند.

سایت «All Africa» نوشته است که در این مسابقه، سیرالئون تنها چهار بازیکن اصلی خود را در اختیار دارد و ۱۷ بازیکن محلی دیگر، بازیکنانی بدون تیم هستند و قرار است در ترکیب تیم سیرالئون برابر ایران به میدان بروند.

کامارا، مهاجم سابق میدلزبورو، که در حال حاضر در تیم وونکوور فعالیت می‌کند، در صفحه اینستاگرامش نوشت:« این تیم ‌ملی ما نیست. یک مشت بازیکن خانگی‌ هستند، این جوری تمرین می‌کنند تا فقط خودشان را آماده نگه ‌دارند. چون لیگ داخلی نداریم و همانطور که همه می‌دانند شرم‌آوره و اینکه بگوییم این تیم ملی ما است، دروغه».

اما آلیه بیتار، سردبیر سایت فوتبال سیرالئون، در گفت‌وگو با سایت «ورزش سه» ایران، با رد صحبت های کامارا، تایید کرد که این تیم سه بازیکن از لیگ های خارجی هم دارد:« یکی از بازیکنان ما که در لیگ آمریکا شاغل است، خوشحال نیست زیرا در این تیم حضور ندارد. نام او کی کامارا است».  

در نهایت، ترکیب تیم «ناشناخته» سیرالئون در این بازی، به این ترتیب اعلام شده بود: تاراول ابراهیم، بنگویا لانین، دنیا یئانی، سونا عبدالله، کانو عبدالله، فوفاناح کنپسون، دانسارای ابوبکر، کرونا (33 کرونا آلهاسان)، سسی عبدالله، بنگورا عبدالله و کارگبو ابوبکر.

با این اوضاع بازی تیم ایران و سیرالئون آغاز شد. خبرگزاری ایسنا گزارش داده که تنها دو هزار نفر برای تماشای این دیدار به استادیوم آزادی آمده‌اند. کی روش نیمه نخست خود را با این بازیکنان آغاز کرد: حامد لک، روزبه چشمی، محمدرضا خانزاده، سعید آقایی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، امید نورافکن، احمد عبدالله‌زاده، علی کریمی،علی قلی‌زاده و کاوه رضایی؛ برخی سایت‌های ورزشی ایران، این ترکیب را «عجیب» توصیف کرده‌اند.

تیم ملی ایران توانست با همین ترکیب، با نتیجه چهار بر صفر، حریف پرحاشیه خود را شکست دهد.

گل‌های تیم ایران را در این بازی، محمدرضا خانزاده، علی قلی‌زاده، کاوه رضایی و علی قلی‌زاده در دقایق ۱۴، ۱۵، ۳۳ و ۴۹، وارد دروازه سیرالئون کردند.

 

 

تازه چه خبر؟
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان از وقوع آتش‌سوزی در یک شرکت تعاونی واقع در میانکاله و انفجار چند تانکر در این منطقه خبر داد. آتش‌سوزی در ساختمان...More
سعید صالح، مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، از توقف صدور مجوز مهدکودک خبر داد و گفت: تا زمان تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک،...More
رسانه‌های ترکیه به نقل از مقامات این کشور اعلام کردند آمریکا اعزام دو ناو جنگی را به دریای سیاه در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه لغو کرده است. براساس...More
ماشاءالله نعمتی، فرماندار الیگودرز، اعلام کرد که وضعیت شیوع کرونا در این شهر استان لرستان فوق بحرانی است و برای جلوگیری از هرگونه تجمع دفن جان‌...More
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد دولت بایدن قصد دارد تا روز پنج‌شنبه حدود ۳۰ مقام و نهاد روسی را به دلیل نقش آنها در حمله سایبری به هزاران شرکت...More