امکانات جدید اپلیکیشن واتس‌اپ | ایران اینترنشنال

امکانات جدید اپلیکیشن واتس‌اپ

 

اپلیکیشن واتس‌اپ که در حال حاضر بیش از یک‌و‌نیم میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، برای اولین بار در ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی توسط شرکت واتس‌اپ به بازار عرضه شد.

در فوریه سال ۲۰۱۴ فیسبوک این شرکت را به مبلغ ۱۹/۳ ملیارد دلار خریداری کرد.

این اپلیکیشن که در طول دو سال گذشته کاربران آن روزانه بیش از ۲ میلیارد دقیقه مکالمه داشته‌اند در حال حاضر یکی از محبو‌ب‌ترین اپلیکیشن‌های تماس اینترنتی در سراسر جهان است.

واتس‌اپ به تازگی امکانات تازه‌ای را به این اپلیکشن خود افزوده که در نوع خود پیشرفتی چشمگیر در بازار اپلیکیشن‌های ارتباطات اینترنتی است.

 

تماس ویدیویی گروهی

شرکت واتس اپ به تازگی اعلام کرده است که امکان تماس تصویری گروهی را به این اپلیکیشن افزوده است. در این امکان تازه، ۴ نفر می‌توانند به‌صورت همزمان در یک تماس ویدیویی حضور داشته باشند.

واتس اپ در حال حاضر یکی از ایمن‌ترین پیام رسان‌های اینترنتی است که به صورت دو سویه تمامی پیام‌های رد و بدل شده میان طرفین تماس  را کدگذاری می‌کند. گزینه جدید تماس ویدیویی گروهی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کلیه تماس‌های ویدیویی، برای امنیت بیشتر کد‌گذاری می‌شوند.

در حال حاضر این امکان جدید بر روی سیستم‌های عامل آی.او.اس و اندروید قرار گرفته است.

 

واتس‌اپ برای کسب‌و کار

واتس‌اپ گزینه جدید دیگری را نیز برای ارتباط بهتر مشتریان با فروشندگان خدمات و کالا ایجاد کرده است. این کمپانی گزینه جدیدی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده تا کاربران آن بتوانند به راحتی و با سرعت با فروشندگان کالا و خدمات گوناگون در ارتباط باشند.

کاربران در حال حاضر می‌توانند از طریق این اپلیکیشن اطلاعات کاملی از نحوه و روند ارتباط خود با فروشندگان کالا و خدمات خود داشته و به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود همچون بلیط سفر، تاییدیه ارسال پستی و غیره را در اختیار داشته باشند.

فیسبوک نیز دکمه جدیدی را به امکانات خود خواهد افزود تا از طریق آن کاربران این رسانه اجتماعی تنها با یک کلیک بتوانند وارد اپلیکیشن واتس‌اپ شده و امکان مکالمه با فروشندگان کالا و خدمات را داشته باشند.

از سوی دیگر در صورتی که صاحبان کالا و خدمات در مدت ۲۴ ساعت پاسخگوی مشتریان خود نباشند از سوی این شرکت جریمه خواهند شد.

 

فوروارد کردن پیام‌ها

واتس‌اپ به تازگی نشان جدیدی را نیز برای تشخیص پیام‌هایی که فوروارد می‌شوند به اپلیکیشن خود افزوده است. این امکان جدید به کاربران نشان می‌دهد که کدام‌یک از پیام‌های دریافتی‌شان توسط افراد لیست تماس‌هایشان ارسال نشده است. به بیانی دیگر از این پس کاربران واتس‌اپ متوجه خواهند شد که کدام یک از پیام‌های دریافتی‌شان برای آن‌‌ها فوروارد شده و کدام یک از پیام‌ها مستقیما برای آن‌ها نوشته شده است.

برای استفاده از این امکان جدید می‌بایست آخرین نسخه این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب نمایید. 

تازه چه خبر؟
رسانه‌های ایران خبر دادند که روز جمعه دوز اول واکسن ایرانی برکت به رهبر جمهوری اسلامی تزریق شده است. علی خامنه‌ای پس از تزریق این واکسن گفت که مایل...More
علی مجتهدزاده، وکیل، خبر داد که به وکالت از تعدادی از خبرنگاران از کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، به دلیل «پفیوز» خواندن منتقدان...More
آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های کوه شب‌لیز شهرستان دنا که از صبح چهارشنبه آغاز شده همچنان ادامه دارد و تاکنون دست‌کم ۵۰ هکتار از منابع طبیعی این منطقه...More
حمید سوری، رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید۱۹ از فوران گونه‌های جهش‌یافته کرونا در چند کانون هرمزگان، فارس و بوشهر خبر داد و نسبت به اوج گرفتن موج...More
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More