خبر فوری

  • کشته شدن ۳۷ غیرنظامی با استفاده از بمب‌های «ناپالم» در غوطه شرقی
  • جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد
  • دو کشته و دو زخمی در گروگانگیری در جنوب‌غرب فرانسه
  • تظاهرات گسترده در فرانسه در اعتراض به سیاست‌های دولت مکرون
  • آغاز خروج شبه‌نظامیان مخالف اسد از حرستا در غوطه شرقی
  • ممنوعیت خرید کالای خارجی با بودجه دولتی
  • پروازهای هند-اسرائیل برای اولین بار از حریم هوایی عربستان انجام می‌شود
  • داریوش شایگان، فیلسوف ایرانی، درگذشت

۱۱ نفر در ایران به اتهام تاثیرپذیری از برنامه ری‌استارت محکوم به حبس شدند

 

۱۱ نفر در مشهد به اتهام خرابکاری و تاثیرپذیری از برنامه «ری‌استارت» محکوم به حبسهای سنگین شدند.

قاضی حسن حیدری، معاون دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی، روز دوشنبه ۲۱ اسفند به خبرگزاری ایرنا گفت در میان احکام صادر شده علیه این ۱۱ نفر زنی ۳۷ ساله  به اتهام عضویت در گروه های معاند به تحمل ۵ سال زندان، فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل ۱ سال، تخریب اموال عمومی ۳ سال و به اتهام توهین به مقدسات به تحمل ۵ سال زندان محکوم شده و متهم مرد ۴۱ ساله شریک او نیز به اتهام معاونت در فعالیت های تبلیغی علیه نظام به تحمل ۶ ماه، معاونت در عضویت گروه‌های معاند به ۲ سال زندان، معاونت در توهین به مقدسات از طریق «آتش زدن درٍ مسجد» به تحمل ۲ سال زندان و نگهداری ۳۹ عدد فشنگ به تحمل ۶ ماه زندان محکوم شده است.

همچنین در احکامی مشابه زن جوانی به خاطر «ارسال فیلم و تصاویر به شبکه های ماهواره ای» به ۱ سال زندان و جوان ۳۸ ساله‌ای به اتهام وهن در عقاید تشیع از طریق تهیه فیلم از «عزاداری های نامتعارف و خشن و انتشار آن» به تحمل حداقل ۱ سال حبس محکوم شدند.

همچنین مرد ۲۶ ساله‌ای به خاطر عضویت در گروه های معاند به تحمل ۵ سال زندان، توهین به مقدسات از طریق آتش زدن پرده مسجد به تحمل ۵ سال زندان و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به ۱ سال زندان محکوم شده است.

ری‌استارت یک برنامه رادیویی است که سیدمحمد حسینی (مجری سابق صداوسیمای جمهوری اسلامی) آن را در خارج از ایران تهیه و تولید می‌کند.

پیش از این نیز برخی سایت های نزدیک به حکومت مدعی شده بودند که حمله به مسجد جوادالائمه در شرق تهران با مواد آتش‌زا، حمله به ساختمان باشگاه پرسپولیس در تهران با مواد آتش‌زا، اقدام به شکستن شیشه‌های ۶ بانک و یک صرافی در محدوده شمال تهران، آتش کشیدن یک حسینیه  در منطقه درکه به تحریک «گروه ری استارت» اتفاق افتاده است.