خبر فوری

  • کشته شدن ۳۷ غیرنظامی با استفاده از بمب‌های «ناپالم» در غوطه شرقی
  • جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد
  • دو کشته و دو زخمی در گروگانگیری در جنوب‌غرب فرانسه
  • تظاهرات گسترده در فرانسه در اعتراض به سیاست‌های دولت مکرون
  • آغاز خروج شبه‌نظامیان مخالف اسد از حرستا در غوطه شرقی
  • ممنوعیت خرید کالای خارجی با بودجه دولتی
  • پروازهای هند-اسرائیل برای اولین بار از حریم هوایی عربستان انجام می‌شود
  • داریوش شایگان، فیلسوف ایرانی، درگذشت

مردان ایرانی پا به پای زنان در عمل‌های زیبایی

 

ایرانی‌ها عاشق عمل زیباییند. به گفته عبدالجلیل کلانتری هرمزی، عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایران، این کشور نسبت به جمعیتش، رتبه اول جراحی‌های زیبایی را در جهان دارد.

آمار دقیقی از جراحی زیبایی بینی در ایران وجود ندارد، اما با نگاهی به پیرامون و آنچه که در اطرافمان می گذرد از دوست و آشنا و مردم کوچه و بازار گرفته، تا تصاویر منتشر شده در فضاهای مجازی و فیلم‌های پخش شده و سریال‌های تلویزیونی، به این نتیجه می‌رسیم که گفته‌های عضو هیأت مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایران، اغراق نیست. 

برخلاف تصوری که در سال‌های پیش وجود داشت، فقط زنان نیستند که برخی از اعضای بدن خود را به امید زیباتر شدن به دست تیغ جراح می‌سپارند. تعداد زیادی از مردان ایرانی، امروزه به این گونه عمل‌ها روی می‌آورند.

عبدالجلیل کلانتری هرمزی، با اشاره به رتبه اول ایران در انجام عمل‌های زیبایی بینی در جهان، درباره نسبت جراحی مردان به زنان گفت که در گذشته این آمار یک به ۱۰ بود، در حالیکه اکنون تعداد زنان و مردانی که عمل زیبایی بینی انجام می‌دهند برابر است، و جنسیت افراد نقش چندانی در تعداد عمل‌های زیبایی بینی ندارد. مردان ایرانی که در گذشته به سبیل‌های خود افتخار می‌کردند، حالا دنبال زیبا کردن بینی‌های خود هستند. 

آنگونه که عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک می‌گوید به طور متوسط روزانه  ۲۰ هزار عمل جراحی بینی تنها در تهران صورت می‌گیرد.

تلویزیون ایران اینترنشنال گزارش‌هایی در مورد محبوبیت روز افزون عمل‌های زیبایی در بین مردان ایرانی تهیه کرده است، که می‌توانید در این بخش دنبال کنید . 

 

 

 

 

گفت‌وگو با مجید محمدی جامعه شناس از واشنگتن در مورد عمل‌های جراحی زیبایی مردان در ایران

 

 

 

صحبت‌های دو  شهروند ایرانی در رابطه با جراحی زیبایی مردان 

 

 

 

 

 

۲۳:۰۰
محبوب شدن عمل زیبایی در میان مردان ایرانی با امین بزرگیان در برنامه چشم انداز