علی مطهری: شهرداری انتخاب شود که هوس رییس‌جمهوری به سرش نزند | ایران اینترنشنال

علی مطهری: شهرداری انتخاب شود که هوس رییس‌جمهوری به سرش نزند

 

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهردار تهران نباید سیاسی باشد و هدف‌های سیاسی خود را دنبال کند، گفت: «همین رویکرد سیاسی باعث می‌شود، هر فردی که شهردار می‌شود، بعد از مدتی هوس رئیس‌جمهوری به سرش بزند».
به گزارش ایلنا،مطهری در مورد ویژگی‌های شهردار آینده تهران تصریح کرد:‌ «از نظر من شهرداران نباید سیاسی باشند، بلکه باید دارای رویکردی تخصصی و شهرسازی بوده و در آبادانی شهر تهران بکوشد».
او با تاکید بر این‌که شهردار آینده نباید به دنبال هدف‌های سیاسی خود باشد، ادامه داد: «سال‌های اخیر از رویکرد سیاسی شهردار ضربه‌های بسیار خوردیم. افرادی که شهردار می‌شوند، نباید در آینده هوس ریاست‌جمهوری به سرشان بزند، چرا که ضررش را تهران متحمل می‌شود، لذا باید به مساله شهردار تهران کاملاً تخصصی نگاه شود و به دنبال فردی باشیم که تهران را دوباره قابل زندگی کند».
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در انتها به این نکته اشاره کرد که بلندمرتبه‌سازی‌ها زندگی در تهران را سخت کرده و با توجه به شرایط دشوار زندگی شهروندان این شهر، شهردار آینده باید فقط به فکر آبادانی تهران باشد.

با آغاز فعالیت پنجمین دوره شورای شهر تهران که به احتمال زیاد از مرداد ماه خواهد بود، انتخاب شهردار از مهمترین مسئولیت‌های منتخبان شورای پنجم خواهد بود.اعضای منتخب شهر تهران تا دو هفته آینده سه کاندیدای مورد نظر خود برای شهرداری تهران را اعلام خواهند کرد.

مرتضی الویری، رئیس سِنی شورای پنجم چندی پیش درباره  ویژگی‌های حداقلی شهردار آینده‌ی تهران گفت: «داشتن مدرک کارشناسی ارشد، حداقل ۲۵ سال سن، نداشتن محکومیت کیفری و التزام به قانون اساسی از ویژگی‌های حداقلی شهردار آینده‌ی تهران است. با این حال، ۱۶ مشخصه‌ی عمومی نیز برای شهردار تهران در نظر گرفته شده که مهم‌ترین آن اشتهار به پاکدستی و باور به مبارزه با فساد است؛ چرا که در حال حاضر، مسأله‌ی اصلی که با آن روبه‌رو هستیم، وجود فساد نهادینه‌شده در شهرداری است و این معضل فقط با حضور شهرداری فسادستیز کاهش خواهد یافت».

در حال حاضرمحمدباقر قالیباف با ۱۲ سال سابقه، طولانی‌ترین سابقه مدیریت شهرداری تهران را آنِ خود کرده است با این حال شهریورماه جاری عمر شهردار بودن او به پایان خواهد رسید.

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More