سفر زوج بازنشسته انگلیسی به آسیا با اسب و تاکسی | ایران اینترنشنال

سفر زوج بازنشسته انگلیسی به آسیا با اسب و تاکسی

 

یک زن و شوهر بازنشسته انگلیسی برای دیدار از پسرشان که در هنگ کنگ کار و زندگی می‌کند فاصله ۱۸ هزار کیلومتری لندن تا هنگ کنگ را با سوار شدن تاکسی، قطار، اتوبوس و کشتی و اسب طی کردند. سفری که با هواپیما ۱۲ ساعت طول می‌ کشد، برای این زوج ۵۶ روز  به درازا انجامید.

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی در این مورد نوشت: "فیلیپ و اِما وایتینگ می‌توانسته‌اند با هواپیما از لندن به هنگ کنگ پرواز کنند، اما آنها ترجیح داده‌اند که به‌مدت هشت هفته متوالی با استفاده از وسایل حمل و نقل شهری و سوار شدن تاکسی و قطار و اتوبوس و حتی اسب و تله کابین روی رودخانه‌ها، خودشان را به دیدار پسرشان، اُلیور برسانند.
این زوج بازنشسته تصمیم گرفته بودند، این سفر طولانی خود را برای حضور در کنار پسرشان برای جشن تولد سی سالگی او در۶ نوامبر به‌پایان ببرند و آن را دور هم جشن بگیرند.
آقای وایتینگ می‌گوید: "همسر من اِما که ۶۱ ساله شده، درخواست بازنشستگی زودرس کرده بود و ما وقت زیادی داشتیم که به یک سفر طولانی برویم. سپس تصمیم گرفتیم که بهترین شیوه مسافرت برای دیدن پسرمان یک سفر طولانی و دیدار از چندین کشور و شهر و روستا می‌باشد. ما ۱۶بار قطارمان را عوض کردیم. صدها بار سوار تاکسی و قطار و اسب شدیم و بالاخره پس از عبور از اروپا و روسیه به چین رسیدیم.
آنچه که از همه‌چیز جالب‌تر بود اینکه ما شنیده بودیم هنگ کنگ یک بخش از چین کمونیست است. ولی آنجا کاپیتالیستی ترین نقطه روی کره زمین بود."

 

تازه چه خبر؟
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، در پیامی ویدیویی با حمایت از دادخواهی و اعتراض مردم سراوان به کشتار دست‌کم ۱۰ سوخت‌...More
طبق تحقیقی که از سوی دانشگاه کلمبیای آمریکا صورت گرفته، گونه‌ای جدید از ویروس کرونا که شبیه به گونه کشف شده در آفریقای جنوبی است، از ماه نوامبر در...More