سرخط خبرها

  • رئیس سازمان اورژانس ایران: ۴۳۲ نفر در سه ماه نخست امسال غرق شده‌اند
  • مکرون، رئیس جمهور فرانسه: تلاش می‌کنم ترامپ را متقاعد کنم برخی تحریم‌های ایران را لغو کند
  • انفجار بمب در دو عملیات انتحاری در مرکز شهر تونس (پایتخت تونس) دست‌کم ۱ کشته و ۸ مجروح بر جای گذاشت
  • قائم مقام دبیرکل حزب‌الله لبنان وقوع جنگ بین ایران و آمریکا را بعید دانست
  • محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با عمران خان نخست وزیر پاکستان دیدار کردند
  • سیزدهمین روز اعتصاب غذای ریچاد رتکلیف، همسر نازنین زاغری در مقابل سفارت ایران در لندن ادامه دارد
  • پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید
  • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.Facebook.com/iranintl E-mail: [email protected]
نمره چهل‌وهشتم

راپورت خفیه‌نویس؛‌ آمریکوفیل‌ها و روسوفیل‌ها

 

خدا را صد هزار مرتبه شکر که دیروز آقا با حال بد و پریشان روز را سرنکرده و بعد از ساعت هشت شب که آقا وحید سفارش چند کتاب برای هفته‌های آینده را به ما داد، گفت: آقا خوابش خوب است و دائم کلیله و دمنه می‌خواند. می‌خواستم بگویم برایش چند تا کارتون والت دیسنی هم بگذارند، ولی فکر کردم ممکن است فکر کنند منظور بدی دارم و هیچ عرض نکردم.

امروز عیال گیر داده بود که بیا برویم یک سری برای هوا عوض کردن به تفلیس گرجستان؛ خواهرش رفته آنجا و دارند با باجناق زندگی می‌نمایند و هر روز با هم چت به طریق تلگرام یا واطس آب می‌نمایند که هر ده دقیقه یک بار هم عیال عکس‌های آنجا را فرو می کند توی چشم ما. مادر عیال هم یک سفری خانه‌‌شان رفته هلاک آنجا شده و روزی سه ساعت می‌خوابد و بقیه وقت مشغول خرید است. من گفتم نمی‌آیم ولی تو اگر می‌خواهی برو.

ساعت دواز دسته گذشته وارد اشکوب بالایی که بعض اوقات جلسات آنجا دائر می‌گردد، گشته، ثانیا دیدم آقا حال خوبی دارد و دارد روی کاعذ چیزی می‌نویسد. کاغذ را کنار گذاشته فرمودند: دارم یک درخواست می‌نویسم که شما را از وزارت امنیه و خفیه به اینجا منتقل نموده و دیگر ابوابجمعی آنجا نباشید.

می‌خواستم بگویم: بر این مژده گر جان فشانم رواست، ولی لازم بود اول بدانم که چه شرایطی می‌خواهند بگذارند.

آقا فرمودند: کمی نگران این اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل هستم.

همینجوری عرض کردم: چرا یک بار خودتان نمی‌روید؟

آقا فرمودند: اتفاقا خودم هم از صبح دارم به همین موضوع فکر می‌کنم.

عرض کردم: البته وضع آمریکا خیلی خوب نیست، با این مسائل فعلی. ممکن است کار دانالد به استیضاح بکشد.

آقا فرمودند: بله، فرمانده سپاه فرموده آمریکا در حال نابودی است.

گفتم: خدا کند آن موقعی که دارد نابود می‌شود شما آنجا نباشید که زیر دست و پا له نشوید.

آقا فرمودند: بخدا اگر ترسی از شهادت داشته باشم. آندره مک کوی هم از روسای ژورنالیستی اتازونی نوشته « سلطه آمریکا بر جهان در حال فروپاشی است.»

عرض کردم: « اتفاقا جریده اسباطنیک روسیه هم نوشته: « امپراطوری آمریکا در حال فروپاشی است.»

آقا فرمودند: البته من آشنا زیاد دارم اگر همه چیز اتازونی فروپاشی شد یک ماهی خانه دوستان می‌مانم، چون نوآم چامسکی که خیلی عقایدش به بنده نزدیک است، گفته: « آمریکا از درون در حال فروپاشی هست.»

عرض کردم: پس کاش بروید یک جایی که درون آمریکا نباشد، مثلا اطراف بوستون که اگر از درون فروبپاشد روی سروصورت شما نریزد.

آقا فرمودند: البته میرزا حیدرخان رئیس سابق خفیه و امنیه هم گفته آمریکا در حال فروپاشی است، ولی من به حرف او خیلی اطمینان ندارم.

عرض کردم: حاج آقا علم الهدا رئیس فدرال خراسان هم فرموده که « آمریکا در حال نابود شدن است.» فکر کنم اگر او را اولین سفیر ایران در اتازونی بنمایید اصلح است.

آقا فرمودند: کاش مشورتی می‌کردیم که ببینیم کسی زمان خاصی را در مورد فروپاشی می‌داند که بتوانیم برنامه کاری‌مان را هم تنظیم کنیم که وقت‌مان تلف نشود.

عرض کردم: حالا بعضی‌ها مثل برادر رائفی پور که فکر می‌کند آمریکا کلا فروپاشی شده و بخاطر کنسرت آینده لیدی گاگا فراماسون‌های آمریکا خبرش را اعلام نمی‌نمایند تا بتوانند تا آخرین شلوارهای لی‌ و جین را بفروشند بعد اعلام کنند.

آقا فرمودند: شما از رائفی پور سئوال کن که حدودا چند روز دیگر فروپاشی می‌شود که آدم بفهمد چند تا جوراب و زیر پیراهن با خودش بردارد.

عرض کردم: حتما خواهم پرسید، ولی سردار جعفر توپچی هم گفته آمریکا در حال نابودی است، که این را دو سال قبل گفته و گفته تا سه چهار سال دیگر.

آقا فرمودند: احمدی نژاد هم سه سال قبل به خودم گفت که چهار سال دیگر آمریکا نابود می‌شود. فقط کاش ماه و روز را می‌پرسیدیم، حالا ساعتش خیلی مهم نیست.

یک دفعه نگاهی به گوگل کردم و دیدم بنی صدر هم اعلام کرده که « آمریکا قطعا در حال انحلال است.» آقا فرمودند: ببین نگفته کی؟ نگاهی کردم و گفتم: نه ولی گفته بزودی احتمالا در همین دو سه ماه است.

آقا فرمودند: ببین مصاحبه بنی صدر مال چند روز پیش است.

نگاهی کردم و گفتم مصاحبه مربوط به ماه تیر است.....

آقا فرمودند: یعنی یک ماه و نیم قبل

عرض کردم: البته مربوط به ماه تیر سال 1358 است. شاید هم آمریکا واقعا نابود شده و به ما خبرش را نمی‌دهند.

آقا گفت: برو برو، پیگیر نامه انتقالی‌ات بشو.

عرض کردم: کاش قبلش صحبتی بکنیم.

آقا فرمودند: خواهیم کرد، بفرمائید، خواهیم کرد.

میرزا ابراهیم خفیه نویس

 

نویسنده
تازه چه خبر؟
۹ دقیقه ۲۱ ثانیه پیش
خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امورخارجه بحرین در یک گفت‌وگوی بی‌سابقه با یک رسانه اسرائیلی گفت: «اسرائیل بخشی از میراث این منطقه است و ملت یهود جایگاه...بیشتر بخوانید
۱۸ دقیقه ۴ ثانیه پیش
یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی به دلیل «تهدید امنیتی» ناچار به فرود اضطراری در فرودگاهی در لندن شد. مشخص نیست پرواز AI۱۹۱ از بمبئی به مقصد نیوآرک در...بیشتر بخوانید
۴۱ دقیقه ۴ ثانیه پیش
دو انفجار انتحاری روز پنج‌شنبه، ۶ تیرماه در پایتخت تونس جان یک مامور پلیس را گرفت و چند زخمی به جا گذاشت. نخستین انفجار در نزدیکی سفارت فرانسه در...بیشتر بخوانید
۵۹ دقیقه ۴۲ ثانیه پیش
جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی با انتشار نامه‌ای خطاب به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، ضمن محکوم کردن قتل علیرضا شیرمحمدعلی، خواستار تفکیک...بیشتر بخوانید
۱ ساعت ۲ دقیقه پیش
در پی حضور زنان مسلمان با بورکینی در دو استخر عمومی شهر گرنوبل در جنوب شرقی فرانسه، این استخرها بسته شدند. چندی پیش، شماری از زنان مسلمان عضو انجمنی...بیشتر بخوانید