تجمع کارگران ارگ بم بابت معوقات مزدی | ایران اینترنشنال

تجمع کارگران ارگ بم بابت معوقات مزدی

 

شماری از کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم صبح روز شنبه۱۵ مهر ماه در مقابل ساختمان پایگاه میراث فرهنگی ارگ قدیم بم تجمع کرده و خواهان پرداخت مطالبات به تعویق افتاده خود شدند.

فرهاد عزیزی، مدیر کل امور پایگاه‌های میراث جهانی کشور ۱۰ مهرماه در پی به تاخیر افتادن بیش از سه ماه دستمزد حدود ۱۲۰ کارگر قراردادی ارگ قدیم بم در استان کرمان، وعده داد که  معوقات این کارگران در چند روز آینده پرداخت خواهد شد.
حال با گذشت چند روز و عملی نشدن وعده‌های عزیزی،  تعدادی از کارگران پروژه مرمت مجموعه ارگ قدیم بم به نشانه اعتراض دست به تجمع زدند.

این کارگران با یادآوری وعده‌ای که هفته گذشته از زبان «فرهاد عزیزی» برای پرداخت معوقات مزدی وبیمه‌ای آنها اعلام شده بود، گفتند: با گذشت نزدیک به یک هفته هنوز این وعده، محقق نشده است.
بنابر اظهارات کارگران معترض، عدم وصول سه ماه مطالبات مزدی آنان (تیر، مرداد و شهریور)باعث شده که این افراد هر روز برای امرار معاش خانواده‌هایشان بیشتر زیر بار قرض بروند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که حق بیمه این کارگران نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده‌ و در نتیجه برای خانواده‌های آنها تامین نیازهای درمانی به یک مساله تبدیل شده است.

از ابتدای سال جاری  میزان معوقات مزدی کارگران ارگ بم که نزدیک به سه ماه رسیده بود که اعتراضات کارگری را به همراه داشت در نتیجه این اعتراضات مسئولان وقت سازمان میراث فرهنگی با تغییر مدیر اجرایی پروژه تمامی مطالبات معوقه کارگران را به صورت یکجا پرداخت کرد اما به فاصله زمانی کوتاهی دوباره پرداخت مطالبات جاری کارگران با تاخیرهای قبلی شروع شد.
پروژه مرمت ارگ قدیم بم مربوط به بازسازی بناهایی است که ۱۲ سال پیش در جریان وقوع زلزله سال ۸۲ ویران شدند و کارگران آن عقیده دارند پیش از این تاخیرهای که در زمینه پرداخت مطالبات مزدیشان به وجود آمده بود، بر کند شدن روند بازسازی تاثیرگذار بوده است.

 

تازه چه خبر؟
یک مقام نیروی انتظامی از کشف بیش از ۵۰ هزار فندک که به گفته او دارای «تصاویر مستهجن و مبتذل» بوده و بازداشت یک نفر در این باره خبر داد. نادر مرادی،...More
یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل، اعلام کرد تاکنون دست‌کم یک دوز از واکسن کرونا به نیمی از جمعیت این کشور تزریق شده است. اسرائیل به نسبت به جمعیتش...More
سیامک مقیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، در پی اقدام به خودکشی به بیمارستان منتقل شد. وب‌سایت هرانا به نقل از یک منبع مطلع نوشت این...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اعلام کرد که جسد یک سوخت‌بر ایرانی از سوی پاکستان به ایران تحویل داده شده و موضوع توسط مرزبانان دو...More
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بر عزم ایالات متحده برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و رسیدگی به «فعالیت‌های مخرب» جمهوری اسلامی در...More