افزایش قیمت تخم‌مرغ؛ روحانی دستور رسیدگی داد | ایران اینترنشنال

افزایش قیمت تخم‌مرغ؛ روحانی دستور رسیدگی داد

 

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه سیاست دولت بر کنترل بازار است، اعلام کرد که رییس جمهور دستور داده مشکل افزایش قیمت تخم مرغ رسیدگی و حل شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وی روز سه‌شنبه ۵دی‌ماه، اعلام کرد که برای کاهش قیمت بازار مواد غذایی ، دولت ۱۱۰ تن تخم مرغ در میادین عرضه خواهد کرد.

بر اساس گزارش هفتگی بانک مرکزی ایران، قیمت تخم مرغ، در حدود ۹درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، نوبخت امروز، سه‌شنبه، در نشست خبری با خبرنگاران، درباره علت گران شدن تخم‌مرغ در کشور گفت: «متاسفانه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان روی میزان تولید اثر سوء گذاشت به همین دلیل برای سلامت مردم مجبور شدیم نسبت به معدوم کردن مرغ و تخم مرغ اقدام کنیم»

از حدود سه ماه پیش قیمت تخم‌مرغ بویژه  پس از شروع  بیماری‌های تنفسی در مرغ‌داری‌های استان‌هایی مانند تهران، البرز، آذربایجان، قزوین و قم رو به افزایش گذاشت.

نوبخت در این زمینه گفت: «در سال گذشته و در شش ماهه اول امسال ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار معدوم شد و از اول مهر امسال تا دوم دی‌ماه نیز ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار از دور خارج شدند.

او افزود : «مشکل عمده کاهش تولیدات ما بخاطر این بیماری بوده و بسیاری از کشورهای دیگر از جمله ژاپن و کره نیز نسبت به معدوم کردن مرغ و تخم‌مرغ خود اقدام کردند.»

پیشتر علی‌محمد رحمانی‌زاده، رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خوزستان گفته بود وزارت جهاد کشاورزی در حال واردات تخم مرغ به کشور است و امیدواریم با این واردات شاهد کاهش قیمت تخم مرغ در بازار باشیم.»  
وی افزود: «در حال حاضر با توجه به این‌که قیمت تخم مرغ بسیار گران است، مردم تخم‌مرغ خریداری نکنند و زمانی که قیمت‌ها کاهش پیدا کرد، نسبت به خرید تخم مرغ اقدام کنند.»
رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خوزستان تصریح کرد: «اگر مردم تخم‌مرغ گران خریداری نکنند قیمت این محصول خود به خود کاهش پیدا می‌کند و آن زمان مردم می‌توانند تخم مرغ را با قیمت مناسب در بازار تهیه کنند.»

 

تازه چه خبر؟
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از جان باختن ۲۱ معلم و پنج دانش آموز در این استان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. قاسم‌علی خدابنده همچنین اعلام کرد...More
حسن احمدیان،‌ رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران،‌ می‌گوید قیمت مواد اولیه این صنعت در پی افزایش نرخ ارز و شیوع ویروس کرونا دو تا...More
وزرای تکنولوژی دو کشور امارات متحده عربی و اسرائیل در یک مکالمه تصویری راه‌های همکاری در حوزه تبادل علوم و انرژی میان دو کشور را مورد بحث و بررسی...More
شیخ نواف احمد الصباح، امیر جدید کویت، در پارلمان این کشور برای آغاز دوره زمامداری خود قسم یاد کرد. مراسم تحلیف امیر جدید کویت روز چهارشنبه در محل...More
رییس دفتر رییس‌جمهور ایران در تماس تلفنی با معاون نخست‌وزیر آذربایجان گزارش‌ها درباره کمک جمهوری اسلامی به ارمنستان را تکذیب کرد. محمود واعظی در تماس...More