کروبی با اعلام خروج ماموران امنیتی از منزلش به اعتصاب غذای خود پایان داد | ایران اینترنشنال

کروبی با اعلام خروج ماموران امنیتی از منزلش به اعتصاب غذای خود پایان داد

 

مهدی کروبی با تضمین دولت برای خروج ماموران امنیتی از منزلش ، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

درپی دیدار امروز پنجشنبه ۲۶ مرداد حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت و محمد پورفلاح، معاون وزیر اطلاعات  با مهدی کروبی که در بیمارستان رجایی بستری شده است، قول خروج ماموران امنیتی از منزل او داده شد.

محمد تقی کروبی، در گفت‌وگویی با وب‌سایت ایران اینترنشنال ، با اعلام این خبر گفت: «دولت علاوه برخروج ماموران وعده داده است تا دیگر خواسته‌ آقای کروبی که محاکمه در دادگاه علنی است، نیز محقق شود.»

فرزند کروبی همچنین تصریح کرد: « در حال حاضر او به دلیل مشکلات قلبی، می‌بایست تا دو روز دیگر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری باشد.»

مهدی کروبی چهارشنبه بیست و پنجم مرداد در اعتراض به روند حصر غیرقانونی خود، دست به اعتصاب غذای خشک زد.

 

در همین رابطه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «بر اساس خواسته حسن روحانی رئیس جمهوری به اتفاق همکاران به عیادت حجت الاسلام مهدی کروبی رفتم و وضعیت فشارخون، ضربان قلب و تغذیه ایشان تحت کنترل است.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،حسن قاضی زاده هاشمی پس از عیادت از مهدی کروبی گفت: نیمه شب گذشته به من اطلاع دادند آقای کروبی پس از آنکه چند ساعتی غذا میل نکردند، شرایط ضربان و فشار خونشان مناسب نبود و به همین دلیل به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان و رسیدگی گرفتند. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در باره آخرین وضعیت کروبی گفت: رسیدگی کامل به ایشان انجام شده است و وضعیت فشار خون، ضربان قلب و تغذیه ایشان تحت کنترل است.
وی گفت: بر اساس خواسته رئیس جمهوری امروز - پنجشنبه - به اتفاق همکاران به عیادت ایشان رفتم، الحمدالله شرایط تغذیه ای و فشار خون و ضربان قلب شان خوب است و وقتی شرایط جسمی وی به ثبات برسد، با تصمیم پزشکان معالج و خانواده ایشان، می توانند مرخص شوند.

پیشتر حزب اعتماد ملی در صفحه  تویتر خود، خبر انتقال مهدی کروبی به بخش مراقبت های ویژه را منتشر کرده بود.

 

 

مهدی کروبی چهارشنبه بیست و پنجم مرداد در اعتراض به روند حصر غیرقانونی خود، دست به اعتصاب غذای خشک زد.

اعتصاب غذای کروبی، واکنش های بسیاری را به همراه داشته است.

در پی این اتفاق ، محمد خاتمی رییس جمهور اسبق ایران در تماس تلفنی با خانواده مهدی کروبی گفت:‌ "حداقل انتظار از آقای روحانی، دستور به وزیر خود برای خروج ماموران از منزل آقای کروبی است."

به گزارش سحام، خاتمی همچنین گفته : "متاسفانه کاری از دست من بر نمی آید و اینکه نمی توانم کاری در جهت رفع این نگرانی ها انجام دهم، موجب ناراحتی بیشتر من است."

سید حسن خمینی نیز در کنگره حزب مجمع ایثارگران نسبت به وضعیت جسمانی کروبی اظهار نگرانی کرد. سید حسن خمینی، کروبی را یکی از تاثیرگذارترین چهره ها در عرصه انقلاب اسلامی خواند و گفت امیدهایی برای رفع حصر وجود دارد.

علی مطهری، نائب رییس مجلس شورای اسلامی هم طی یادداشتی در صفحه ی اینستاگرام خود اعتصاب غذای مهدی کروبی را هشداری برای افرادی دانست که بر ادامه حصر اصرار می ورزند. علی مطهری در نوشته اش صراحتا به مسئولان مربوطه توصیه کرد تا مصالح کشور و انقلاب اسلامی را در نظر بگیرند و هشدار داد شاید فردا دیر باشد.

دیروز مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری از حسن روحانی خواست تا از قاضی‌زاده هاشمی یا محمود علوی وزرای بهداشت و اطلاعات بخواهد تا مشکل آقای کروبی را حل کنند.

روز گذشته فاطمه کروبی خبر داد که مهدی کروبی پس از نماز صبح وارد اعتصاب خشک شده و به‌جز داروی قلبش، چیز دیگری از جمله آب و غذا نخورده است. فاطمه کروبی گفته آقای کروبی دو خواسته مشخص دارد: اول خروج ماموران امنیتی از منزل و دوم برگزاری علنی دادگاه و اعلام هرچه سریعتر تاریخ این دادگاه.

او در توضیح مطالبه اول گفت: « تاکنون در هیچ حصری در پیش و پس از انقلاب سابقه نداشته که ماموران امنیتی در درون منزل با فرد محصور زندگی کنند و تمام ابعاد زندگی او را به طور کامل شنود کنند و دوربین وصل کنند و شرایط زندگی را به طور بسیار بسیار عجیبی برای آن فرد و خانواده اش سخت کنند.»

 

تازه چه خبر؟
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج به پسران ۲۵ ساله و...More
هادی حق‌شناس، استاندار گلستان با تاکید بر تکمیل مجتمع‌های میگوی گمیشان اعلام کرد سرمایه گذارانی از ویتنام علاقمند به فعالیت در حوزه میگو و پرورش آبزی...More
کیانا و علی، دو فرزند نرگس محمدی و تقی رحمانی، با انتشار ویدئویی به ممنوع‌الخروج بودن غیر قانونی مادرشان اعتراض کردند. آنان در این ویدئو اعلام کردند...More
سعید نمکی،‌ وزیر بهداشت ایران، می‌گوید هفتمین مورد از ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در این کشور شناسایی شد. نمکی روز چهارشنبه هشتم بهمن‌ماه اعلام...More
سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر معترضان بلاروس، خواستار اعمال تحریم‌های سخت‌تر کشورهای غربی علیه دولت الکساندر لوکاشنکو شد. خبرگزاری رویترز چهارشنبه هشتم...More