وزیر اطلاعات اتهام جاسوسی دختر صادق آملی لاریجانی را رد کرد | ایران اینترنشنال

وزیر اطلاعات اتهام جاسوسی دختر صادق آملی لاریجانی را رد کرد

 

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، درباره برخی مطالب منتشره در فضای مجازی مبنی‌بر اتهام جاسوسی بعضی از بستگان رئیس قوه قضاییه، گفته است که هیچ گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی در مورد آن وجود داشته باشد درباره هیچ کدام از اعضای خانواده صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه مشاهده نشده است.  

به گزارش ایسنا، علوی هدف از انتشار چنین شایعاتی را «وارد آوردن آسیب به اعتماد مردم نسبت به مسئولان نظام» دانسته و تصریح کرده است: «یگانه مرجع حرفه‌ای تشخیص اقدامات جاسوسی در کشور، معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است که این معاونت هیچ گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی در مورد آن وجود داشته باشد درباره هیچ‌یک از اعضای خانواده صادق لاریجانی مشاهده نکرده است.»

در روزهای اخیر وب سایت «آمدنیوز» گزارش داده بود که زهرا اردشیر لاریجانی،  دختر صادق لاریجانی، به جاسوسی برای غرب متهم شده و پرونده‌ای فوق محرمانه دارد.

«آمدنیوز» به نقل از یک منبع آگاه در حفاظت اطلاعات قوه قضائیه گزارش داده بود: «این معاونت پس از انتشار خبر آمدنیوز برای بررسی صحت‌وسقم آن، دریافته است که زهرا اردشیر لاریجانی با آموزش‌های جمع‌آوری پنهان اطلاعات، بولتن‌های فوق سری که در سه نسخه برای روسای سه قوه تهیه می‌شود را عکس‌برداری و در اختیار بریتیش کنسول در ایران و کالج ایتالیایی‌ها در خیابان فرمانیه تهران قرار داده است. وی در این مکان‌ها، جلسات متعددی را نیز به‌صورت هفتگی با مقامات این دو کشور به طور محرمانه برگزار کرده است.»

در ادامه این گزارش به نقل از این منبع آگاه آمده است: «مقامات وزارت اطلاعات با محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه در حال رایزنی هستند تا تحقیقات از دختر صادق لاریجانی به اتهام جاسوسی برای غرب آغاز شود، اما محسنی‌اژه‌ای صدور این اجازه را منوط به رایزنی با رهبری کرده که این موضوع باعث نارضایتی شدید میان اعضای شورای هماهنگی نهادهای اطلاعاتی کشور شده است. اعضای این شورا معتقدند آیت‌الله خامنه‌ای به دلیل ضعف‌ها و مفاسد خود که صادق لاریجانی از آن مطلع است، با آغاز تحقیقات این پرونده موافقت نمی‌کند.»

این گزارش می‌افزاید: در همین راستا شورای هماهنگی نهادهای اطلاعاتی کشور، اولین قدم برای جلوگیری از نشت اطلاعات به کشورهای غربی توسط خانواده صادق لاریجانی را برداشته است. این شورا که بولتن‌های «فوق سری» اخبار کشور را برای سران سه قوه در سه نسخه واحد تهیه می‌کند، اکنون تغییر رویه داده و اخبار درجه دو – سه کشور و بعضا مغشوش را طی بولتنی جداگانه برای «صادق لاریجانی» ارسال می‌کند که این موضوع خشم «صادق لاریجانی» را برانگیخته است.

این گزارش پیشتر از تلاش رییس قوه قضاییه برای ساکت کردن معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات خبر داده بود.
با این حال محمودعلوی، وزیر اطلاعات ایران با بیان این‌که آنچه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در این زمینه منتشر شده، صرفاً تهمت بوده و با هدف وارد آوردن آسیب به اعتماد مردم نسبت به مسئولان ارشد نظام طرح شده است، گفته است: مردم ایران هیچ‌گاه تحت تأثیر چنین دروغ‌پردازی‌های سخیفی قرار نخواهند گرفت.

همچنین  صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه  نیز به این خبر واکنش نشان داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه آملی لاریجانی در این رابطه گفت : «دشمن با سیلی محکمی که در فتنه ۸۸ و پروژه نفوذ از دستگاه قضایی خورده است، طبیعی است که علیه قوه قضاییه، مسئولان دستگاه قضایی و شخص رئیس قوه قضاییه شایعاتی را منتشر کند. اخیراً نیز شاهد انتشار برخی شایعات بودیم که عده‌ای به بنده گفتند به این شایعات پاسخ بدهید. به عقیده من این شایعات ارزش پاسخگویی ندارد. شایعه پردازان که کاملاً شناسایی شده‌اند و از زمره اراذل و اوباش فراری فتنه ۸۸‌ هستند و اجیر بیگانگان شده‌اند و در ازای خباثت و سخافت کاری‌شان، پول دریافت می‌کنند حقیرتر از آن هستند که بخواهیم پاسخی به آنان بدهیم. البته به اربابان آنها می گوییم که اگر هدفتان عقب نشینی جمهوری اسلامی و مسئولان قضایی از خدمت به مردم و حفظ نظام است، بسیار در اشتباهید. مومن همچون کوه استوار است.»

تازه چه خبر؟
ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که ابومحسن المصری ، رهبر ارشد القاعده که در لیست تروریست‌های تحت تعقیب پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی بود، به...More
یک منبع آگاه به واشنگتن‌پست گفت که دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در یک جلسه جمع‌آوری کمک‌های مالی که در آستانه انتخابات برگزار شده بود، به یکی از...More
پس از انتشار گزارش‌ها و ویدئوهایی درباره استقرار تجهیزات نظامی ایران در مرز خداآفرین، یک فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که اعزام یگان‌های این نیرو...More
یک روز پس از مذاکرات واشینگتن، درگیری‌های جدیدی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه ناگورنو قره‌باغ گزارش شده است. وزارت دفاع آذربایجان روز...More
دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، صبح شنبه به وقت محلی با حضور در یک کتابخانه در شهر وست پام بیچ در ایالت فلوریدا رای خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری...More