واکنش محسنی‌اژه‌ای و اعضای شورای شهر به گزارش شهردار تهران | ایران اینترنشنال

واکنش محسنی‌اژه‌ای و اعضای شورای شهر به گزارش شهردار تهران

 

با ارائه گزارش۱۰۰ روزه از سوی محمدعلی نجفی شهردار تهران و رو کردن برگی جدید از بدهی‌های شهرداری در زمان محمدباقر قالیباف،  غلامحسین محسنی اژهای، به این سخنان واکنش نشان داد.

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگو و معاون قوه قصاییه، یکشنبه ۲۴ دی‌ماه طی یک کنفرانس خبری، در خصوص افشاگری‌های اخیر شهردار تهران گفت که هر زمان آنها گزارش کنند حتما بررسی و رسیدگی می شود. اژه‌ای بدون ذکر جزئیات در خصوص این موضوع افزود:«معمولا مسئولین جدید نسبت به مسئولین سابق حرف‌هایی دارند، ما هم می‌گوییم گزارش کنید تا رسیدگی کنیم، اما بعضی وقت‌ها حرف می‌زنند و گزارشی نمی‌دهند.»

اعضای شورای شهر تهران نیز در خصوص اظهارات نجفی واکنش نشان داده و در سند تحویل و تحول به ارائه توضیحات خود پرداختند.

 

  • شهرداری متخلفان را با ذکر نام و نه اختصار اعلام کند

ناهید خداکرمی، از شهردار تهران خواست که نام متخلفان را با ذکر نام و نه اختصار بیان کند. به گفته او، مردم می‌خواهند که مدیریت فعلی شهر، اسم نجومی خواران، رانت بگیران و ... را اعلام کند و حتی از سازمان بازرسی کل کشور هم دعوت می‌کنیم تا به این میان بیایند و فکری به حال مردم تهران کنند که از فساد خسته شده‌اند.

 

  • لیست قراردادهای دوره قبل شهرداری منتشر شود

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر نیز عنوان کرد که همگان باید بدانند که چه بلایی بر سر بخش خصوصی آمده است . این عضو شورای شهر تصریح کرد: «از آنجایی که عمده قراردادها بدون برگزاری مناقصه و طی روال قانونی بوده است، پیشنهاد می‌شود که لیست قراردادهای دوره قبل بر روی سایت شهرداری منتشر شود.»

 

  • مردم در مساله فساد در شهرداری بسیار حساس هستند

مجید فراهانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز با بیان اینکه مردم در مسأله فساد در شهرداری بسیار حساس هستند، گفت: «مردم معتقدند که بیشترین آمار فساد در شهرداری است و باید فکری برای این فساد ستیزی شود.»
به گفته فراهانی در  طول این ۱۲ سال شهرداری با اخذ وام و واگذاری املاک، ۱۲۱ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده، اما می‌بینیم که هیچ دست‌آوردی برای شهر نداشته و حالا با حجم زیادی از بدهی‌ها مواجه هستیم.

او گفت: «متاسفانه اجرای سلیقه‌ای بودجه باعث ایجاد فساد و بی‌انضباطی مالی شده است.»

 

  • سرنوشت گزارش عملکرد قالیباف به سرنوشت احمدی‌نژاد دچار نشود

مسجدجامعی نیز گفت: «در دوره سوم شورای شهر، حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه فاقد سند در دوره مدیریت احمدی نژاد در شهرداری تهران کشف کردیم. اما نمی‌دانیم این گزارش چه شد و پیشنهاد می‌شود این گزارش امروز نجفی هم به مانند سند احمدی نژاد نشود، چرا که در ابتدای دوران قالیباف هم پرونده مدیریتی احمدی نژاد بررسی شد و قول‌هایی داده شد، اما می‌بینیم که وضعیت از آن دوران هم بدتر شد.

 

  • نفر دوم شهرداری در مدیریت قبلی ماه‌هاست که در بازداشت است

رسولی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر با بیان اینکه نفر دوم شهرداری در مدیریت قبلی ماه‌هاست که در بازداشت است و نمی‌دانیم که پرونده‌اش چه بوده، گفت: «این فرد از نیروهای با سابقه ارزشی بوده که پرونده‌اش ابهامات جدی دارد و در این بخش هم شهردار تهران به آن توجه نکرده است. هر چند که شاید این بخش از پرونده محرمانه بوده که چیزی نگفتید؟ اما این حبس اطلاعات، درست نیست و لازم است که این موضوع شفاف شود او ضمن بیان این‌که امروز شورای شهر جدی‌ترین جلسه خود را داشت، گفت: «از نظر من اگر ۵۲ هزار میلیارد تومانی که بدهی داریم خرج مردم شده باشد ایرادی ندارد اما می‌بینیم که نه تنها صرف امور مردم نشده بلکه صرف مخارج دیگر شده است.

 

  • باید شهرداری گزارشی در راستای برخورد با افراد متخلف ارائه کند

صدراعظم نوری با بیان این‌که شهروندان ما ساعت‌ها پای صندوق رای ایستادند که نشان دهند به دنبال تغییر هستند، گفت: «مردم از ظلم، فساد نهادینه و عدم شفافیت رنج می‌برند و اگر نمی‌توانید بگویید که چرا ۱۰۹ هکتار از باغات در عرض چند سال تخریب شده و یا اگر نمی‌توانیم بگوییم که وضعیت پسماند چگونه است حداقل می‌توانیم در مورد قراردادهای متعدد و صوری شهرداری حرف بزنیم. به عنوان مثال قرارداد برف روبی با یکی از پیمانکاران وضع شده اما تهران امسال بدون برف بوده و به پیمانکار هم ربطی ندارد که برف بیاید یا نیاید، بلکه در آخر سال پولش را می‌گیرد.»
 

تازه چه خبر؟
لری کینگ، خبرنگار و مجری مشهور آمریکایی، در ۸۷ سالگی در لس‌آنجلس درگذشت. شبکه اینترنتی «اورا تی‌وی» که او در بنیانگذاری‌اش شرکت داشت، روز شنبه با...More
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل وزارت بهداشت در واکنش به گزارش‌ها درباره کمبود انسولین و تجمع بیماران جلوی داروخانه‌ها گفت که به اندازه مصرف یک ماه...More
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت از ثبت سالانه ۱۳۵ هزار ابتلا به سرطان در ایران خبر داد. افشین استوار در عین حال گفت که آخرین...More
خبرگزاری فارس از بازداشت تعدادی از شهروندان مسیحی ایران «در چندین استان» این کشور خبر داد. فارس روز شنبه اتهام این افراد را «اتصال به سرویس‌های»...More
بر اساس یک تحقیق جدید، واکسن کرونای تولید شده توسط شرکت‌های فایزر و بیون‌تک، بر گونه جهش‌یافته ویروس که در بریتانیا شناسایی‌ شده نیز موثر است. به...More