هشدار دادستان کل ایران به معترضان؛ کوتاه نمی‌آییم | ایران اینترنشنال

هشدار دادستان کل ایران به معترضان؛ کوتاه نمی‌آییم

 

محمدجعفر منتظری- دادستان کل ایران ، بار دیگر به کسانی که به گفته او در جامعه ناامنی ایجاد می‌کنند هشدار داد و اعلام کرد که به صورت قاطع با آن‌ها برخورد خواهد شد.
روابط عمومی دادستانی کل ایران، امروز، سه شنبه ۱۲دی، سخنانی را از قول دادستان کل مبنی بر اعتراضات و تجمعات اخیر در ایران منتشر کرد.
در متن منتشر شده، منتظری به کسانی که در جامعه ناامنی ایجاد می‌کنند، هشدار داد و گفت: «دادستان‌ها در سراسر کشور به صورت شبانه روز در صحنه حضور داشته و مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند، با دستگاه‌های امنیتی و انتظامی همکاری لازم را خواهند داشت و ما از آن‌ها انتظار داریم همان‌گونه که تاکنون هم چنین بوده، بیش از گذشته مراقبت‌های لازم را داشته باشند.»
منتظری افزود: «پرونده‌هایی که تشکیل می‌شود به دادگاه خواهد رفت و طبق مقررات قانونی رسیدگی خواهد شد؛ اما آشوب‌گران و عوامل پشت پرده آن‌ها باید بدانند که نه دستگاه قضایی و نه دستگاه امنیتی و نه دستگاه اطلاعاتی در ارتباط با این مسئله کوتاه نخواهند آمد.»
دادستان کل کشور همچنین از مردم خواست که درصورت داشتن اطلاعات از معترضان آن را در اختیار  نهادهای امنیتی و قضایی قرار دهند.
به گفته این مقام قضایی، هر فرد ایرانی وقتی می‌بیند یک چنین حوادثی در حال رخ دادن است باید اطلاعات مورد نیاز را به مسئولان امنیتی بدهد و در اولین فرصت مسائل را در مورد هر حادثه‌ای که در نطفه دارد منعقد می‌شود، در اختیارمسئولان اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی قرار دهند که این اقدام در پیشگیری بسیار موثر است.
منتظری  با بیان این نکته که  ردپای جریانات ضد انقلاب در این اغتشاشات کاملا مشخص است، گفت: «پشت پرده این آشوب‌ها و اغتشاشات دشمنان قسم خورده‌ای هستند که از ابتدای انقلاب تا به امروز ضربه‌های فراوانی از نظام خورده اند و در هر مقطعی هم تصریح داشتند که می‌خواهند از ملت بزرگ ایران و از انقلاب و این کشور انتقام بگیرند، بنابراین مردم عزیز ما قطعا و مسلما بصیرت لازم را دارند و تحلیل صحیحی خواهند داشت و می‌دانند که این جریان، یک جریانی است که کاملا ریشه در خارج دارد و دشمنان توطئه می‌کنند.»
دادستان کل کشور همچنین عربستان را تضمین کننده مالی این جریانات معرفی و تصریح کرد: دشمنان با دلارهایی که عربستان سعودی هزینه کرده درصدد انتقام از ضربه‌هایی که خوردند، هستند؛ اما مردم عزیز ما قطعا اجازه نخواهند داد که ضربه دشمن کینه توزی که چهار دهه به دنبال انتقام است، بخواهد اثرگذار باشد.
او  با بیان این‌که ریشه این جریانات در سیا و موساد است که این اغتشاشات را هدایت کردند، گفت: «یک مشت لاشخوری که به دنبال این بودند که یک حوادثی اتفاق افتد تا آن‌ها بتوانند از این لاشه تعفن اغتشاش استفاده کنند که البته خوشبختانه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ما کاملا اطلاعات لازم را در اختیار دارند.»
دادستان کل کشور همچنین گفت: «مطالبات به حق مردم در حد مقدورات و امکانات حتما باید برآورده شود و  مسؤولان نیز مطمئنا در این راستا حرکتشان را تسریع خواهند بخشید و کوچکترین کوتاهی در انجام وظیفه، خیانت به مردم، اسلام، انقلاب و خون شهدا است.»
منتظری به ضرورت نظارت در  فضای مجازی و ساماندهی آن اشاره کرد و گفت: «مردم باید بدانند که رها بودن فضای مجازی و در اختیار بودن این فضا در دست دشمن، برای همه عرصه‌های زندگی ما مضر است همان‌گونه که در این جریانات اخیر دیده شد که این‌ها چه شرارت‌هایی دارند و به هیچ چیز ترحم نمی‌کنند، لذا تصور نشود که مسئولان به دنبال این هستند که این فناوری روز از مردم سلب شود بلکه بایستی نظارت و کنترل شود.
امروز رییس دادگاه انقلاب تهران نیز برخی معترضان دستگیر شده را سردسته و محارب خطاب کردو گفت با آنها بر اساس قوانین قضایی برخورد خواهد شد.

 

تازه چه خبر؟
منصور شریف، مدیرعامل شرکت البرز شرقی، خبر داد که جسد میلاد روشنایی و اصغر افضلی، دو کارگر معدن طزره دامغان، پس از شش روز جست‌وجو پیدا شد. این دو...More
در پی ضرب و شتم دانش‌آموزان معترض به امتحانات حضوری توسط پلیس در چند شهر ایران، تشکل‌های صنفی فرهنگیان در سه استان کشور آن را «رذیلانه» خوانده و...More
دفتر جامعه جهانی بهائی در ژنو از تشدید آزار و اذیت‌ بهائیان ایران در هفته‌های گذشته ابراز نگرانی کرد. این دفتر بازداشت ۲۰ بهائی در شیراز و بهارستان...More
پس از اعلام حمایت دولت آمریکا، اتحادیه اروپا هم از بررسی پیشنهاد لغو حق مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا استقبال کرد. اورزولا فون‌ درلاین، ‌رییس کمیسیون...More
خبرگزاری رسمی قطر گزارش داد علی شریف العمادی، وزیر دارایی این کشور، به دلیل اتهامات مربوط به اختلاس و سوء استفاده از قدرت بازداشت شده است. این...More