مهدی کروبی بار دیگر تحت جراحی قلب قرار گرفت | ایران اینترنشنال

مهدی کروبی بار دیگر تحت جراحی قلب قرار گرفت

 

مهدی کروبی، از رهبران معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ایران موسوم به جنبش سبز برای چهارمین بار تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت.

به گزارش سحام نیوز، فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی با تایید این خبر گفت: «در تاریخ ۱۹ مرداد آقای کروبی پس از انجام دوبار عمل قلب، بار دیگر مورد عمل آنژیوگرافی و عمل تعبیه پیس میکر قرار گرفت. »

خانم کروبی در ادامه تشریح کرد:«به دلیل شرایط حصر چند روز بعد آن در روز سه شنبه ۲۴ مرداد،  در بخشی که عمل پیس میکر صورت گرفته بود، ایشان به شدت احساس ناراحتی و درد کردند و در نتیجه بار دیگر تحت عمل جراحی قرار گرفتند.»

به گفته‌ی خانم کروبی، با اعلام اعتصاب غذای خشک از سوی مهدی کروبی و بدی حال ایشان، یکی از پزشکان وزارت اطلاعات برای کنترل وضعیت جسمی ایشان به محل حصر آمده و متوجه فشار خون بالا و وضعیت بد نبض آقای کروبی شدند. تماس این پزشک با حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان، منجر به انتقال مهدی کروبی به بیمارستان شد.

در پی معاینات انجام شده، پزشکان متخصص متوجه اشکالات موجود در کارایی پیس‌میکر شدند.

۵ تا ۱۰ درصد بیمارانی که عمل تعبیه پیس میکر انجام می‌دهند امکان جابجایی و قطع لید وجود دارد که این معضل درمورد آقای کروبی نیز اتفاق افتاد. در نتیجه متخصصین عروق در کت لب امروز ۲۹ مرداد با انجام عمل جراحی ۲ ساعته،  سعی بر حل این مشکل کردند.

 

 

در همین حال پزشک معالج مهدی کروبی اعلام کرد که حال عمومی وی خوب است و جای نگرانی نیست.

وی در این باره به ایسنا گفت: آقای کروبی در تاریخ 25 مرداد به علت شکایت از سرگیجه و افزایش فشار خون به مرکز قلب و عروق شهید رجایی منتقل شدند و در بررسی‌ها مشخص شد که عملکرد پیس‌میکر(باطری قلب) بیمار طبیعی است و ریتم قلبی مناسب دارد اما یکی از مسیرهای پیس‌میکر اشکال کارکرد داشت که این مشکل در 5 الی 10 درصد بیماران پس از عمل ممکن است مشاهده شود.
این پزشک متخصص قلب با اشاره به اینکه این مشکل آقای کروبی امروز شنبه 28 مرداد برطرف شد، اضافه کرد: در حال حاضر از نظر عملکرد پیس‌میکر و ریتم  قلب و فشارخون در وضعیت مناسب و پایداری قرار دارند.
به گفته پزشک معالج کروبی، عمل اولیه تعبیه پیس‌میکر و عمل امروز برای رفع اشکال، تحت بی‌حسی موضعی و تزریق داروهای آرامبخش صورت گرفت و به بیمار بیهوشی عمومی داده نشد. همچنین هر دو عمل جزء اعمال کم تهاجمی محسوب می‌شوند و کل مدت عمل از زمان آماده سازی تا تعبیه پیس میکر و بیداری کامل بیمار، کمتر از دو ساعت طول کشید.

بعداز ظهر چهارشنبه ۲۵مرداد، فاطمه کروبی، اعلام کرد که مهدی کروبی، در اعتراض به روند و شیوه حصر غیرقانونی و غیرشرعی خود، دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی با انتشار توییتری در صفحه کاربری خود، از اعتصاب پدر به عنوان یک مزیت یاد کرد و نوشت: «خطا يا اشتباه در تعبيه پيس ميكر پدر را امروز مجددا راهى اتاق عمل كرد. يكى ديگر از مزاياى تصميم به اعتصاب پى بردن به مشكل عمل پيشين بود.»

تازه چه خبر؟
یک مقام نیروی انتظامی از کشف بیش از ۵۰ هزار فندک که به گفته او دارای «تصاویر مستهجن و مبتذل» بوده و بازداشت یک نفر در این باره خبر داد. نادر مرادی،...More
یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل، اعلام کرد تاکنون دست‌کم یک دوز از واکسن کرونا به نیمی از جمعیت این کشور تزریق شده است. اسرائیل به نسبت به جمعیتش...More
سیامک مقیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، در پی اقدام به خودکشی به بیمارستان منتقل شد. وب‌سایت هرانا به نقل از یک منبع مطلع نوشت این...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اعلام کرد که جسد یک سوخت‌بر ایرانی از سوی پاکستان به ایران تحویل داده شده و موضوع توسط مرزبانان دو...More
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بر عزم ایالات متحده برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و رسیدگی به «فعالیت‌های مخرب» جمهوری اسلامی در...More