مقامات نظامی و قضایی، مدعی بازداشت «خبرنگار رادیو فردا» و «منافقین» شدند | ایران اینترنشنال

مقامات نظامی و قضایی، مدعی بازداشت «خبرنگار رادیو فردا» و «منافقین» شدند

 

غلام‌علی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب استان خراسان‌رضوی و سردار مجتبی فدا، جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان، مدعی شده‌اند که طی بازجویی‌های صورت‌گرفته از بازداشت‌شدگان اعتراضات خیابانی اخیر ایران، تعدای از آن‌ها به وابستگی‌خود به سازمان به گفته‌ی آن‌ها «منافقین»، اعتراف کرده‌اند.

مقامات مسؤول در جمهوری اسلامی ایران، همواره «سازمان مجاهدین خلق ایران» را که از گروه‌های مخالف حکومت جمهوری اسلامی ایران است، با نام «منافقین» می‌خوانند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادستان عمومی و انقلاب خراسان‌رضوی، روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه، در جمع خبرنگاران گفت که تعدادی از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، با منافقین در ارتباط بوده‌اند که هنوز پرونده‌ای برای آنها تشکیل نشده است.

او افزود: «تعداد اندکی که وابستگی آن‌ها به منافقین احراز شده است، تحقیقات درموردشان ادامه دارد؛ اما چون هنوز پرونده‌ای تشکیل نشده و روند دادرسی درحال پی‌گیری است، امکان انتشار اهداف، میانگین سنی و تعداد این افراد وجود ندارد».

صادقی همچنین گفت که تعدادی از بازداشت‌شدگان نیز در بازجویی‌ها اظهار ندامت کردند و با آن‌ها برمبنای رأفت اسلامی برخورد کرده‌ایم.

در اعتراضات خیابانی اخیر در ایران، بیش‌از ۲۵ نفر کشته و هزاران نفر بازداشت و مجروح شده‌اند که برخی از بازداشت‌شدگان نیز در زندان‌های شهرهای مختلف، جان خود را از دست داده‌اند.

 

  • جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان: نخستین بازداشتی در اصفهان، خبرنگار «رادیو فردا» بود

سردار مجتبی فدا، جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان نیز در یک سخنرانی گفت: «روز جمعه، هشتم دی‌ماه، نخستین کسی که در اصفهان در کنار سی‌وسه پل دستگیر شد، خبرنگار رادیو فردا بود؛ کسی که در کف رودخانه، خبر، اطلاعات و اخبار لحظه‌به‌لحظه‌ی اغتشاشات را به خارج از کشور منتقل می‌کرد».

سردار فدا همچنین افزود که برخی از شرکت‌کنندگان در اعتراضات خیابانی، مشروبات الکی مصرف کرده بودند.

 

  • مدیر «رادیو فردا»: خبرنگار در ایران نداریم

آرمان مستوفی، مدیر «رادیو فردا»، یک‌شنبه شب، ادعای بازداشت خبرنگار این رسانه در جریان اعتراضات خیابانی شهر اصفهان در دی‌ماه گذشته را تکذیب کرد.

به گزارش وب‌سایت «رادیو فردا»، مستوفی ضمن تکذیب این ادعا، با اشاره به سابقه‌ی انتشار خبرهایی از این دست، گفت: «حدود یک ماه پیش هم گفته بودند که یکی‌از دستگیرشدگان اعتراف کرده که با رادیو فردا ارتباط داشته است. من نمی‌دانم که این اعترافات تحت چه شرایطی و چگونه گرفته می‌شوند، ولی واقعیت این است که رادیو فردا در ایران هیچ خبرنگاری ندارد؛ نه دائمی، نه پاره وقت، و نه خبرنگار آزاد».

مدیر «رادیو فردا» افزوده است: «ما به‌هیچ‌وجه هیچ نوع ارتباط کاری و شغلی با هیچ‌کس در ایران نداریم».

 

تازه چه خبر؟
محمد الوندی، رییس پارک ملی کرخه در استان خوزستان، از آتش‌سوزی بخشی از این جنگل در شهرستان شوش خبر داد و گفت آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد. الوندی دوشنبه...More
یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، سیاست‌های خود را در مسئولیت جدیدش تشریح کرد و درباره برجام گفت که پیش از این نیز با این توافق مخالفت کرده بود و...More
سران پیمان نظامی ناتو در پایان نشست خود در بروکسل ضمن انتقاد از جاه‌طلبی‌های چین، رفتار جسورانه این کشور را چالشی جدی در برابر نظام جهانی خواندند...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی «کووایران برکت» صادر شده است. نمکی روز دوشنبه در استان مرکزی گفت: «امروز می‌...More
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به وعده‌های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر می‌کنند واکسن بستنی است.» رئیسی...More