فرمانده نیروی زمینی ارتش: با ظهور «امام زمان» سلاح عربستان دست ما خواهد افتاد | ایران اینترنشنال

فرمانده نیروی زمینی ارتش: با ظهور «امام زمان» سلاح عربستان دست ما خواهد افتاد

 

سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، در اظهار نظری مناقشه‌برانگیز گفته که با ظهور امام دوازدهم شیعیان، سلاح‌های خریداری‌شده عربستان سعودی، دست اهل آن خواهد افتاد.  

به گزارش خبرگزاری فارس‌، حیدری ۲۴ فروردین‌ماه، پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران، بار دیگر، اسرائیل را تهدید به نابودی کرد و گفت که «روز شمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم‌های خودمان درج کرده‌ایم».

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، کشورش را «باثبات‌ترین» و «محکم‌ترین» کشور منطقه خواند و گفته که ایران در مقابل «زیاده‌خواهی‌ها، در حال ایستادگی است».

این مقام نظامی ایرانی، همچنین گفت:« برخی سردمداران کشورهای اطراف، مخصوصاً مسؤولین کم‌خرد عربستان احساس می‌کنند که اگر کشورشان را تبدیل به زرادخانه کنند می‌توانند امنیت خود را تأمین کنند».

او افزود: «به تعبیر بنده، هرچه بیشتر سلاح بخرند، بهتر است؛ چون ما اعتقاد داریم که با ظهور امام زمان، این زرادخانه به‌دست اهل آن خواهد رسید».

این سخنان  فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، در حالی است که شاهزاده محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد عربستان سعودی، سال گذشته میلادی در گفت‌وگویی تلویزیونی گفته بود که «منطق مقامات ایرانی این است که مهدی منتظر به زودی می‌آید، پس می‌بایست محیطی مناسب برای ظهور مهدی مهیا کرد تا بدین‌سان بر جهان اسلامی مسلط شوند».

آیت‌الله محمد امامی کاشانی، خطیب جمعه تهران نیز روز ۲۴ فروردین‌ماه، به ولی‌عهد سعودی حمله کرد و گفت: «مسیحیت، بودا و هندو هم به منجی معتقدند؛ رهبری که پس از ظهور گلوی همه جنایت‌کاران را خواهد فشرد و مرگ شما ان‌شاءالله به همین زودی فرا می‌رسد».

تنش میان عربستان سعودی و ایران، در پی اعدام نمر النمر، روحانی شیعه سعودی در سال ۲۰۱۶ که حمله به کنسولگری و سفارت آن کشور در مشهد و تهران را به دنبال داشت، آغاز شد. این تنش درپی اختلاف در مواضع ریاض و تهران درباره بحران‌های یمن و سوریه، افزایش یافت.

 

تازه چه خبر؟
فرشته کریمی، عضو تیم ملی فوتسال زنان، در واکنش به انتقادها از لباس این تیم گفت: «مشکل برخی شیک بودن این نوع پوشش است نه غیرعرف بودن آن.» کریمی روز...More
لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، در بیانیه‌ای به مناسبت دوهزارمین روز بازداشت نازنین زاغری‌رتکلیف در ایران، جدایی او از خانواده‌اش را «بی‌رحمانه» خواند...More
معلمان روز پنجشنبه در چند شهر ایران، از جمله مشهد، اهواز، قم، قزوین و کرمانشاه، در اعتراض به پایین بودن حقوق خود و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند...More
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت که تعطیلی مدارس در دوره کرونا، مشکلات تربیتی بسیاری برای دانش‌آموزان ایجاد و آنها را از درک مهربانی محروم کرد. علیرضا...More
غلامرضا غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد که در نیم‌سال اول سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع کرونا امکان آموزش حضوری برای...More