فائزه هاشمی: تصور می‌کنند اسنادی از اسرار نظام در اختیار داریم | ایران اینترنشنال

فائزه هاشمی: تصور می‌کنند اسنادی از اسرار نظام در اختیار داریم

 

فائزه هاشمی، دومین دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، سیاست‌مدار ایرانی، از ممنوع‌الخروجی پنج‌نفر از اعضای خانواده‌ی هاشمی و احضارهای مکرر خودش به دادگاه خبر داد. او یکی از دلایل این فشارها را چنین عنوان کرد که تصور می‌‌کنند آن‌ها اسنادی را از اسرار نظام در اختیار دارند که می‌خواهند منتشرش کنند.

فائزه هاشمی، فعال سیاسی و عضو حزب کارگزاران سازندگی است که پیش از این، نماینده‌ی دوره‌ی پنجم مجلس شورای اسلامی، رئیس فدراسیون اسلامی ورزش زنان و مدیرمسؤول روزنامه‌ی «زن» بوده است.

او در بخشی از گفت‌وگویی مفصل با روزنامه‌ی «شهروند» که شنبه اول مهرماه منتشر شده، با اعلام این‌که پنج‌نفر از اعضای خانواده‌شان ممنوع‌الخروج شده‌اند و خودش به‌طور مرتب به دادگاه احضار می‌شود، گفت: «در چهار،پنج ماه گذشته، مدام احضاریه می‌فرستند که وقتی می‌رویم، عمدتاً گزارش‌های کذب است و واقعیت ندارد و به‌ نظر هم می‌رسد که این ماجرا می‌خواهد ادامه پیدا کند و تمامی ندارد».

فائزه هاشمی گفت که از ۲۶ اردی‌بهشت سال جاری ممنوع‌الخروج شده است. او با بیان این‌که «همه‌چیز آنها کنترل می‌شود»، افزود: «خودشان هم بهتر از ما می‌دانند که این گزارش‌ها واقعیت ندارد».

مدیرمسؤول پیشین روزنامه‌ی «زن»، یک دلیل احتمالی این احضارها و ممنوع‌الخروجی، را با توجه به گفته‌ی مصاحبه‌کننده، «از دست‌دادن پشتوانه‌ی اصلی‌شان» یعنی اکبر هاشمی دانست؛ اما تأکید کرد که دلایل دیگری را نیز در این مسأله دخیل می‌داند و افزود: «شاید تصور می‌شود که ما اسنادی را از اسرار نظام در اختیار داریم که می‌خواهیم منتشرش کنیم؛ درحالی‌که چنین چیزی نیست؛ آقای‌ هاشمی عاقل‌تر و باتدبیرتر و سیاست‌مدارتر از این بود که بخواهد اسنادی را برای ما به جا بگذارد».

او با تأکید بر این‌که دست‌کم خودش سندی در دست ندارد، افزود: «اگر بر فرض هم اسنادی باشد، با تکنولوژی امروز، لازم به خروج از کشور برای انتشار آنها نیست».

فائزه هاشمی با توجه به احضارهای مکررش گفت: «به‌نظر می‌رسد با شایعات و گزارش‌ها و پرونده‌هایی که برای من درست کرده‌اند، به‌دنبال این هستند که عامل بیگانه، جاسوس و در این مایه‌ها چیزی دربیاورند».

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More