علی مطهری از وعده‌ رفع حصر تا پایان سال ۹۶ خبر داد | ایران اینترنشنال

علی مطهری از وعده‌ رفع حصر تا پایان سال ۹۶ خبر داد

 

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر وعده‌ی مسؤولان قضایی و امنیتی درمورد رفع حصر رهبران معترض به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری  سال ۸۸، گفت: «به ما قول‌هایی داده‌ و گفته‌اند زیاد در رسانه‌ها اظهارنظر نکنیم و در مقابل، آن‌ها به دنبال این هستند که تا پایان سال ،۱۳۹۶ به این موضوع خاتمه بدهند».

مطهری روز شنبه ۲۸ بهمن‌ماه، در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد که «تاکنون اقداماتی درمورد رفع حصر انجام شده و ملاقات‌هایی صورت گرفته؛ ولی باید منتظر باشیم که آیا مقامات قضایی به قولشان عمل خواهند کرد، یا نه».

مهدی کروبی، میر‌حسین موسوی و همسر او زهرا رهنورد، رهبران جنبش اعتراضی نسبت‌به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ موسوم‌به «جنبش سبز»، از  ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به‌سر می‌برند.  

علی مطهری در این مورد خاطرنشان کرده است: «من شخصاً معتقدم اگر محصوران خطایی هم کرده‌اند، هفت‌سال حصر خانگی، واقعاً مجازات قابل توجهی است و کافی است».

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا نیز روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن‌ماه، در هفتمین سالگرد آغاز حصر خانگی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با صدور بیانیه‌ای، بار دیگر خواستار آزادی آن‌ها شد و تأکید کرد که ادامه‌ی این حصر، «در تضاد با تعهدات بین‌المللی دولت ایران درمورد آزادی‌های مدنی و سیاسی شهروندان این کشور است».

 

تازه چه خبر؟
کیمیا علیزاده، تنها ورزشکار زن ایرانی برنده مدال در المپیک که به آلمان پناهنده شده، قصد دارد در تیم پناهندگان با پرچم سفید در المپیک توکیو شرکت کند...More
بنی گنتس،‌ وزیر دفاع اسرائیل، گفت کشورش به دنبال توسعه «ترتیبات امنیتی ویژه» با کشورهای متحد در حاشیه خلیج فارس است که دغدغه مشترکی در ارتباط با...More
مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق بدون ذکر نام کشور خاصی، اعلام کرد به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد از خاک عراق «پیام موشکی یا تروریستی» به دیگر کشورها بفرستد...More