صادق زیبا کلام: علیه دانشگاه آزاد به وزارت کار شکایت می‌کنم | ایران اینترنشنال

صادق زیبا کلام: علیه دانشگاه آزاد به وزارت کار شکایت می‌کنم

 

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه و از چهره‌های اصلاح‌طلب،‌ پس از اخراج از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد، روز سه‌شنبه ۸ اسفند اعلام کرده است که علیه دانشگاه آزاد به وزارت کار شکایت می‌کند.

زیباکلام در ضمن این‌که این اقدام دانشگاه آزاد را «یک تسویه حساب سیاسی» ذکر کرده،‌ گفت: «من می‌خواهم به وزارت کار شکایت کنم، چون تصمیمی که درباره من گرفته‌ شده غیرقانونی است».

به گزارش ایسنا،‌ این استاد دانشگاه تاکید کرده است که هیچ توضیحی راجع به این اخراج به او داده نشده است، حتی اخراجش از دانشگاه آزاد به او ابلاغ نشده است. او پس از آن‌که متوجه پرداخت نشدن حقوق ماهیانه‌اش شده، از اخراجش باخبر شده است.

صادق زیبا کلام،‌ اظهار کرد: «من فکر می‌کنم که اگر در این ۲۵ سال در دامداری و مرغداری کار می‌کردم الآن شأن بیشتری برایم قائل می‌شدند».

زیبا کلام گفت: «طبق قرارداد پیمانی که با دانشگاه آزاد داشتم، اولاً باید این موضوع را به من اطلاع می‌دادند و می‌گفتند که ما شما را کنار گذاشته‌ایم و قبل از آن‌ هم یک ماه زودتر به من اعلام می‌کردند. ولی دانشگاه آزاد بدون اعلام رسمی این کار را انجام داده است».

صادق زیباکلام به‌شکل پاره‌وقت و به مدت ۱۰ سال، در دانشگاه آزاد تدریس می‌کرد.

زیباکلام از اصلاح‌طلبان و از نزدیکان فکری اکبر هاشمی رفسنجانی است. هاشمی، رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی بود که  پس از درگذشتش، علی‌اکبر ولایتی، با حکم رهبر ایران به ریاست هیات مؤسس دانشگاه انتخاب شد.

صادق زیبا کلام، همچنین با حفظ خط قرمز‌های جمهوری اسلامی، همواره نسبت به وضع موجود در حکومت جمهوری اسلامی، مواضع انتقادی دارد.

زیباکلام عین حال که به دلایل اقتصادی اخراج خود اشاره کرده و گفته است، «من تنها استاد اخراجی دانشگاه آزاد نیستم و تعداد قابل‌توجهی از اساتید را کنار گذاشته‌اند».

اما او معتقد است که «همه علت به مسائل اقتصادی برنمی‌گردد، چون اساتیدی را کنار گذاشته‌شده‌اند که خیلی مثل مدیریت دانشگاه آزاد فکر نمی‌کنند. رویکردشان در خیلی از مسائل با رویکرد حکومت یکسان نیست؛ بنابراین به‌نوعی تسویه سیاسی صورت گرفته است و آن‌هایی که نگاه و رفتارشان با حکومت سازگاری دارد، به کارشان ادامه می‌دهند».

تازه چه خبر؟
نتایج تحقیق پژوهشگران ایتالیایی که روزنامه گاردین آن را منتشر کرده نشان می‌دهد آن دسته از کادر درمان که دارای اضافه وزن بودند با دریافت دوز دوم واکسن...More
فعالان حقوق بشر از اعدام علی خسرجى، حسين سيلاوى، ناصر خفاجيان و جاسم حيدرى، چهار فعال عرب اهوازى در زندان سپيدار اهواز خبر داده‌اند. کریم دحیمی فعال...More
سپاه پاسداران در همدان اعلام کرد ۴۰ نفر را در ارتباط با «عکاسی مدلینگ» از زنان احضار و یک نفر را نیز بازداشت کرده است. علی‌اکبر کریم‌پور، مسئول روابط...More
نیکلا سارکوزی، رییس جمهوری پیشین فرانسه، به دلیل فساد مالی و اعمال نفوذ در پرونده موسوم به «شنود» از سوی دستگاه قضایی فرانسه به سه سال زندان محکوم شد...More
آنگ سان سوچی، رهبر دولت پیشین میانمار که به دنبال کودتای نظامی در این کشور در بازداشت قرار دارد، به دو اتهام دیگر متهم شد. جلسه دادگاه تفهیم اتهام او...More