سخنگوی شورای نگهبان احمدی نژاد را به تلاش برای مهندسی انتخابات متهم کرد | ایران اینترنشنال

سخنگوی شورای نگهبان احمدی نژاد را به تلاش برای مهندسی انتخابات متهم کرد

 

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، روز پنج‌شنبه ۳ اسفند‌ماه، با نوشتن یادداشتی در کانال تلگرامی خود، نسبت به نامه احمدی نژاد واکنش نشان داد.

کدخدایی با اشاره به حواشی پیش آمده در انتخابات سال ۸۸، به اصرار احمدی نژاد مبنی بر اعلام زود‌هنگام نتایج آرای ریاست جمهوری و مقاوت خود در برابر این خواسته اشاره کرده است .

وی در ادامه این یادداشت، نوشت: «یادآوری این نکته ضروری است که این نظر از سوی سایر اعضای محترم شورا، نه تنها مورد قبول واقع نگردید، بلکه مهلت قانونی رسیدگی به شکایات با موافقت رهبر معظم انقلاب تمدید هم شد. حالا باید دید چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟ شورای نگهبان و یا مهندسی در کسوت مقام اجرایی».

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، روز چهارشنبه ۲ اسفند، با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، خواستار برگزاری «فوری و آزاد انتخابات» ریاست جمهوری و مجلس، بدون «مهندسی شورای نگهبان» و «دخالت نهادهای نظامی و امنیتی»، شده بود. او همچنین از رهبر ایران خواست تا رئیس قوه قضائیه را از مقام خود برکنار کند.

واکنش‌ها به نامه محمود احمدی‌نژاد به سخنگوی شورای نگهبان ختم نشد. حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری نیز درباره نامه محمود احمدی‌نژاد به رهبر انقلاب در توئیتر خود نوشت: «خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند که به او بیاموزد نباید پا از گلیمش فراتر نهد و زودهنگام به انتخابات بیاندیشد یا فرمان عزل صادر کند».

 

 

 

از سوی دیگر حمید رسایی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، نامه احمدی‌نژاد را «وقیحانه» خواند. او در توئیتی نوشت: «نامه وقیحانه احمدی نژاد به مقام معظم رهبری را که خواندم، یاد ادعاهای وقیحانه میرحسین موسوی ودیگر سران کودتا در انتخابات ۸۸ افتادم. امیدوارم کسانی که مردد بودند، یا درتجمعات احمدی نژاد، شعار «یاور رهبر آمد» سرمی‌دادند، تکلیف‌شان مشخص وفهمیده باشند که  احمدی نژاد یاور شیطان شده است.

 

 

 

تازه چه خبر؟
جواد مفیدی، رییس اتحادیه پوشاک مشهد از ورشکستگی حدود ۸۰ درصد صنف پوشاک در دوره شیوع کرونا خبر داد و گفت که هیچ حمایتی از این صنف انجام نشده است...More
علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، اعلام کرد که ۴۸۰ معدن راکد در استان خراسان رضوی به دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت به...More
محمد لطفی، سرپرست شهرداری الیگودرز، به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم ترحیم یکی از بستگانش، از سمت خود عزل شد. محمود ثمینی، معاون سیاسی‌امنیتی استاندار...More
عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت که براساس آمارهای ترددشمارها، بیش از ۸۵ درصد مردم مقررات و محدودیت‌های کرونایی مرتبط با...More