سرخط خبرها

 • روسیه تفنگ‌های کلاشنیکف و سلاح‌های ضد تانک به قطر می‌فروشد
 • ۷۸ سد بزرگ ایران کمتر از ۴۰ درصد آب دارند
 • استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا: آمریکا و اروپا در مورد برخی مسائل مربوط به ایران هم‌نظرند
 • حسن روحانی: مذاکره با امریکا معنایی جز تسلیم ندارد
 • آموزشیاران نهضت سوادآموزی در اعتراض به وضعیت استخدامی مقابل مجلس تجمع کردند
 • عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان کل کشور از عضویت ۲۹ میلیون کاربر ایرانی در ۷ پیام‌رسان داخلی خبر داد
 • به ازای هر ۲۰۰۰ نفر در ایران تنها یک دندانپزشک وجود دارد
 • پروانه فعالیت مقصران تصادف سنندج لغو شد
 • مجوز جذب ۲۵ هزار معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان صادر شد
 • روابط عمومی وزارت خارجه، به‌کارگیری مجدد ۷۵ سفیر بازنشسته را تکذیب کرد
 • زلزله ای به بزرگی ۵/۷، رویدر در استان هرمزگان را لرزاند
 • میزان گرد و غبار در هوای خوزستان به ۱۵ برابر حد مجاز رسید
 • پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس ایران : ۴۲ نفر طی هفته گذشته در دریا غرق شده اند
 • حقوق ماهیانه محمد حبیبی، معلم زندانی، قطع شد
 • رئیس مرکز بهداشت خوزستان:نمی‌توانیم بگوییم آب شرب خوزستان کاملا سالم است
 • تلویزیون ایران اینترنشنال، در اروپا از طریق ماهواره اسکای در کانال ۷۸۰ قابل دسترسی است
 • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.‎ Facebook.com/iranintl
 • شما می‌توانید برای دریافت فیلترشکن و دسترسی به پیام‌رسان تلگرام و وبـسایت ایران اینترنشنال، یک ایمیل خالی به آدرس list@filtershekanha.com بفرستید

رسول خادم به شورای عالی امنیت ملی: مانع از تعلیق ورزش ایران شوید

 

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی با ارسال نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی از اعضای آن خواست با دیپلماسی ضمن دفاع از حق ورزشکاران ایرانی از تعلیق ورزش کشور جلوگیری کنند.

رسول خادم که هفته گذشته و پس از مخالفت اعضای مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی با پس گرفتن استعفایش دوباره به سمت خود بازگشت، روز دوشنبه، ۲۷ فروردین با ارسال نامه به شورای عالی امنیت ملی خطر تعلیق کشتی و ورزش ایران را در آینده بسیار جدی خواند و از اعضای این شورا خواست برای جلوگیری از این فاجعه اقدامی اساسی صورت دهند.

در بخشی از نامه رئیس فدراسیون کشتی آمده است: «درخواست خانواده بزرگ کشتی ایران این است که به دستگاه دیپلماسی کشور ابلاغ کنید تا برای حمایت از قهرمانان ملی کشتی و بطور کلی ورزش ایران، دربرابر مناسبات آمریکایی- اسرائیلی کمیته بین المللی المپیک که مردم عزیز کشورمان را از کسب افتخارات ملی توسط قهرمانان نام آورشان محروم‌ می‌کند، با ورود تیم‌های دیپلماسی واجد شرایط به کمیته یاد شده، دفاع شود».

خادم در ادامه نامه خود افزود: «رجال محترم سیاسی، قهرمانان ملی ما از شکست دربرابر حریفان هراسی ندارند، ما از "مفت بازی" بیزاریم. عدم حمایت دیپلماتیک از قهرمانان ملی دربرابر سیاست های جدید کمیته بین المللی المپیک، مصداق بارز مواضعی نادرست است».

وی تصریح کرد: «از تیرماه تا آبان ماه سال جاری، قهرمانان ملی کشتی ایران می‌باید در هشت مسابقه جهانی شرکت کنند. در تک تک این مسابقات، خطر محرومیت‌هایی که ذکر شد، کشتی گیران تیم‌های ملی و به‌طور کلی کشتی کشور را تهدید می‌کند. زمان بسیار محدود است و فعالیت دیپلماتیک کاری است که نیاز به زمان دارد. متاسفانه عدم دغدغه مدیرانی که که باید در این مدت پیگیر این مسئله مهم و حیاتی ورزش ملی کشور می‌بودند، و شاید دغدغه «معاش سیاسی» از سوی ایشان، چهارماه زمان را از ما گرفت. گمان نمی رود «سکوت» و «سکون» پاسخی مناسب برای درخواست منطقی و کاملا کاربردی قهرمانان ملی کشور باشد».

رسول خادم نهم اسفندماه سال گذشته با انتشار بیانیه‌ای ضمن انتقاد از مسؤولان رده بالای نظام به دلیل پیگیری نکردن موضوع رقابت ورزشکاران ایرانی و اسرائیلی از سمت خود استعفا کرد و به صراحت گفت: «اگر قرار است ببازیم، همه باید با هم ببازیم».

دراین حال برخی از کشتی گیران عنوان دار ایرانی هم اواخر اسفندماه سال گذشته با ارسال نامه‌ای به آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران از او خواستند که برای حل این مسئله مهم فکری اساسی کند.

کمیته بین المللی المپیک پس از شکست عمدی علیرضا کریمی مقابل کشتی گیر روسی برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی در رقابت‌های کشتی آزاد امیدهای جهان که پاییز سال گذشته در لهستان برگزارشد به اتحادیه جهانی دستور داد که به این موضوع رسیدگی کرده و با متخلفان به شدت برخورد کند. اتحادیه جهانی کشتی نیز اوایل ماه ژاویه سال ۲۰۱۸ حکم خود را دراین خصوص اعلام کرد که براین اساس، علیرضا کریمی شش ماه و مربی او دو سال از حضور در میادین کشتی محروم شدند.

اتحادیه کشتی همچنین به فدراسیون کشتی ایران هشدارداد: «درصورتیکه بار دیگر این اتفاق رخ دهد عضویت فدراسیون کشتی ایران به حالت تعلیق درخواهد آمد».

نناد لالوویچ، رئیس صربستانی این اتحادیه نیز چندی پیش در مصاحبه‌ای ضمن انتقاد از سران حکومت ایران کشتی این کشور را ریگی در  اتحادیه خواند و گفت: «دیگر اجازه نخواهیم داد سیاست وارد رشته کشتی شود و ما کاری نداریم که ایران و اسرائیل با هم ارتباط دیپلماتیک دارند یا خیر. ما روبرو نشدن کشتی گیران ایرانی با رقبای اسرائیلی را تحمل نخواهیم کرد و به شدت با خاطیان آن برخورد می کنیم».

 

گفتگو با مهدی رستم‌پور درباره درخواست رسول خادم از شورای عالی امنیت ملی برای  جلوگیری از تعلیق ورزش ایران :