دادستان کل خواستار فوری احضار مدیر سامسونگ در ایران شد | ایران اینترنشنال

دادستان کل خواستار فوری احضار مدیر سامسونگ در ایران شد

 

در پی تصمیم عدم اهدای گوشی‌های ساخت شرکت سامسونگ به ورزشکاران ایرانی حاضر در المپیک زمستانی،‌ محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در نامه‌‌ای به محمد جواد حشمتی،‌ معاون قضایی وی، خواستار پیگیری ویژه این موضوع شده است.

به گزارش ایسنا، دادستان کل ایران روز جمعه ۲۰ بهمن، در این نامه خواستار احضار مدیر شرکت سامسونگ در ایران در اولین فرصت شده و تاکید کرده است که نسبت به این موضوع، توضیح و بررسی صورت گیرد.

منتظری، ضمن اینکه این اقدام شرکت سامسونگ را «توهین‌آمیز»‌خوانده و در نامه خود متذکر شده که «به دنبال اقدام توهین‌آمیز شرکت سامسونگ کره جنوبی با ورزشکاران و در پی آثار سوء سیاسی و اجتماعی آن در سطح بین‌المللی و با توجه به کسب منافع سرشار سالانه شرکت مذکور در فروش محصولات خود در جمهوری اسلامی ایران، مقرر می‌دارد در اولین فرصت مدیر شرکت سامسونگ در ایران را احضار و نسبت به موضوع، اخذ توضیح و بررسی صورت گیرد.»

دادستان کل کشور در نامه خود همچنین تاکید کرده که «چنانچه شرکت سامسونگ متعهد به جبران خسارت معنوی به نحو متناسب با اقدام اهانت آمیز خود شدند، زمان مناسبی را تعیین و به مرکز شرکت اعلام نمایند.»

وی در عین حال به شرکت سامسونگ هشدار داده است که «در صورتی که متعهد به جبران خسارت معنوی نشود،‌ این شرکت باید به عنوان شخصیت حقوقی و در اجرای بند الف ماده ٨ و مواد ١١، ١٤ و ٦٨٨ قانون آیین دادرسی کیفری و مواد ٢٠ و ١٤٣ قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران جهت بررسی موضوع معرفی شوند.»

منتظری در پایان نامه نیز از معاون خود درخواست کرده که  گزارش اقدامات صورت گرفته فورا به او ارایه شود.

روز چهارشنبه ۱۸ بهمن،‌ مسوولان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی به بهانه تحریم آمریکا از اعطای گوشی تلفن همراه سامسونگ به ورزشکاران ایرانی خودداری کردند.

این اقدام کره جنوبی،‌ با واکنش گسترده مقامات ایرانی مواجه شد.

به طوری که بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز گذشته، ۱۹ بهمن ضمن محکوم کردن این تصمیم از سوی دولت کره جنوبی، گفت که این عمل می‌تواند پیامدهای منفی مهمی را در روابط تجاری ایران با کره جنوبی داشته باشد.

بهرام قاسمی در ملاقات با کیم سیونگ‌ هو سفیر کره جنوبی در ایران گفته است تهران این محرومیت ورزشکاران ایرانی را به‌شدت محکوم می‌کند و آن را «غیراخلاقی» می‌داند.

و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیزضمن محکوم کردن این اقدام  اعلام کرد که گوشی سامسونگ خود را به نشانه اعتراض عوض خواهد کرد.

 

تازه چه خبر؟
یک مقام نیروی انتظامی از کشف بیش از ۵۰ هزار فندک که به گفته او دارای «تصاویر مستهجن و مبتذل» بوده و بازداشت یک نفر در این باره خبر داد. نادر مرادی،...More
یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل، اعلام کرد تاکنون دست‌کم یک دوز از واکسن کرونا به نیمی از جمعیت این کشور تزریق شده است. اسرائیل به نسبت به جمعیتش...More
سیامک مقیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، در پی اقدام به خودکشی به بیمارستان منتقل شد. وب‌سایت هرانا به نقل از یک منبع مطلع نوشت این...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اعلام کرد که جسد یک سوخت‌بر ایرانی از سوی پاکستان به ایران تحویل داده شده و موضوع توسط مرزبانان دو...More
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بر عزم ایالات متحده برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و رسیدگی به «فعالیت‌های مخرب» جمهوری اسلامی در...More