سرخط خبرها

 • دادستان کل اسراییل از صدور کیفرخواست برای بنیامین نتانیاهو خبر داد
 • وزارت‌ارتباطات ایران وصل‌شدن تدریجی اینترنت را تایید کرد
 • مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار همکاری کامل ایران شد
 • نماینده آمریکا در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران تعهدات پادمانی‌اش را زیر پا گذاشته است
 • رئیس حراست دانشگاه تهران: آمار درستی از تعداد دستگیری دانشجویان نداریم
 • رئیس دانشگاه تهران دستگیری تعدادی از دانشجویان این دانشگاه را تایید کرد
 • معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان از دستگیری ۵۰ نفر در این استان در ارتباط با اعتراضات خبر داد
 • جامعه تورگردانان ایران در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی: ارتباطمان با توریست‌ها و آژانس‌های خارجی کاملا قطع شده است
 • رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران: مصرف بنزین پس از گران شدن قیمت آن ۳۰ درصد کاهش یافته است
 • رییس حراست دانشگاه تهران: تا عصر چهارشنبه ۹ دانشجوی بازداشت‌شده آزاد شده‌اند
 • اتحادیه اروپا در پاسخ به پرسش ایران اینترنشنال خواستار رعایت حق آزادی بیان و تجمع معترضان در ایران شد
 • وزیر خارجه اسرائیل: ناآرامی های ایران نشان‌دهنده این است که تحریم‌ها و کمپین فشار حداکثری آمریکا نتیجه داده است
 • منابع نزدیک به فعالان دانشجویی خبر دادند که نهادهای امنیتی بسیاری از دانشجویان و خانواده‌هایشان را تهدید کرده‌اند
 • خبرگزاری فارس: شورای امنیت کشور دسترسی به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است
 • کارگران نیشکر هفت‌تپه در پانزدهمین روز تجمع مقابل فرمانداری شوش، حقوق معوقه خود را مطالبه کردند
 • سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:‌ هفته آینده در ایران درباره کشف ذرات اورانیوم در سایتی در تهران، گفتگو خواهیم کرد
 • مدیر مخابرات هرمزگان: اینترنت مشترکان تجاری، اداری و خدماتی این استان وصل شده است
 • در تازه‌ترین دور اعتراض‌ها در عراق، دو معترض در بغداد کشته و ۳۸ نفر زخمی شدند
 • پخش رادیویی ایران اینترنشنال در ایران روی موج‌های کوتاه و متوسط آغاز شد
 • ۷:۳۰ تا ۱۵:۳۰ عصر روی موج کوتاه ۱۱۵۹۰ کیلوهرتز، کانال ۲۵ متر
 • ۱۵:۳۰ عصر تا ۷:۳۰ صبح روی موج ۶۲۱۰ کیلوهرتز در کانال ۴۹ متر
 • پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید
 • IranIntl :آدرس کانال یوتیوب ایران اینترنشنال
 • وب‌سایت: IranIntl.com * توییتر : [email protected] * اینستاگرام: IranIntltv * اینستاگرام ورزشی : Iranintlsport * فیس‌بوک: IranIntl * ایمیل: [email protected]

1476807_724.jpg

دادستان تهران در نشست شورای معاونان دادسرای تهران
دادستان تهران در نشست شورای معاونان دادسرای تهران

دادستان تهران : جلالی ۸ نوبت با‌ سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه ملاقات داشته است

 

دادستان تهران در نشست شورای معاونان دادسرای تهران درباره احمد جلالی که به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شده است توضیحاتی ارائه داد.

جعفری دولت‌آبادی هم‌چنین با اشاره به ملاقات اخیر خود با احمدرضا جلالی که بابت جاسوسی به اعدام محکوم شده است، گفت: جلالی دارای دکترای حوادث غیرمترقبه و کارشناس پزشکی هسته‌ای است و همسرش از کارشناسان سازمان انرژی اتمی بوده که در حال حاضر از خدمت منفصل گردیده است.

جعفری دولت‌آبادی تاکید کرد: «او در این بازدید به هشت نوبت ملاقات با ماموران سرویس جاسوسی بیگانه اقرار نموده و در همین رابطه وجوهی را اخذ کرده است. این زندانی علاوه بر اطلاعات مربوط به پروژه‌های وزارت دفاع، سازمان انرژی اتمی، اسامی و اطلاعات تعدادی از مدیران سازمان انرژی اتمی و وزارت دفاع را به افسران موساد تحویل داده است.»

دادستان تهران تاکید کرد: «حسب اقرار متهم، او اطلاعاتی در حوزه سایت‌های انرژی اتمی، نام‌های مدیران ارشد سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع، سازمان‌های تابعه و طرح‌ها و برنامه‌های آن‌ها، نقشه و پلان ساختمان‌ها را در اختیار مأمورین موساد قرار داده است. متهم به آلوده‌سازی سیستم‌ها اقرار کرده و با توجه به قرائن موجود و اظهارات کارکنان وزارت دفاع در همان مقطع، حمله ویروسی به سیستم‌های این مرکز انجام شده و متهم اقرار کرده فلش‌هایی را که در اختیار داشته، با پوشش انتقال دیتا به سیستم‌های بسیاری از افراد مورد نظر، وصل نموده است.

دادستان تهران افزود: اهم اطلاعات ارائه شده از سوی نامبرده شامل اطلاعات کامل و مستند در خصوص سی نفر از افراد شاخص پروژه‌های تحقیقاتی، نظامی، دفاعی و هسته‌ای از جمله علی محمدی و شهریاری است. متهم هم‌چنین به انتقال اطلاعات مربوط به پروژه‌های به کلی سرّی نظام در حوزه‌های تحقیقاتی، نظامی، دفاعی و هسته‌ای در قبال دریافت مبالغی به همراه حق شهروندی کشور سوئد برای خود و خانواده‌اش اقرار کرده است.

جعفری دولت‌آبادی همچنین گفت : این پرونده پس از اخذ آخرین دفاع و صدور قرار جلب به دادرسی، در تاریخ 15/10/1395 منتهی به صدور کیفرخواست گردیده و در شعبه‌ی 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور متهم، وکیل وی و نماینده دادستان رسیدگی شده و دادگاه با استناد به ماده 286 قانون مجازات اسلامی، نامبرده را به اعدام محکوم کرده است که با ابلاغ دادنامه به وکیل و اعتراض محکوم‌علیه و وکیل نامبرده، رای صادره در تاریخ 11/9/1396 در دیوان عالی کشور ابرام شده است.

احمد جلالی،‌ از پنجم اردیبهشت سال ۹۵ در جریان سفری به ایران برای شرکت در یک کارگاه مدیریت بحران به اتهام «جاسوسی» دستگیر شد. او به دعوت دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز به ایران سفر کرده بود.

این پزشک مقیم سوئد،  بیش از پنج ماه از مدت حبس خود را در سلول انفرادی به سر برد. اولین جلسه دادگاه وی در شهریور ماه و جلسه دوم در مهر ماه تشکیل شد.

احمدرضا جلالی در رشته پزشکی بحران در دانشگاه‌هایی در بلژیک،‌ ایتالیا و سوئد تدریس کرده و پیش از سفر به ایران و بازداشت، در دانشگاه کارولیسنکا در سوئد به فعالیت مشغول بود.

چندی پیش تلویزیون جمهوری اسلامی فیلمی از اعترافات جلالی پخش کرد که در آن او به جاسوسی برای موساد و دیگر سرویس های اطلاعاتی اعتراف کرده بود اما پس از پخش این اعترافات احمد جلالی آن را رد کرد و گفت که این اعترافات تحت فشار از او گرفته شده است.

او در یک فایل صوتی که روز سه‌شنبه ۲۸آذر از وی منتشر شده، اتهام جاسوسی برای موساد را «ساختگی» خوانده و تاکید کرد که اعترافات او اعتبار ندارد.

احمدرضا جلالی، در این فایل صوتی که برخی از وبسایت‌ها و منابع خبری آن‌را منتشر کردند، همه اتهاماتی که از سوی وزارت اطلاعات به او وارد آمده را تکذیب کرده است. همسر وی اصالت صدای این فایل صوتی را تایید کرده و گفته که این صدای خود اوست.

او در این فایل صوتی می‌گوید در هیچ‌یک از بازجویی‌ها به انتقال اطلاعات به بیگانگان اعتراف نکرده و این اعترافات تحت شرایط نامناسب روانی و با وعده آزادی از او گرفته شده است. او همچنین در این فایل تاکید می‌کند که برای انجام فیلمبرداری فیلم اعترافاتش، چندین ماه او را در سلول انفرادی بدون دسترسی به وکیل و بازپرس و بدون اجازه تماس با خانواده نگه داشته‌اند. احمدرضا جلالی گفته که وی را بدون رضایت مقابل دوربین قرار داده‌اند تا مطالب دیکته شده توسط مأموران وزارت اطلاعات را تکرار کند. وی از تهدیدها علیه خود و اعضای خانواده‌اش خبر داده و گفته پیش از فیلمبرداری، بازجویان وعده دادند که ظرف دو ساعت آزاد خواهد شد و به سوئد برمی‌گردد.

 

تازه چه خبر؟
گروهی از فعالان سیاسی و مدنی به همراه حزب آزادی و رفاه ایران، جبهه دموکراتیک ایران، کومله کردستان ایران، گروه پویندگان، انجمن حقوق بشر و گروه ایران...بیشتر بخوانید
مایا کوچیانچیک، سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از حکومت ایران خواست تا با تضمین «گردش آزاد اطلاعات»، دسترسی به اینترنت را برای مردم این کشور فراهم...بیشتر بخوانید
علیرضا میریوسفی، مسئول بخش رسانه‌‌ای دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، گزارش‌‌های بین‌المللی درباره اعتراض‌های سراسری را «بی‌اساس» دانست و...بیشتر بخوانید
وزارت خارجه کانادا در پاسخ به سوال ایران ‌اینترنشنال در ارتباط با موضع دولت این کشور درباره اعتراض‌های سراسری ایران اعلام کرد خواستار رفع محدودیت‌های...بیشتر بخوانید
ارتش اسراییل اعلام کرد شب گذشته عملیات گسترده جدیدی علیه نیروی قدس سپاه پاسداران و نیروهای سوری در سوریه انجام داده است. به گفته مقام‌های اسراییل،...بیشتر بخوانید