دادستان تهران : جلالی ۸ نوبت با‌ سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه ملاقات داشته است | ایران اینترنشنال

سرخط خبرها

 • ریيس سازمان انرژی اتمی ایران: «سناریوهای مختلفی» درباره حادثه نطنز در حال بررسی است، گفته که «نتایج قطعی» این بررسی‌ها به زودی اعلام می‌شود
 • رسانه‌های ایران به نقل از یک منبع قضایی از بازداشت محمد سعیدی، عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران،‌ خبر داده‌اند
 • دیوان عالی کشور حکم عباس لسانی، فعال سیاسی ترک به ۱۰ سال زندان و ۲ سال تبعید در یزد تایید کرد
 • قیمت دلار در بازار ایران به۲۲ هزار تومان رسید، قیمت سکه هم ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد
 • حسن روحانی: بازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن برای آشفته کردن اقتصاد کشور است
 • طرح سئوال از حسن روحانی، با ۲۰۰ امضا، به هیات رئیسه مجلس ارائه شد
 • اعتصاب کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه وارد بیست و یکمین روز شد
 • وزارت بهداشت ایران: ۱۸ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار کرونا قرار دارند
 • وزارت بهداشت ایران: طرح دولت در مورد «فاصله‌گذاری هوشمند» شکست خورده است
 • مقام‌های بهداشتی آمریکا از ثبت بیش از ۵۰ هزار مورد جدید کرونا برای چهارمین روز متوالی خبر دادند
 • وزیر خارجه اسراییل: برای توقف تهدید هسته‌ای ایران اقدام می‌کنیم، ما کارهایی می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند
 • مرکز آمار ایران میزان رشد اقتصادی کشور در سال ۹۸ را منفی٧ درصد اعلام کرد
 • IranIntl :آدرس کانال یوتیوب ایران اینترنشنال
 • پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید
 • وب‌سایت: IranIntl.com * توییتر : IranIntl@ * اینستاگرام: IranIntltv * اینستاگرام ورزشی : Iranintlsport * فیس‌بوک: IranIntl * ایمیل: bama@iranintl.com
 • «رادیو ایران اینترنشنال را بر روی امواج کوتاه در سراسر ایران بشنوید، موج کوتاه ۱۱۵۵۰ در طول روز و موج کوتاه ۶۲۷۰ در طول شب»

دادستان تهران : جلالی ۸ نوبت با‌ سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه ملاقات داشته است

 

دادستان تهران در نشست شورای معاونان دادسرای تهران درباره احمد جلالی که به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شده است توضیحاتی ارائه داد.

جعفری دولت‌آبادی هم‌چنین با اشاره به ملاقات اخیر خود با احمدرضا جلالی که بابت جاسوسی به اعدام محکوم شده است، گفت: جلالی دارای دکترای حوادث غیرمترقبه و کارشناس پزشکی هسته‌ای است و همسرش از کارشناسان سازمان انرژی اتمی بوده که در حال حاضر از خدمت منفصل گردیده است.

جعفری دولت‌آبادی تاکید کرد: «او در این بازدید به هشت نوبت ملاقات با ماموران سرویس جاسوسی بیگانه اقرار نموده و در همین رابطه وجوهی را اخذ کرده است. این زندانی علاوه بر اطلاعات مربوط به پروژه‌های وزارت دفاع، سازمان انرژی اتمی، اسامی و اطلاعات تعدادی از مدیران سازمان انرژی اتمی و وزارت دفاع را به افسران موساد تحویل داده است.»

دادستان تهران تاکید کرد: «حسب اقرار متهم، او اطلاعاتی در حوزه سایت‌های انرژی اتمی، نام‌های مدیران ارشد سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع، سازمان‌های تابعه و طرح‌ها و برنامه‌های آن‌ها، نقشه و پلان ساختمان‌ها را در اختیار مأمورین موساد قرار داده است. متهم به آلوده‌سازی سیستم‌ها اقرار کرده و با توجه به قرائن موجود و اظهارات کارکنان وزارت دفاع در همان مقطع، حمله ویروسی به سیستم‌های این مرکز انجام شده و متهم اقرار کرده فلش‌هایی را که در اختیار داشته، با پوشش انتقال دیتا به سیستم‌های بسیاری از افراد مورد نظر، وصل نموده است.

دادستان تهران افزود: اهم اطلاعات ارائه شده از سوی نامبرده شامل اطلاعات کامل و مستند در خصوص سی نفر از افراد شاخص پروژه‌های تحقیقاتی، نظامی، دفاعی و هسته‌ای از جمله علی محمدی و شهریاری است. متهم هم‌چنین به انتقال اطلاعات مربوط به پروژه‌های به کلی سرّی نظام در حوزه‌های تحقیقاتی، نظامی، دفاعی و هسته‌ای در قبال دریافت مبالغی به همراه حق شهروندی کشور سوئد برای خود و خانواده‌اش اقرار کرده است.

جعفری دولت‌آبادی همچنین گفت : این پرونده پس از اخذ آخرین دفاع و صدور قرار جلب به دادرسی، در تاریخ 15/10/1395 منتهی به صدور کیفرخواست گردیده و در شعبه‌ی 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور متهم، وکیل وی و نماینده دادستان رسیدگی شده و دادگاه با استناد به ماده 286 قانون مجازات اسلامی، نامبرده را به اعدام محکوم کرده است که با ابلاغ دادنامه به وکیل و اعتراض محکوم‌علیه و وکیل نامبرده، رای صادره در تاریخ 11/9/1396 در دیوان عالی کشور ابرام شده است.

احمد جلالی،‌ از پنجم اردیبهشت سال ۹۵ در جریان سفری به ایران برای شرکت در یک کارگاه مدیریت بحران به اتهام «جاسوسی» دستگیر شد. او به دعوت دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز به ایران سفر کرده بود.

این پزشک مقیم سوئد،  بیش از پنج ماه از مدت حبس خود را در سلول انفرادی به سر برد. اولین جلسه دادگاه وی در شهریور ماه و جلسه دوم در مهر ماه تشکیل شد.

احمدرضا جلالی در رشته پزشکی بحران در دانشگاه‌هایی در بلژیک،‌ ایتالیا و سوئد تدریس کرده و پیش از سفر به ایران و بازداشت، در دانشگاه کارولیسنکا در سوئد به فعالیت مشغول بود.

چندی پیش تلویزیون جمهوری اسلامی فیلمی از اعترافات جلالی پخش کرد که در آن او به جاسوسی برای موساد و دیگر سرویس های اطلاعاتی اعتراف کرده بود اما پس از پخش این اعترافات احمد جلالی آن را رد کرد و گفت که این اعترافات تحت فشار از او گرفته شده است.

او در یک فایل صوتی که روز سه‌شنبه ۲۸آذر از وی منتشر شده، اتهام جاسوسی برای موساد را «ساختگی» خوانده و تاکید کرد که اعترافات او اعتبار ندارد.

احمدرضا جلالی، در این فایل صوتی که برخی از وبسایت‌ها و منابع خبری آن‌را منتشر کردند، همه اتهاماتی که از سوی وزارت اطلاعات به او وارد آمده را تکذیب کرده است. همسر وی اصالت صدای این فایل صوتی را تایید کرده و گفته که این صدای خود اوست.

او در این فایل صوتی می‌گوید در هیچ‌یک از بازجویی‌ها به انتقال اطلاعات به بیگانگان اعتراف نکرده و این اعترافات تحت شرایط نامناسب روانی و با وعده آزادی از او گرفته شده است. او همچنین در این فایل تاکید می‌کند که برای انجام فیلمبرداری فیلم اعترافاتش، چندین ماه او را در سلول انفرادی بدون دسترسی به وکیل و بازپرس و بدون اجازه تماس با خانواده نگه داشته‌اند. احمدرضا جلالی گفته که وی را بدون رضایت مقابل دوربین قرار داده‌اند تا مطالب دیکته شده توسط مأموران وزارت اطلاعات را تکرار کند. وی از تهدیدها علیه خود و اعضای خانواده‌اش خبر داده و گفته پیش از فیلمبرداری، بازجویان وعده دادند که ظرف دو ساعت آزاد خواهد شد و به سوئد برمی‌گردد.

 

تازه چه خبر؟
عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی صادرکنندگانی که هنوز ارزهای ناشی از صادرات را به کشور وارد نکرده اند، تهدید کرد که از سوی قوه قضاییه احضار خواهند...More
محمود ترفع، رییس سازمان اتوبوسرانی تهران از ابتلای بیش از ۲۰۰ رانننده اتوبوس به کرونا خبر داد و گفت سه راننده نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باختند...More
رامتین موثق، دانشجوی اقتصاد دانشگاه بهشتی، بازداشت و به بازداشتگاهی نامعلوم منتقل شده است. مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گزارش داد که از عصر شنبه...More
احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران از برقراری وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در پنج شهر این استان خبر داد. حسین‌زادگان، یکشنبه ۱۵ تیر، در جلسه ستاد...More
سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: «با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.» لاری، روز...More