حسن روحانی در کنفرانس خبری: امیدوارم وعده‌هایم به مردم را عملی کنم | ایران اینترنشنال

حسن روحانی در کنفرانس خبری: امیدوارم وعده‌هایم به مردم را عملی کنم

 

رؤسای سه قوه‌ی مجریه، مقننه و قضائیه، عصر روز شنبه ۱۴ مردادماه، پس از مراسم تحلیف دوره‌ی دوازدهم ریاست‌جمهوری، در یک نشست خبری مشترک، به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسن روحانی در این نشست خبری، ضمن تشکر از مردم و رهبر جمهوری اسلامی، به دستاوردهای دولت خود در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: «در طول چهار سال گذشته، به بخش بزرگی از وعده‌هایم در سال ۱۳۹۲ رسیدیم». او ابراز امیدواری کرد که در دولت آینده، وعده‌هایش به مردم را، به‌ویژه در زمینه‌ی معیشت و رشد اقتصادی، عملی کند، مشکلات تولید و اشتغال جوانان را حل کند، شاهد پایان یافتن فقر مطلق و کاهش نابرابری‌ها باشیم و سند حقوق شهروندی را اجرایی کنند تا مردم حقوقی را که در قانون اساسی و سایر قوانین دارند، بهتر بشناسند.

رئیس‌جمهوری ضمن ابراز امیدواری برای اینکه در دوره‌ی دولت دوازدهم، بین گروه‌های سیاسی و اقوام روابط خوبی حاکم باشد و مردم با نشاط‌تر به آینده امیدوارتر باشند، افزود: «تلاش دولت دوازدهم در کنار کشورهای منطقه برای ثبات بیشتر در منطقه انجام خواهد شد».

حسن روحانی همچنین با اشاره به اینکه «متأسفانه شاهد ضربه‌های کاری از تروریست‌ها بوده‌ایم»، ابراز امیدواری کرد که در چهار سال آینده، شاهد ثبات بیشتری باشیم و بتوانیم روابطمان را با همه‌ی کشورها و دولت‌ها در سراسر جهان، برمبنای منافع مشترک، توسعه دهیم.

 

  • علی لاریجانی: حضور کشورهای مختلف در مراسم تحلیف، احترام به ملت ایران بود

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خبری، ضمن تأکید بر جدی‌بودن عزم دولت و رئیس‌جمهوری برای توسعه و آبادانی کشور، گفت:‌ «حضور بسیار چشم‌گیر کشورهای مختلف جهان در سطوح بالا، در این جلسه، بسیار معنادار بود. از آمریکای لاتین، آسیا، منطقه، کشورهای اسلامی و همه‌ی قدرت‌های مهم در این اجلاس شرکت کردند».

رئیس قوه‌ی مقننه، نخستین پیام این حضور چشم‌گیر را احترام به ملت ایران دانست که با رأی بسیار بالای خود، انتخابات ریاست‌جمهوری را رقم زدند. او دومین پیام حضور کشورهای مختلف را در مراسم تحلیف را نیز احترام به نظام مردم‌سالاری دینی دانست.

لاریجانی افزود: «این حضور، پشتوانه‌ی خوبی برای دولت آتی است که علاقه‌مندی کشورها برای همکاری با دولت آتی را با این کار خود نشان دادند.

رئیس مجلس در پایان سخنان خود در این نشست خبری، خاطرنشان کرد: «مجلس شورای اسلامی، وظیفه‌ی خود را برای توسعه و آبادانی کشور، تولید بهتر و رفع بی‌کاری دارد و همه‌گونه همکاری با دولت جدید خواهد کرد تا چهار سال آینده، چهار سال شکوفایی برای آبادانی کشور باشد».

 

  • صادق آملی لاریجانی: رئیس‌جمهوری دولت جدید را هرچه زودتر معرفی کند

صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه‌ی قضائیه نیز در این نشست خبری گفت: «امروز بعد از انجام مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهور، فضای سیاسی کشور وارد مرحله‌ی جدیدی شده. امیدواریم یک فضای جدیدی برای همت مضاعف، حل مشکلات معیشتی مردم و برطرف کردن مشکل بی‌کاری، اشتغال و مسائل اقتصادی باشد».

آملی لاریجانی ضمن ابراز امیدواری برای اینکه دو قوه‌ی دیگر، کمال همکاری را با دولت داشته باشند، تأکید کرد: «رئیس‌جمهور، دولت جدید را هرچه زودتر معرفی کند تا زودتر مستقر شوند و کار خود را آغاز کنند».

رئیس قوه‌ قضائیه با تأکید بر اهمیت بالای مسائل فرهنگی، گفت: «همان‌طور که در سوگند رئیس‌جمهور مطرح شد، مسأله‌ی ترویج اخلاق و مسائل دینی جزء مسؤولیت‌های کل حاکمیت و دولت است. امیدواریم دولت جدید بیش از پیش به مسائل فرهنگی و ترویج آن اهتمام ورزد. قوه‌‌ی قضائیه هم در این مسأله به‌اندازه‌ی سهم خود همکاری می‌کند. ما در مسأله‌ی حل مشکلات اقتصادی که موضوع بسیار مهمی است، همکاری لازم را خواهیم داشت».

 

 

 

 

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More