بیانیه اعتراض به بازداشت عضو دیگری از کانون صنفی معلمان | ایران اینترنشنال

بیانیه اعتراض به بازداشت عضو دیگری از کانون صنفی معلمان

 

دو انجمن صنفی معلمان تهران و کردستان-مریوان در بیانیه‌هایی جداگانه، دستگیری دومین عضو کانون صنفی معلمان تهران را محکوم کردند.

روز یکشنبه ۱۳ اسفندماه، دو انجمن صنفی معلمان در بیانه‌هایی نسبت به دستگیری محمد حبیبی، یکی از اعضای هیأت مدیره کانون صنفی معلمان تهران در روز شنبه ۱۲ اسفند اعتراض کردند.

کانون صنفی معلمان خبر دستگیری این عضو انجمن را از طریق کانال تلگرامی منتشر کرده است.

وب‌سایت خبری «انصاف نیوز»، نیز با انتشار برخی از جزئیات این بازداشت گفته که محمد حبیبی در مدرسه و جلوی دانش‌آموزانش و با «برخورد زشت و زننده» دستگیر شده و به مکان نامعلومی انتقال داده شده است.

به دنبال گسترش اعتراض در میان معلمان و کارمندان آموزش و پرورش در چند ماه‌ اخیر در رابطه با وضعیت بد معیشتی خود، نیروهای امنیتی تاکنون دو تن از اعضای شاخص این انجمن صنفی را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش این وب‌سایت و به نقل از «خدیجه پاک ضمیر»، همسر حبیبی، چند مامور بدون ارائه کارت شناسایی به منزل آن‌ها رفته و وسایل متعلق به او را توقیف کرده‌اند. آن‌ها هم‌چنین به همسر حبیبی گفته‌اند که دو روز آینده برای پیگیری پرونده به دادسرای اوین برود.

در بیانیه انجمن صنفی معلمان تهران ضمن اعتراض به این بازداشت آمده است: «متاسفانه برای بازداشت ایشان از اسپری فلفل استفاده شده و بعد از بازداشت ایشان را به منزل برده تا از محل سکونت تفتیش به عمل آید». این بیانیه با انتقاد از نهادهای امنیتی برای «مزاحم‌سازی از فعالان مدنی»، خواستار آزادی فوری حبیبی شد.

انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان نیز در بیانیه خود ضمن متهم‌ کردن دولت‌های پی در پی به دادن «شعارهای رنگارنگ و عوام فریبانه برای جامعه ی آموزش و پرورش»، گفته است که «مسؤولیت هرگونه خطری که متوجه این فعال صنفی گردد برعهده ی حاکمیت است».

 این در حالی‌است که اسماعیل عبدی، یکی دیگر از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران نیز هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد. عبدی که روز ۱۹ آبان‌ماه امسال توسط ماموران امنیتی در منزلش دستگیر شد، به اتهام‌ «اخلال درنظم عمومی و تبلیغ علیه نظام» به ۶ سال زندان محکوم شده است.

محمد حبیبی، معلم بازداشتی جدید علاوه بر عضویت در کانون صنفی معلمان تهران، مسؤولیت ادمین کانال تلگرامی این کانون را نیز بر عهده داشته است. هنوز از جزئیات بیشتر این بازداشت یا محل نگهداری محمد حبیبی اطلاعی در دست نیست.

 

تازه چه خبر؟
حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع جنازه محسن فخری‌زاده با تاکید بر اینکه «مجازات عاملان و آمران به قوت خود باقی‌...More
مقام‌های اسرائیلی و لبنانی اعلام کردند مذاکرات درباره اختلافات مرز دریایی میان دو کشور که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود به تعویق افتاده و این دو...More
پلیس هرمزگان می‌گوید پس از آن که دو دختر ۸ و ۱۲ ساله در بندرعباس به دلیل «مشکلات خانوادگی» دست به خودکشی زدند،‌ یکی از آن‌ها جانش را از دست داد...More
در حالی که خبرگزاری ایسنا از ادامه انتشار بوهای نامطبوع در تهران گزارش می‌دهد، یک مقام سازمان حفاظت محیط زیست ایران می‌گوید طی سال‌های گذشته روی این...More
در حالی که پیشتر یک مقام وزارت بهداشت ایران از احتمال ابتلای حدود ۲۰ میلیون نفر به کرونا تا مردادماه خبر داده بود،‌ وزیر کشور می‌گوید تنها سه درصد...More