خبر فوری

 • تولد سالانه ۷۵۰۰ نوزاد معتاد در ایران
 • بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج با کمک تیم فرانسوی‌
 • بازداشت سه فعال دیگر محیط زیستی توسط نهادهای امنیتی
 • لاوروف از آمادگی روسیه برای رای به قطعنامه آتش‌بس در سوریه خبر داد
 • سازمان عفو بین‌الملل بار دیگر ایران را به نقض گسترده حقوق‌بشر متهم کرد
 • توقف موقت پرواز هواپیماهای« ATR۷۲ آسمان»
 • افتتاح بخش افغانستان در پروژه انتقال گاز منطقه‌ای «تاپی»
 • شورای امنیت درباره پیش‌نویس آتش‌بس در سوریه به زودی رأی‌گیری می‌کند
 • مایک پنس: آمریکا ادامه توافق هسته‌ای را تأیید نخواهد کرد
 • نیروهای دولتی سوریه طی توافقی با کُردها وارد شمال حلب شدند
 • سخنگوی کرملین: روسیه، ایران یا سوریه مسئول اوضاع غوطه شرقی نیستند

بقایی در شاه‌عبدالعظیم بست نشست

 

سومین جلسه‌ی دادگاه رسیدگی به پرونده‌ی قضایی حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم، روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌، بدون حضور او برگزار شد. این درحالی است که وب‌سایت دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، از آغاز بست‌نشینی حمید بقایی در آرامگاه شاه‌عبدالعظیم، در جنوب تهران خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، صبح روز چهارشنبه ۲۴ آبان‌، سومین جلسه‌ی رسیدگی به پرونده‌ی حمید بقایی، بدون حضور او و تنها با شرکت عادل حیدری، وکیل‌مدافع او در شعبه‌ی ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد.

دومین جلسه‌ی رسیدگی به پرونده‌ی بقایی، ۳۰ مهر برگزار شد که با حواشی مختلف همراه شد. از آن‌جمله می‌توان به استفاده‌ی او از یک زنبیل قرمز برای حمل دفاعیاتش اشاره کرد که به سوژه‌ی داغ رسانه‌ها تبدیل شده بود.

ازسوی دیگر، وب‌سایت دولت بهار که نزدیک به هواداران محمود احمدی نژاد شناخته می شود،  روز چهارشنبه ۲۴ آبان، تحت عنوان "اطلاعیه فوری"، از آغاز بست‌نشینی حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب‌الله جزء‌خراسانی در آرامگاه شاه‌عبدالعظیم، در شهرری (جنوب تهران) خبر داده و تصاویری از بدرقه‌ی این افراد، با حضور محمود احمدی‌نژاد را منتشر کرده است.

این افراد، با انتشار اطلاعیه‌ای خطاب به مردم ایران، از فشارهای قضایی "به بهانه‌های واهی و ساختگی"، بر افرادی که "فرزندان ملت در دولت دهم" خوانده‌اند، گلایه کرده و نوشته‌اند: "با صدور احکام ظالمانه، آن‌ها را محبوس و از چرخه‌ی خدمت‌رسانی به مردم خارج کردند".  

 

اطلاعیه‌ دولت بهار خطاب به مردم ایران

 

یاران احمدی‌نژاد، در این اطلاعیه، ضمن انتقاد از قوه‌‌قضائیه، اعلام کرده‌اند که "راهی جز التجاء و پناه‌بردن به اهل بیت عصمت و طهارت و استمداد از آنان و فرزندانشان برای رهایی از این ظلم آشکار در برابر خود نمی‌یابند" و به‌همین دلیل، از روز چهارشنبه، بیست‌وچهارم آبان‌ ۱۳۹۶، "به سنت آشنای بست‌نشینی ، به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی پناه می‌برند".

در پایان این اطلاعیه، اظهار امیدواری شده است که"این توسل و استمداد، موجب بیداری و تنبه کسانی شود که با احساس قدرت مطلق، حقوق مردم را آشکارا تضیع می‌کنند".

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد نیز آخرین‌بار، سوم آبان‌ماه، به اتهام مشارکت در اخلال در نظم عمومی و معاونت در توهین و نشر اکاذیب به دادسرای فرهنگ و رسانه‌ی تهران احضار شده بود.