انتصاب جنجالی مدیر جدید شبکه ۳ صداوسیما | ایران اینترنشنال

انتصاب جنجالی مدیر جدید شبکه ۳ صداوسیما

 

انتصاب علی فروغی، رئیس بسیج صدا و سیما، به سمت مدیر شبکه سه این رسانه واکنش‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.  

علی فروغی ۶ اردیبهشت‌ماه، به عنوان مدیر شبکه سه سیما جایگزین اصغر پورمحمدی شد. پورمحمدی به مدت دو سال مدیریت شبکه ۳ سیما را بر عهده داشت.  

فروغی مدرک کارشناسی‌ارشد حقوق عمومی از دانشگاه امام‌ صادق دریافت کرده و در سابقه مسئولیت‌هایش، قائم‌مقامی بنیاد اندیشه‌های امام در نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، ، عضویت در شورای معارف صدا و نیز شورا‌های عالی فیلم، پویانمایی و شورای عالی کتاب بسیج نیز دیده می شود.  

این مدیر ۳۰ ساله همچنین مدیریت مرکز تخصصی معاونت فرهنگی-اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین و سردبیری برنامه‌های مختلف رادیویی و تهیه کنندگی و کارگردانی چند مستند تلویزیونی را بر عهده داشته است.

انتخاب این بسیجی به سمت مدیر شبکه سه که یکی از پربیننده ترین شبکه‌های صدا و سیماست با واکنش‌های زیادی در رسانه‌های اجتماعی همراه بوده است.

با گذشت کمتر از یک روز، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی انتصاب فروغی منتسب به «ژن برتر» دانستند.

برخی کاربران در  شبکه های اجتماعی می گویند که او  پسر باجناق «حدادعادل» و از حامیان «قالیباف» است. برخی نیز معتقدند با این انتصاب مدیریت شبکه سه به موسسه اوج واگذار شده است.

مرتضی کاظمیان روزنامه نگار و فعال ملی مذهبی  یکی از کاربرانی بود که نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «رسانه در خدمت قدرت و ایدئولوژی؛ وقتی رئیس جوان بسیج صداوسیما زمام شبکه سه را نیز در دست می‌گیرد».

 

کاربر دیگری به نام سینا انتخاب مدیر جوان شبکه ۳ سیما را به باد انتقاد گرفته و به طعنه نوشت: «راستي از طفوليت مدير بودن چه حسي داره رفيق بسيجي؟»

 

اما در این میان برخی کاربران نیز انتصاب فروغی را یکی از اقدامات عالی صدا وسیما دانسته و آن را مصداق بارز شایسته‌سالاری خوانده اند.

علیرضا ملوندی در توئیتر خود نوشت: علی فروغی که امروز به عنوان مدیر شبکه سوم سیما منصوب شد یه جوان کوشا، خوش‌فکر، پاک، سلیم‌النفس و زحمتکش‌ه که فکر می‌کنم منشا خدمات زیادی خواهد بود.

 

عده ای نیز احتمال این را دادند که امکان دارد تغییراتی در روند برنامه پربیننده «نود» ایجاد شود. کاربری به نام کارآگاه به طنز نوشت: از چهره‌اش معلومه برنامه ٩٠ از این هفته می شه برنامه ٣١٣.

 

عبدالمنافی یکی دیگر از کاربران توئیتر در صفحه خود از این انتخاب استقبال کرد و نوشت: ۴۰ سال تلویزیون دست جناح لیبرال پیرمرد و نفوذی‌ها بوده بدون داشتن یک برنامه و هدف جوان‌پسندانه و نتیجه مدیران لیبرالی در صداوسیما کوچ مردم به ماهواره ها بوده.

 

تازه چه خبر؟
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مدیریت کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای جلسه رای اعتماد به...More
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری اسلامی، از مخالفت ستاد ملی مقابله کرونا با حضور حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی برای نشست رای اعتماد به...More
خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های عربستان سعودی از دستگیری اعضای یک گروه تروریستی خبر داد که آموزش‌های خود را از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی دریافت...More
چند روز پس از آنکه وزیر کشاورزی ایران قیمت هر شانه تخم مرغ را حدود ۲۶ هزار تومان اعلام کرد، خبرگزاری‌ها از تهران گزارش داده‌اند که ‌بهای هر شانه از...More
ارتش عراق روز دوشنبه اعلام کرد در پی اصابت راکت‌های کاتیوشا به خانه‌ای در بغداد پنج عضو یک خانواده، شامل سه کودک و دو زن،‌کشته شدند. خبرگزاری رویترز...More