استفاده بیش از ۳۰ میلیون کاربر تلگرام از فیلترشکن | ایران اینترنشنال

استفاده بیش از ۳۰ میلیون کاربر تلگرام از فیلترشکن

 

محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی، از استفاده بیش از «۳۰ میلیون نفر» کاربر تلگرام از فیلترشکن در روزهایی که تلگرام و اینستاگرام از سوی مقامات مسدود شده بودند خبر داد.

محمود صادقی، روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه، در حساب توئیتری‌اش با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس که به سخنرانی ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، اختصاص داشت، نوشت: «در جلسه امروز مجلس، لاریجانی به نقل از گزارش وزیر ارتباطات به شورای عالی امنیت گفت چند روز که تلگرام فیلتر بود بیش از ۳۰ میلیون نفر از فیلترشکن استفاده کردند. یکی از نمایندگان هم علت عدم اقبال مردم به پیام‌رسان‌های داخلی را عدم اعتماد آنها به حفظ اطلاعات خصوصی کاربران دانست».

 

 

صادقی همچنین در توئیتی دیگر با اشاره به سخنان دبیر شورای عالی فضای مجازی نوشت: «گزارشش که تمام شد عبث بودن سیاست فیلترینگ برای همه مبرهن شد».

 

 

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، روز یکشنبه ۲۷ اسفندماه در یادداشتی نوشته بود  که ادامه فعالیت تلگرام در ایران «به صلاح نیست اما گزینه دیگری نیز در حال حاضر برای جایگزین کردن آن نداریم.

همزمان با اعتراضات مردمی که در دی ماه سال جاری به وقوع پیوست، کاربران فضای مجازی به مدت چند روز نتوانستند بدون فیلترشکن از تلگرام و اینستاگرام استفاده کنند.

فیلترکردن رسانه‌های مجازی از جمله تلگرام منجر به ضرر و زیان فراوانی به مشاغلی که در این فضا مشغول به فعالیت هستند وارد کرد.

همزمان با مسدود شدن فضای مجازی، رضا الفت‌نسب، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که ،مسأله کم شدن سرعت اینترنت و گاها قطع شدن آن باعث شده که  کسب و کارهای اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی مورد هدف قرار بگیرد.

بر اساس اعلام مراجع معتبر، ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار فروشنده اینترنتی در ایران وجود دارد که ۵۰ هزار نفر از این افراد در تلگرام و ایسنتاگرام فعالند.

 

تازه چه خبر؟
فرشته کریمی، عضو تیم ملی فوتسال زنان، در واکنش به انتقادها از لباس این تیم گفت: «مشکل برخی شیک بودن این نوع پوشش است نه غیرعرف بودن آن.» کریمی روز...More
لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، در بیانیه‌ای به مناسبت دوهزارمین روز بازداشت نازنین زاغری‌رتکلیف در ایران، جدایی او از خانواده‌اش را «بی‌رحمانه» خواند...More
معلمان روز پنجشنبه در چند شهر ایران، از جمله مشهد، اهواز، قم، قزوین و کرمانشاه، در اعتراض به پایین بودن حقوق خود و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند...More
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت که تعطیلی مدارس در دوره کرونا، مشکلات تربیتی بسیاری برای دانش‌آموزان ایجاد و آنها را از درک مهربانی محروم کرد. علیرضا...More
غلامرضا غفاری، سرپرست سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد که در نیم‌سال اول سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع کرونا امکان آموزش حضوری برای...More