خبر فوری

 • تولد سالانه ۷۵۰۰ نوزاد معتاد در ایران
 • بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج با کمک تیم فرانسوی‌
 • بازداشت سه فعال دیگر محیط زیستی توسط نهادهای امنیتی
 • لاوروف از آمادگی روسیه برای رای به قطعنامه آتش‌بس در سوریه خبر داد
 • سازمان عفو بین‌الملل بار دیگر ایران را به نقض گسترده حقوق‌بشر متهم کرد
 • توقف موقت پرواز هواپیماهای« ATR۷۲ آسمان»
 • افتتاح بخش افغانستان در پروژه انتقال گاز منطقه‌ای «تاپی»
 • شورای امنیت درباره پیش‌نویس آتش‌بس در سوریه به زودی رأی‌گیری می‌کند
 • مایک پنس: آمریکا ادامه توافق هسته‌ای را تأیید نخواهد کرد
 • نیروهای دولتی سوریه طی توافقی با کُردها وارد شمال حلب شدند
 • سخنگوی کرملین: روسیه، ایران یا سوریه مسئول اوضاع غوطه شرقی نیستند

احمدی‌نژاد قوه قضاییه را «دیکتاتور»خواند

 

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور پیشین ایران، ضمن انتقاد شدید از قوه قضاییه، عملکرد این قوه را « اقدام علیه قانون اساسی» دانسته و گفت: «ما انقلاب کردیم که قوه قضاییه این طوری بشود. اگر «دیکتاتوری قوه قضاییه» می‌خواستیم که قبلش هم بود.»

وی در یک مصاحبه‌ ۳۹ دقیقه ویدئویی که پنج‌شنبه ۲ آذر در وبسایت «دولت بهار» منتشر شده، گفت: «بدترین حالت این است که اگر از قوه قضاییه بخواهید شکایت کنید باید به خود آن‌ها شکایت کنید. کی هستید که خود را برتر از قانون و مردم می‌دانید؟»

وی مقصر مرگ ستار بهشتی را «دستگاه قضا» دانسته و گفته: «مثل آن بنده خدا که جنازه‌اش را تحویل خانواده‌اش دادند؛ در وبلاگش یک چیزی نوشته بود. خب چه کسی این کار را کرده؟ قوه قضاییه این کار را کرده است.»

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی بود که آبان سال ۱۳۹۱ در بازداشتگاه در اثر شکنجه درگذشت.

رییس دولت نهم و دهم جمهوری اسلامی، در ادامه در مورد مرگ ستار بهشتی تاکید کرده که به خاطر ستار بهشتی، با صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، دعوا کرده است.

احمدی نژاد در بخشی از گفت‌وگوی خود، ضمن انتقاد شدید از  صادق لاریجانی رئیس این قوه  تصریح کرده ؛ «من بر سر ماجرای ستار بهشتی بر سرشان فریاد کشیدم و گفتم شما جنایت کردید. آقای لاریجانی در اوایل حتی قبول نمی‌کرد که هیات منصفه مطبوعات تشکیل شود و می‌گفت که نظر اجتهادی من این است که تشکیل هیات منصفه مطبوعات کار درستی نیست، که من به او گفتم نظر اجتهادی شما برای خودتان، این قانون اساسی ما است و فوق نظر شخصی شماست.»

احمدی نژاد در ادامه تصریح کرد: «قوه قضاییه اختیاراتش فوق‌العاده است و حتی از رهبری هم بیشتر است. تنها قوه‌ای است که هیچ نظارتی بر آن نیست. عملکرد قوه قضاییه یک سیر کاملا نزولی دارد. الان کل کشور در خطر است و امیدی به اجرای عدالت نیست.»

محمود احمدی‌نژاد به سایت دولت بهار گفت: «از این ور دست دولت را می‌بستند و راه را باز می‌کردند برای تحریم دولت و از طرف دیگر می‌گفتند تحریمی در کار نیست و سوء‌مدیریت دولت است؛ بهره‌برداری سیاسی.»

احمدی نژاد در ویدیوی منتشر شده گفت : « قوه قضاییه در ایران تنها دستگاهی است که هیچ نظارتی بر روی آن نیست و ۳۸ سال است کسی از آن انتقاد نکرده است.»

وی  ضمن اشاره به اینکه «به محض اینکه کسی مقاله‌ای بنویسید و از عملکرد قوه قضاییه انتقاد کند برایش احضاریه می‌فرستند.» گفت:«اگر جرم است من هم می‌گویم مردم به خدا بچه‌های من جاسوس نیستند، برادرانم کارچاق‌کن نیستند، زمین‌خوار نیستند، واردکننده انحصاری دارو نیستند، خودمم هم در اطراف قم زمین تصرف نکردم که گاوداری درست کنم. پول من هم از پارو بالا نمی‌رود، تابعیت بیگانه هم ندارم بچه‌هایم هم ندارند، برادرهایم هم ندارند.»

احمدی‌نژاد در ادامه گفت که «چون دولت وی «مچ دزدها را گرفته است»، اکنون با اتهام دزدی و فساد از سوی قوه قضاییه رو به رو شده است.»

او خطاب به مخالفانش تاکید کرد: «مردم ایران آدم‌های صد برابر گنده‌تر از شما را پایین کشیده‌اند.»

گفت‌وگوی احمدی‌نژاد پس  از بست‌نشینی بحث‌برانگیز حمید بقایی و چند نفر از نزدیکان احمدی نژاد منتشر شد.

بقایی هفته پیش در پی امتناع از حضور در جلسه سوم دادگاهش «در اعتراض به آنچه رفتار دستگاه قضایی» خوانده بود در آرامگاه «شاه عبدالعظیم» بست نشسته بود.