نگرانی کارشناسان درباره امنیت توییتر در پی حمله هکرها | ایران اینترنشنال

نگرانی کارشناسان درباره امنیت توییتر در پی حمله هکرها

 

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشتحمله هکرها به شماری از حساب‌های شخصیت‌های سرشناس و کاربران شناخته‌شده توییتر، نگرانی‌ها و علامت سوال‌هایی را درباره امنیت این  رسانه اجتماعی، در چند ماه باقی‌مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برانگیخته است. 

توییتر شامگاه چهارشنبه ۲۵ تیرماه، اعلام کرد که هکرها توانسته‌اند هویت شماری از کارمندان شرکت را سرقت کرده و حساب‌های کاربرانی چون جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات، باراک اوباما، رییس‌جمهوری سابق ایالات متحده، کیم کارداشیان، ستاره یک سریال سرگرم‌کننده تلویزیونی، و ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و میلیاردر جهان فناوری را هک کردند. 

این رسانه اجتماعی‌از کشف یک «حمله مهندسی اجتماعی هماهنگ» خبر داد و گفت این حمله احتمالا توسط افرادی انجام شده که برخی از کارمندان ما را هدف قرار داده‌اند که «به ابزار و سیستم داخلی توییتر دسترسی داشته‌اند.» 

بیانیه‌های توییتر بر نگرانی کارشناسان امنیتی صحه گذاشته است که گفته‌اند خود شبکه توییتر، بیش از کاربرانش در مخاطره قرار دارد. 

نقش توییتر به عنوان یک پلتفرم ارتباطی برای کاندیداهای سیاسی و مسئولانی چون دونالد ترامپ، این واهمه را ایجاد کرده که هکرها بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، (۱۳ آبان ماه)‌ خرابکاری کرده و یا امنیت ملی را به خطر اندازند. 

آسیبی که حمله اخیر هکرها به آبروی توییتر وارد کرده شاید جدی‌تر هم باشد، و منتقدان بیش از همه  تاخیر توییتر در توقف انتشار توییت‌های خرابکارانه را زیر سوال برده‌اند. 

به نوشته رویترز، سناریوی بدتر می‌تواند این باشد که جعل بیت‌کوین، عاملی برای پرت کردن حواس‌ها از یک هک جدی‌تر باشد، مثلا کندوکاو پیام‌های خصوصی کاربرانی که حسابشان هک شده است. 

توییتر گفته است هنوز به طور قطع نمی‌توان گفت که هکرها غیر از فرستادن پیام‌های مربوط به بیت‌کوین، چه کار دیگری ممکن است انجام داده باشند. 

عملیات هک اخیر، بدترین حمله تا به این تاریخ بوده است. چندین کاربر که حسابشان را مجهز به رمز ورود دومرحله‌ای کرده‌اند گفته‌اند که ‌توان مقابله با حمله را نداشتند. 

 

تازه چه خبر؟
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری، از تصمیم مقامات زندان تهران بزرگ برای انتقال زندانیان سیاسی از جمله معترضان آبان ماه و تهدید به استفاده از گارد زندان خبر...More
آمریکا ۱۳ نهاد سوری و شش نفر از جمله رییس بانک مرکزی سوریه را در لیست جدید تحریم‌های خود قرار داد. در همین راستا مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، هشدار...More
عربستان سعودی اعلام کرد جامعه بین‌الملل باید در برابر ایران موضعی قاطع اتخاذ کند. کابینه این کشور روز چهارشنبه ۹ مهرماه اعلام کرد از موضع پادشاهی این...More
در حالی که تنش‌های بین‌المللی به دلیل درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شدت گرفته است، فرانسه و ترکیه، دو کشور متحد ناتو، بر اثر این مساله...More
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نسبت به روابط اقتصادی ایتالیا با چین ابراز نگرانی کرده و فناوری مخابرات تلفن همراه چین را تهدیدی برای امنیت ملی...More