به‌زودی ایموجی پریود به ایموجی‌های صفحه‌کلیدتان اضافه می‌شود | ایران اینترنشنال

به‌زودی ایموجی پریود به ایموجی‌های صفحه‌کلیدتان اضافه می‌شود

 

حتما تا‌به‌حال ایموجی‌ها را هنگام چت با دوستان یا مرور رسانه‌های اجتماعی در موبایل یا کامپیوتر دیده‌اید یا استفاده کرده‌اید. شکلک‌های جذابی از حالت‌های مختلف صورت و نمادهایی از حیوانات، گیاهان، اشیا و حتی پرچم کشورها، که می‌شود به متن اضافه کرد.

ایموجی‌ها ابزاری ارتباطی‌اند که کنسرسیومی به نام یونیکد، متشکل از شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری، آن‌ها را تایید و برای نمایش نسبتا یکپارچه در همه سیستم‌عامل‌های موبایل و کامپیوتر تصویب می‌شوند.

در روزهای اخیر، کنسرسیوم یونیکد یک ایموجی اختصاصی برای پریود را نیز تایید کرده است.

این ایموجی به شکل یک قطره خون طراحی شده است و طی هفته‌های آتی، برای استفاده و نمایش در بسیاری از دستگاه‌ها، صفحه‌کلیدها، سیستم‌عامل‌ها و رسانه‌های اجتماعی در دسترس قرار می‌گیرد.

اضافه شدن این ایموجی می‌تواند به شکستن تابوهای مرتبط با مفهوم پریود در جوامع مختلف کمک کند.

بیش از ۵۵ هزار نفر، به رهبری سازمان بریتانیایی پلن اینترنشنال (Plan International UK) و بخش  حمایت از حقوق دختران در این سازمان، برای اضافه شدن یک ایموجی مرتبط با پریود با کنسرسیوم یونیکد تماس گرفتند و طراحی این ایموجی را درخواست کردند.

هر‌چند اضافه شدن این قطره خون، تلاشی اولیه و سطحی برای اهداف کوتاه‌مدت این سازمان به نظر می‌رسد، اما شروعی جدی در مسیر مبارزه با تبعیض‌ها و تابوهای مرتبط با عادت ماهانه زنان است.

نتایج یک نظرسنجی نشان داده است که بیش از نیمی از دختران ۱۸ تا ۳۴ ساله معتقدند اضافه شدن ایموجی پریود می‌تواند برقراری ارتباط در این رابطه را با دوستان و همین‌طور شریک زندگی یا جنسی‌شان تسهیل کند.

به گفته لوسی راسل، مدیر بخش حقوق دختران و جوانان در پلن اینترنشنال، ماهانه ۸۰۰ میلیون زن و دختر می‌توانند با کمک این ایموجی با اطرافیانشان راحت‌تر ارتباط برقرار کنند، که قدمی بزرگ برای عادی‌سازی مساله قاعدگی و شکستن تابوهای مرتبط با آن است، چرا که بسیاری از دختران از صحبت در مورد پریودشان خجالت می‌کشند و این رنج ناشی از عادت ماهانه را برایشان بیشتر می‌کند.

لازم به ذکر است که علاوه بر ایموجی پریود، ده‌ها ایموجی مرتبط با کم‌توانی جسمی و حرکتی شامل اندام‌های مصنوعی، سمعک، صندلی‌های چرخ‌دار و غیره نیز اضافه خواهند شد، که به بهبود ارتباط با موضوع معلولیت، کم‌توانی و ناتوانی جسمی و حرکتی نیز کمک خواهد کرد.

تازه چه خبر؟
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت ایالات متحده در ازای آزادی روزنامه‌نگار آمریکایی آستین تیس و سایر آمریکایی‌های...More
ژان فرانسوا ریكارد، دادستان مبارزه با تروریسم فرانسه، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه گفت نوجوان چچنی که معلم فرانسوی را به دلیل نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر...More
رییس واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز خوزستان اعلام کرد که فرآیند شناسایی مقصر حوادث انفجار گاز خانگی بسیار طولانی و نیازمند بررسی و دریافت...More
رییس پلیس پیشگیری تهران تایید کرد که به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از کرونا، حدود ۶۰ درصد از مجرمان دستگیر شده در امسال برای اولین‌بار مرتکب جرم شده‌اند...More
پاپ فرانسیس،‌ رهبر کلیسای کاتولیک، در اظهاراتی تازه خواستار محافظت از همجنس‌گرایان در خانواده و وضع قوانین مدنی برای حمایت از آنها شد. رهبر کلیسای...More