​​​​​​​بریتانیا دومین کشور قربانی، افزایش ابتلا در میان پرستاران اسپانیایی | ایران اینترنشنال
کرونا در جهان: 

​​​​​​​بریتانیا دومین کشور قربانی، افزایش ابتلا در میان پرستاران اسپانیایی

 

با افزایش شیوع ویروس کرونا در بریتانیا، این کشور در رتبه دومین کشور جهان از نظر آمار قربانیان این ویروس قرار گرفت.

بر اساس اعلام مقام‌های بریتانیا، ویروس کرونا تاکنون در این کشور بیش از ۳۰ هزار قربانی برجای گذاشته است. به این ترتیب بریتانیا، پس از آمریکا دارای بیشترین تعداد قربانی کرونا در جهان است. همچنین تاکنون در خانه‌های سالمندان انگلستان بیش از شش هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند. 

در فرانسه، بر اساس اعلام رسمی، پیوند کلیه در این کشور نسبت به دوران پیش از شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است. همچنین بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ بیمار در این کشور منتظر پیوند کلیه هستند. 

امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور مسافرت‌های خارجی را که حتی ممکن است شامل کشورهای اتحادیه اروپا نیز بشود، در تابستان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش خواهد داد. او گفت: «ما هنوز در جنگ پیروز نشده‌ایم.»

در اسپانیا، روز سه‌شنبه اعلام شد که بخش مهمی از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور مربوط به کادر درمانی بیمارستان‌هاست که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به طوری که از میان ۸۶۷ مورد جدید ابتلا، ۶۳۱ نفر پرستار یا دیگر کادرهای درمانی بوده‌اند که ۷۳ درصد آمار مبتلایان جدید را شامل می‌شود. 

روند ابتلا در میان کادر درمانی اسپانیا طی روزهای اخیر روند افزایشی بوده است. همچنین آمار بیکاران در این کشور رو به افزایش است و اغلب کسانی که اخیرا اعلام بیکاری کرده‌اند، در بخش‌ گردشگری فعال بوده‌اند.

در روسیه، روز سه‌شنبه، برای سومین روز پیاپی، مقام‌های این کشور از ابتلای بیش از ده هزار نفر به ویروس کرونا خبر دادند. با این حال، نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه در مقایسه با دیگر کشورها پائین است.

در آمریکا، فعالیت بخش‌های خدماتی این کشور در ماه آوریل نسبت به ماه مارس، باز هم کاهش داشت و به زیر ۵۰ درصد رسید. این آمار پائین‌ترین میزان فعالیت این بخش را از دسامبر ۲۰۰۹ تاکنون نشان می‌دهد. 

همچنین ایالت کالیفرنیا به عنوان اولین ایالت آمریکا از کاهش محدودیت‌های قرنطینه خبر داد که قرار است از روزهای پایان هفته صورت گیرد. در هنگ‌کنگ نیز اعلام شد که از روز جمعه مدارس، کافه‌ها و سینماها بازگشایی خواهد شد.

تازه چه خبر؟
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More
ابراهیم رییسی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر، «امنیت جمعی» را به عنوان «دکترین سیاست خارجی» دولت خود در منطقه عنوان کرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی...More
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اعلام کرد که از مسببان سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست شکایت کرده است. این انجمن روز پنج‌شنبه از اعزام...More
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از احتمال اعدام حسین شهبازی که در زمان وقوع جرم ۱۷ سال داشته، ابراز نگرانی کردند و خواستار خودداری مقامات جمهوری اسلامی...More
همزمان با پیوستن کارگران چند شرکت دیگر به اعتصاب سراسری کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، گروهی از خانواده‌ کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ از اعتصابات سراسری...More