​​​​​​​بریتانیا دومین کشور قربانی، افزایش ابتلا در میان پرستاران اسپانیایی | ایران اینترنشنال
کرونا در جهان: 

​​​​​​​بریتانیا دومین کشور قربانی، افزایش ابتلا در میان پرستاران اسپانیایی

 

با افزایش شیوع ویروس کرونا در بریتانیا، این کشور در رتبه دومین کشور جهان از نظر آمار قربانیان این ویروس قرار گرفت.

بر اساس اعلام مقام‌های بریتانیا، ویروس کرونا تاکنون در این کشور بیش از ۳۰ هزار قربانی برجای گذاشته است. به این ترتیب بریتانیا، پس از آمریکا دارای بیشترین تعداد قربانی کرونا در جهان است. همچنین تاکنون در خانه‌های سالمندان انگلستان بیش از شش هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند. 

در فرانسه، بر اساس اعلام رسمی، پیوند کلیه در این کشور نسبت به دوران پیش از شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است. همچنین بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ بیمار در این کشور منتظر پیوند کلیه هستند. 

امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور مسافرت‌های خارجی را که حتی ممکن است شامل کشورهای اتحادیه اروپا نیز بشود، در تابستان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش خواهد داد. او گفت: «ما هنوز در جنگ پیروز نشده‌ایم.»

در اسپانیا، روز سه‌شنبه اعلام شد که بخش مهمی از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور مربوط به کادر درمانی بیمارستان‌هاست که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. به طوری که از میان ۸۶۷ مورد جدید ابتلا، ۶۳۱ نفر پرستار یا دیگر کادرهای درمانی بوده‌اند که ۷۳ درصد آمار مبتلایان جدید را شامل می‌شود. 

روند ابتلا در میان کادر درمانی اسپانیا طی روزهای اخیر روند افزایشی بوده است. همچنین آمار بیکاران در این کشور رو به افزایش است و اغلب کسانی که اخیرا اعلام بیکاری کرده‌اند، در بخش‌ گردشگری فعال بوده‌اند.

در روسیه، روز سه‌شنبه، برای سومین روز پیاپی، مقام‌های این کشور از ابتلای بیش از ده هزار نفر به ویروس کرونا خبر دادند. با این حال، نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه در مقایسه با دیگر کشورها پائین است.

در آمریکا، فعالیت بخش‌های خدماتی این کشور در ماه آوریل نسبت به ماه مارس، باز هم کاهش داشت و به زیر ۵۰ درصد رسید. این آمار پائین‌ترین میزان فعالیت این بخش را از دسامبر ۲۰۰۹ تاکنون نشان می‌دهد. 

همچنین ایالت کالیفرنیا به عنوان اولین ایالت آمریکا از کاهش محدودیت‌های قرنطینه خبر داد که قرار است از روزهای پایان هفته صورت گیرد. در هنگ‌کنگ نیز اعلام شد که از روز جمعه مدارس، کافه‌ها و سینماها بازگشایی خواهد شد.

تازه چه خبر؟
دانشگاه تل‌آویو و سازمان خدمات درمانی کللیت اسرائیل در مطالعه‌ای یافتند که واکسن کرونای فایزر-بیون‌تک در مقایسه با گونه اصلی ویروس کرونا و گونه‌ای که...More
مقام‌های دفاعی اسرائیل پس از انتشار گزارش‌هایی درباره عملیات اسرائیل علیه ایران در رسانه‌های خارجی، خواستار تحقیق درباره درز اطلاعات و منشا این...More
مریلند با تصویب اقدامات مربوط به پاسخگویی پلیس، به اولین ایالتی در آمریکا تبدیل شد که لایحه قانون حقوق پلیس این کشور را لغو کرده است. فرماندار مریلند...More
بالگرد «نبوغ» که قرار بود روز یک‌شنبه اولین پرواز خود را برای شناسایی تاریخ حیات بر مریخ آغاز کند، پس از بروز اشکالی در تیغه های موتور چرخنده آن، تا...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت با شرایط فعلی در زمینه اعمال محدودیت‌ها، شیوع کرونا کنترل نمی‎شود. زالی روز شنبه با بیان...More