یک گروه بومیان کانادا از کشف مزارهای بی‌نشان ۷۵۱ نفر دیگر در یک مدرسه کاتولیک خبر داد | ایران اینترنشنال

یک گروه بومیان کانادا از کشف مزارهای بی‌نشان ۷۵۱ نفر دیگر در یک مدرسه کاتولیک خبر داد

رییس گروه بومیان کانادایی کاوسس در نشستی خبری از کشف مزارهای بی‌نشان ۷۵۱ نفر در مدرسه ماریوال، که قبلا یک مدرسه شبانه‌روزی کاتولیک بوده، در ۱۴۰ کیلومتری شهر رجاینا، مرکز استان ساسکاچوان، خبر داد.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، گفت از خبر کشف مزار ۷۵۱ نفر در مدرسه ماریوال «به شدت غمگین» شده و در پیامی خطاب به بومیان این کشور گفت: «کانادا مسئول رنج و دردی است که شما تحمل می‌کنید»

هنوز مشخص نیست چند نفر از این اجساد متعلق به کودکانی است که در این مدرسه بوده‌اند، زیرا تعدادی بزرگسال و فرد غیر بومی نیز در این محل خاکسپاری شده‌اند.

ماه گذشته نیز در یک مدرسه کاتولیک دیگر در شهر کملوپس در استان بریتیش کلمبیای کانادا اجساد ۲۱۵ کودک بومی کشف شده بود.

از قرن نوزدهم تا دهه ۱۹۷۰ ، بیش از ۱۵۰هزار کودک بومیان کانادا به بهانه همسان سازی با جامعه کانادا، مجبور به تحصیل در مدارس مسیحی با بودجه دولت شدند. آنها در این مدارس مجبور بودند که به مسیحیت تغییر دین دهند و صحبت به زبان مادری خود را فراموش کنند.

بسیاری از آنها مورد ضرب و شتم و آزارهای لفظی قرار گرفتند و گفته می‌شود که در طول این مدت شش هزار نفر از آنان درگذشته‌اند.

دولت کانادا در سال ۲۰۰۸ در پارلمان از این رخداد عذرخواهی کرد و اعتراف کرد که آزار جسمی و جنسی در این مدارس بیداد می‌کرده است .

رهبران بومی این کشور این سوءاستفاده‌ها از کودکان بومی و سیاست غلط دولت را دلیل اصلی میزان شیوع الکل و اعتیاد به مواد مخدر در در بومیان عنوان می‌کنند.

پیشتر یک گزارش کمیسیون حقیقت و آشتی هم پس از پنج سال تحقیق اعلام کرده بود که حداقل  سه هزار و ۲۰۰ کودک به دلیل بدرفتاری و بی‌توجهی مسئولان مدرسه جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

تازه چه خبر؟
مارکو روبیو، عضو جمهوری‌خواه، و الکس پادیلا، عضو دموکرات سنای آمریکا، طرحی را ارائه کردند که به موجب آن به ۵۲ آمریکایی که در ماجرای تسخیر سفارت...More
در پی شلیک دو راکت از لبنان به اسرائیل، توپخانه ارتش اسرائیل مواضع شلیک این راکت‌ها را هدف قرار داد. ارتش اسرائیل با اعلام اینکه هیچ کس در این حمله‌...More
به گزارش رسانه های بریتانیا، یک شهروند این کشور که در حمله پهپادی هفته گذشته ایران به کشتی مرسر استریت در دریای عرب کشته شده بود، ایدرین آندروود نام...More
وب‌سایت «آرگوس مدیا» گزارش داد به فایل مکالمات میان گارد ساحلی امارات متحده عربی و کارکنان کشتی «آسفالت پرنسس» دسترسی پیدا کرده و بر اساس آن ۵ یا ۶...More
با ادامه آتش‌سوزی‌ها ترکیه، یک مقام محلی در این کشور گفت که حریق در نزدیکی یک نیروگاه در جنوب غرب این کشور مهار شده و این نیروگاه فعالیتش را از سر...More