گزارش نیویورک‌تایمز از کارزار ثبت‌نام نمایشی نوجوانان برای کاهش حاضران در گردهمایی انتخاباتی ترامپ | ایران اینترنشنال

گزارش نیویورک‌تایمز از کارزار ثبت‌نام نمایشی نوجوانان برای کاهش حاضران در گردهمایی انتخاباتی ترامپ

روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد کاربران پیام‌رسان تیک‌تاک و هواداران موسیقی پاپ کره‌ای با راه‌اندازی کارزار ثبت‌نام ساختگی برای نخستین گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهوری آمریکا، و عدم حضور در آن موجب کاهش قابل ملاحظه حاضران شدند.

هزاران نفر از حامیان ترامپ روز شنبه در گردهمایی او در شهر تالسا در ایالت اوکلاهما شرکت کردند.

با این حال، نیویورک‌تایمز یکشنبه اول تیرماه در گزارشی نوشت با آن‌ که بر اساس گفته‌های رییس کارزار انتخاباتی ترامپ بیش از یک میلیون بلیط برای آن درخواست شده بود؛ شمار حاضران بر اساس مشاهده گزارشگران کمتر از میزان قابل انتظار بوده است. 

مدیران این کارزار انتخاباتی همچنین مراسم برنامه‌ریزی شده در بیرون از محل گردهمایی را به دلیل عدم حضور جمعیت لغو کرد.

بر اساس گزارش نیویورک‌تایمز شمار بالای متقاضیان به دلیل کارزار هماهنگ حامیان نوجوان موسیقی پاپ کره‌ای و کاربران پیام‌رسان تیک‌تاک در ثبت‌نام ساختگی بوده است. آن‌ها اعلام کرده‌اند که «تا حدودی» در این مساله مسئول بوده‌اند.

این روزنامه نوشت آن‌ها ادعا کرده‌اند که صدها هزار بلیط شرکت در این مراسم را «به شوخی» ثبت نام کردند. 

این اقدام پس از آن روی داد که حساب کاربری «تیم ترامپ» روز یازدهم ژوئن از هواداران رییس‌جمهوری خواست برای بلیط‌های رایگان با شماره تلفن همراه خود ثبت‌نام کنند.

پس از این اعلام،  هواداران گروه موسیقی پاپ کره‌ای اطلاعات این مراسم را با دنبال‌کنندگان صفحات رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند و آن‌ها را تشویق کردند که «ثبت‌نام کنند، اما نیایند.»

یک دختر دانش‌آموز ۱۹ ساله در کالیفرنیا در همین زمینه گفت که از شماره صوتی گوگل برای ثبت‌نام در این رویداد استفاده کرده بود. 

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد این روند خیلی زود روی پیام‌رسان تیک‌تاک هم منتشر شد و کاربران ویدیوهایی بازنشر کردند که به بینندگان آموزش می‌داد همین اقدام را انجام دهند. 

یک کاربر زن تیک‌تاک روز ۱۵ ژوئن با کنایه نوشت: «اوه... نه... من برای گردهمایی ترامپ ثبت‌نام کردم، اما نمی‌توانم بروم.»

نیویورک‌تایمز نوشته که هزاران کاربر دیگر نیز توییت‌ها و ویدیوهای مشابه با این منتشر کردند که با میلیون‌ها بازدید مواجه شد. 

نمایندگان پیام‌رسان تیک‌تاک از اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند.

یک کاربر فعال در زمینه یوتیوب گفت: «این [کارزار] بیشتر از طریق قابلیت آلت تیک‌تاک منتشر شد، ما آن را در بخش ساکتی که افراد شوخی می‌کنند و کلی فعالیت‌ دارند نگه داشتیم.»

او گفت: «توییتر کی-پاپ [موسیقی پاپ کره‌ای] و آلت تیک‌تاک اتحاد خوبی دارند که اطلاعات را خیلی سریع میان همدیگر منتشر می‌کنند. همه آن‌ها الگوریتم‌ها را می‌دانند و اطلاع دارند چگونه ویدیو‌ها را بالا ببرند که به جایی که می‌خواهند برسد.»

نیویورک‌تایمز نوشته بسیاری از کاربران این کارزار پست‌های خود را پس از ۲۴ ساعت حذف کردند تا نقشه را پنهان نگه دارند و از انتشار آن در فضای اصلی اینترنت خودداری کنند. 

این اقدام به گفته یک فعال در زمینه یوتیوب با این هدف انجام شد که کارزار ترامپ از آن مطلع نشود.

کاربران توییتر شامگاه شنبه سریعا پیروزی کارزار رسانه‌های اجتماعی خود را اعلام کردند.

تیم مورتا،‌ سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ، گفت معترضان در بیرون از محل گردهمایی جلوی ورود حامیان به مرکز بوک را گرفته‌اند؛ اما گزارشگران می‌گویند شمار کمی از معترضان در بیرون این محل حضور داشتند.

در توییتر الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده نیویورک، در پاسخ به برد پارسکال،‌ رییس کارزار انتخاباتی ترامپ،‌ که «معترضان تندرو» را دلیل عدم حضور حامیان دانسته بود، نوشت: «در حقیقت شما از سوی نوجوانان تیک‌تاک شوک شدید.»

استیو اشمیت،‌ استراتژیست جمهوری‌خواه،‌ در این زمینه گفته است «نوجوانان آمریکا یک ضربه وحشیانه علیه دونالد ترامپ زده‌اند.»

یک زن مخالف ترامپ که در این کارزار با ویدیویی خشم خود را ابراز کرده بود با ۷۰۰ هزار لایک و بیش از دو میلیون بازدید مواجه شد.

با آن که کارزار انتخاباتی ترامپ وعده جمعیت عظیمی را برای این گردهمایی داده بود، بسیاری از صندلی‌های محل گردهمایی که ظرفیت ۱۹ هزار نفر دارد در زمان سخنرانی ترامپ خالی ماند.

 

تازه چه خبر؟
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که ارتباط برخی از گزینه‌های جو بایدن برای پست‌های عالی‌رتبه دولت آینده آمریکا با دو شرکت خصوصی، نگرانی‌های...More
برخی رسانه‌های ایران از بازداشت مدیرکل سابق اطلاعات مازندران و رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضاییه به دلیل نقش داشتن در پرونده اکبر طبری، معاون...More
اعضای شورای عالی و روسای هیات مدیره‌های نظام پرستاری سراسر ایران در نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به گسترش اعتراض و نارضایتی‌های کادر درمان و همچنین...More
دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اعلام کرد که الزام افراد به داشتن کارت ملی در زمان مراجعه به ادارات و سفر بین شهری تا...More
حمیدرضا نجاری، رییس اداره آنفلوانزای وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد که «هیچ موردی» از ابتلای انسانی به آنفلوانزای پرندگان در این کشور وجود ندارد...More