کنفرانس خبری مشترک پنس و فائوچی: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های پرخطر اوایل دی ماه آغاز می‌شود | ایران اینترنشنال

کنفرانس خبری مشترک پنس و فائوچی: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های پرخطر اوایل دی ماه آغاز می‌شود

مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری آمریکا، با اشاره به اینکه تهیه واکسن کرونا در مرحله نهایی خود قرار دارد تاکید کرد به محض تایید این واکسن کار توزیع آن در آمریکا بلافاصله آغاز خواهد شد.

پنس که روز پنج‌شنبه به همراه برخی دیگر از اعضای کارگروه مقابله با کرونا  در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید درباره آخرین موارد مربوط به مقابله با ویروس کرونا صحبت می‌کرد گفت: «در حال حاضر ۱۰۰ میلیون کیت واکسن کرونا آماده شده است. لحظه‌ای که سازمان غذا و دارو هر واکسنی را تایید کند، ما آماده‌ایم کار توزیع واکسن به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را در ۲۴ ساعت آغاز کنیم.»

در ادامه این کنفرانس خبری آنتونی فائوچی، عضو کارگروه مقابله با کرونا در کاخ سفید، نیز در این کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که: «در اوایل دی ماه، پایان ماه دسامبر، کار تزریق واکسن به گروه‌های پرخطر آغاز خواهد شد.»

فائوچی همچنین گفت: «از شش واکسنی که طبق طرح دولت آمریکا برای معالجه و درمان کووید-۱۹ در حال تهیه هستند، چهار واکسن یا مرحله سوم آزمایش بالینی را به پایان رسانده‌اند یا در این مرحله هستند.»

او افزود: «میزان تاثیرگذاری واکسن شرکت فایزر ۹۵ درصد و میزان تاثیرگذاری واکسن شرکت مدرنا ۹۴ درصد بوده است. این دو واکسن مراحل آزمایشی خود را به پایان رسانده‌اند و حتی در موارد حاد بیماری نیز ایمنی ایجاد کرده و میزان تاثیرگذاری آنها "عالی" است.»

فائوچی در خصوص ایمنی و صداقت علمی واکسن‌ها گفت: «برای دستیابی سریع به واکسن کرونا به هیچ وجه ایمنی و صداقت علمی را قربانی نکردیم. سرعت روند تولید واکسن نشان‌دهنده «پیشرفت فوق‌العاده علم» در ساخت چنین واکسن‌هایی است و ما توانستیم کاری را که قبلا سال‌ها طول می‌کشید، در چند ماه به انجام برسانیم.»

عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید گفت: «ما قصد تعطیل کردن کشور را نداریم، بلکه هدف ما شدت بخشیدن به انجام اقدامات بهداشتی همچون ماسک زدن، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع است که همه از آن خبر دارند.»

غیر از این مایک پنس نیز با تاکید بر عدم تعطیلی در این کنفرانس خبری گفت: «رییس‌جمهور ترامپ کاملا مشخص کرده که برای مقابله با کرونا تعطیلی سراسری دیگری نخواهیم داشت و لزومی برای انجام این کار نیست. در برخی مناطق کشور مدرسه‌ها تعطیل شده‌اند ولی بر اساس نظر کارگروه مقابله با کرونا نیازی برای تعطیلی مدرسه‌ها وجود ندارد.»

معاون رییس‌جمهوری آمریکا با اشاره به این‌که طی ۳۰ روز اخیر تعداد موارد ثبت شده ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا ۱۰ درصد افزایش یافته بر عزم دولت در افزایش انجام آزمایش‌ها تاکید کرد و گفت: از ابتدای همه‌گیری تاکنون در آمریکا بیش از ۱۷۰ میلیون آزمایش کرونا انجام شده است.

 

تازه چه خبر؟
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More
ابراهیم رییسی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر، «امنیت جمعی» را به عنوان «دکترین سیاست خارجی» دولت خود در منطقه عنوان کرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی...More
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اعلام کرد که از مسببان سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست شکایت کرده است. این انجمن روز پنج‌شنبه از اعزام...More
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از احتمال اعدام حسین شهبازی که در زمان وقوع جرم ۱۷ سال داشته، ابراز نگرانی کردند و خواستار خودداری مقامات جمهوری اسلامی...More
همزمان با پیوستن کارگران چند شرکت دیگر به اعتصاب سراسری کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، گروهی از خانواده‌ کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ از اعتصابات سراسری...More