کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان از کلاب هاوس خواست درباره سخنرانی جواد ظریف پاسخگو باشد | ایران اینترنشنال

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان از کلاب هاوس خواست درباره سخنرانی جواد ظریف پاسخگو باشد

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در نامه‌ای به پال دیویسون، مدیرعامل کلاب هاوس، از اینکه این شبکه اجتماعی به وزیر خارجه ایران این امکان را داد که هفته گذشته در برنامه‌ای «به هزاران نفر دروغ بگوید» و مواضع حکومت ایران را «تبلیغ» کند ابراز نگرانی کرده و از کلاب هاوس خواست در این زمینه پاسخگو باشد.

این نامه با اشاره به سخنرانی جواد ظریف در یکی از اتاق‌های مجازی کلاب‌هاوس در ۱۱ فروردین، ۳۱ مارس، درباره توافق ۲۵ ساله ایران و چین گفت: «این اتاق برای آقای ظریف تریبونی را ایجاد کرد تا تبلیغات رژیم ایران را میان هزاران کاربر منتشر کند.»

این نامه همچنین خاطر نشان کرد که خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، حتی گفت‌وگوهای صورت گرفته در کلاب‌هاوس را در ۱۲ فروردین در وب‌سایت خود قرار داد که این کار مغایر با مقررات کلاب‌هاوس است و به عنوان بخشی از تلاش‌های حکومت ایران برای ترویج دیدگاه خود در آستانه مذاکرات هسته‌ای صورت گرفته است.

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در نامه خود از کلاب‌‌هاوس خواست توضیح دهد که چرا به مقامات بلند پایه «یک رژیم تروریست متخاصم» تریبون داده است.

این نامه همچنین از کلاب‌هاوس خواست که توضیح دهد آیا از اقدام ایرنا در بازنشر جلسه ظریف در این شبکه اجتماعی اطلاع داشته و اینکه آیا قصد دارد ظریف و سایر مقامات ایرانی حاضر در این گفت‌وگو را به خاطر نقض قوانین کلاب‌هاوس جریمه کند.

جو ویلسون، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از امضاکنندگان این نامه، در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه حکومت ایران مسئول کشته شدن بیش از ۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق است در بیانیه‌ای گفت: «چرا کلاب‌هاوس باید به وزیر خارجه رژیم تروریست ایران که تحت تحریم‌های آمریکاست اجازه دهد که یک حساب کاربری داشته و مجری برنامه‌ای باشد که نشر دهنده دروغ و تبلیغات در میان هزاران نفر باشد.»

ویلسون تاکید کرد باید با هدف حذف مصونیت‌ها برای برخی شبکه‌های اجتماعی که به «تروریست‌ها» خدمات ارائه می‌دهند، قوانین تحریم‌های آمریکا به روزرسانی شود.

اندی بار، یکی دیگر از نمایندگان جمهوری‌خواهی که این نامه را امضا کرده، در بیانیه‌ای گفت: «کلاب هاوس تنها یکی از موارد اخیر اقدامات شرکت‌های فناوری در سیلیکون ولی در ارائه تریبون به رهبران تروریست است تا برای اهداف خود به تبلیغ و جذب نیرو بپردازند.»

 

تازه چه خبر؟
دو هواپیمای سبک پس از آنکه بر فراز آسمان دنور در آمریکا با هم برخورد کردند، بدون هیچ تلفاتی در یک فرودگاه محلی بر زمین نشستند. به گزارش اسوشیتدپرس و...More
مارکو مندچینو، وزیر مهاجرت کانادا، اعلام کرد دولت این کشور به خانواده کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین که با شلیک سپاه پاسداران ساقط شد، امکان دریافت...More
سازمان عدالت برای ایران در نامه‌ای به رییس دانشگاه اُبرلین در آمریکا خواستار اخراج محمدجعفر محلاتی از این دانشگاه به دلیل «اختفای» کشتار هزاران...More
بانک مرکزی ایران اعلام کرد که با حکم دادگاه لوکزامبورگ دارایی‌های این بانک در موسسه «کلیر استریم» به آمریکا منتقل نمی‌شود. بر اساس این گزارش، دادگاه...More
کیانوش جهان‌پور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، یک روز پس از تایید تخلف درباره مفقود شدن تعدادی از واکسن‌های وارداتی کرونا اعلام کرد: «هیچ واکسنی گم نشده...More