کشته شدن ۴۰ حوثی و نیروهای صالح در درگیری‌های تعز یمن | ایران اینترنشنال

کشته شدن ۴۰ حوثی و نیروهای صالح در درگیری‌های تعز یمن

 

ارتش دولتی یمن، روز شنبه سیزدهم آبان‌ماه، از «کشته شدن ۴۰ شبه‌نظامی حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح» رئیس جمهور سابق این کشور، خبر داد.

سرهنگ عبدالباسط البحر، معاون سخنگوی فرماندهی ارتش یمن در استان تعز، در تماس تلفنی با خبرگزاری آناتولی گفت که در جریان درگیری‌های ۲۴ ساعت گذشته، در مناطق مختلف این استان، علاوه بر کشته شدن ۴۰ شبه‌نظامی ، ۷ نفر دیگر زخمی شدند.

البحر گفت که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، حوثی‌ها و نیروهای صالح، برای بازپس‌گیری برخی مناطق از دست رفته خود در استان تعز، دست به حملاتی زده‌اند.

وی اظهار داشت که «ارتش دولتی یمن، حملات کودتاگران را در پادگان التشریفات و قصر‌جمهوری و نیز در شهرک الصلو، دفع کرده است».

ارتش دولتی یمن نیز در گزارشی اعلام کرد که طی هفته گذشته، ۱۱۳ نفر از حوثی‌ها و نیروهای صالح، از جمله تنی چند از فرماندهان میدانی، در درگیری‌های مختلف کشته شدند.

حوثی‌ها و نیروهای صالح، تا کنون هیچ گونه واکنشی نسبت گزارش ارتش دولتی یمن نشان نداده اند.

شهر تعز در یمن، از اگوست ۲۰۱۵ تاکنون، از طریق سه محور در محاصره نیروهای حوثی قرار دارد. نیروهای دولتی وابسته به عبدربه منصور هادی، در اگوست ۲۰۱۶، توانستند منطقه الضباب، یکی از ورودی‌های تعز را به کنترل خود درآورند.

جنگ در یمن که از مارس ۲۰۱۴، در پی اشغال صنعا توسط حوثی‌ها آغاز شد، با ورود ائتلاف عربی به رهبری عربستان در مارس ۲۰۱۵، شدت یافت.

این ائتلاف عربی، ضمن متهم کردن ایران به حمایت از حوثی‌ها، دلیل حضور نظامی خود در یمن را، «بازگشت مشروعیت» به این کشور تحت رهبری عبدربه منصور هادی عنوان می‌کند.

 

تازه چه خبر؟
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، گفت که جمهوری اسلامی به جای تمرکز بر اسرائیل، باید به نیازهای مردم کشور خود رسیدگی کند. بنت پیش از عزیمت به نیویورک...More
ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که دو پهپاد انفجاری و دو موشک بالستیک حوثی‌های یمن را رهگیری و از طریق حمله‌ هوایی یک سایت پرتاب...More
رسانه‌های سوئد از بازداشت پیمان کیا، یک شهروند سوئدی ایرانی تبار به اتهام جاسوسی از سوی پلیس امنیت سوئد در هفته گذشته خبر داده‌اند. بر اساس گزارش این...More
بیش از سیصد نفر از جمله رهبران شیعه و سنی محلی عراق برای اولین بار با برگزاری کنفرانسی خواستند کشورشان با پیوستن به موافقتنامه‌ ابراهیم، روابط خود با...More
با وجود تاکید مقام‌های جمهوری اسلامی بر ممنوعیت تردد زائران مراسم اربعین از مرزهای زمینی، تلویزیون ایران با انتشار فیلمی خبر داد که مرز شلمچه در...More