کشته شدن ۳۷ غیرنظامی با استفاده از بمب‌های «ناپالم» در غوطه شرقی | ایران اینترنشنال

کشته شدن ۳۷ غیرنظامی با استفاده از بمب‌های «ناپالم» در غوطه شرقی

 

سازمان دفاع شهری سوریه وابسته به مخالفان سوری، معروف به «کلاه سفیدها» در بیانیه‌ای، از کشته شدن ۳۷ غیرنظامی در غوطه شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، سازمان دفاع شهری سوریه، شامگاه روز پنج‌شنبه دوم فروردین خبر داد که ارتش دولتی سوریه و حامیان آن، یک پناهگاه را در شهرک «عربین» در غوطه شرقی بمباران کردند، که در پی آن ۳۷ غیرنظامی کشته شدند.

دفاع شهری سوریه در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود گفته است که بمباران این پناهگاه‌ در غوطه شرقی که تنها غیرنظامیان در آن پناه برده بودند، توسط بمب‌های ناپالم صورت گرفت.

این بیانیه افزود که تمامی قربانیان این حادثه، بر اثر سوختگی، جانشان را از دست دادند. اکثر این افراد از زنان و کودکان هستند.

بر اساس این گزارش، غیرنظامیان، به دلیل بمباران ادامه دار جنگنده‌های سوریه و روسیه، توانایی خروج از پناهگاه‌های خود را ندارند.

از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه، با تأیید این خبر گفته که جنگنده‌های روسیه، ساعاتی پیش از اجرایی شدن آتش‌بس، با بمب‌های «آتش‌زا»، پناه‌گاهی در غوطه شرقی را هدف قرار دادند.

رامی عبدالرحمن رئیس دیده‌بان حقوق بشر سوریه، که مرکز آن در لندن است، در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، گفته که گروه‌های نجات، تنها ساعاتی پس از این بمباران، توانستند قربانیان را از پناهگاه بیرون کنند.

غوطه شرقی که از جمله آخرین مواضع مخالفان بشار اسد به شمار می‌رود، از هفته‌ها پیش مورد حمله نیروهای رژیم سوریه و حامیان آن قرار گرفته است. روز گذشته افراد گروه «احرار الشام» طی توافقی با دولت سوریه و با ضمانت، روسیه، از منطقه حرستا در شهر غوطه شرقی خارج شدند.

 

تازه چه خبر؟
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت ایالات متحده در ازای آزادی روزنامه‌نگار آمریکایی آستین تیس و سایر آمریکایی‌های...More
ژان فرانسوا ریكارد، دادستان مبارزه با تروریسم فرانسه، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه گفت نوجوان چچنی که معلم فرانسوی را به دلیل نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر...More
رییس واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز خوزستان اعلام کرد که فرآیند شناسایی مقصر حوادث انفجار گاز خانگی بسیار طولانی و نیازمند بررسی و دریافت...More
رییس پلیس پیشگیری تهران تایید کرد که به دلیل شرایط اقتصادی ناشی از کرونا، حدود ۶۰ درصد از مجرمان دستگیر شده در امسال برای اولین‌بار مرتکب جرم شده‌اند...More
پاپ فرانسیس،‌ رهبر کلیسای کاتولیک، در اظهاراتی تازه خواستار محافظت از همجنس‌گرایان در خانواده و وضع قوانین مدنی برای حمایت از آنها شد. رهبر کلیسای...More