کشته شدن ۳۷ حوثی در نزدیکی مرز یمن و عربستان | ایران اینترنشنال

کشته شدن ۳۷ حوثی در نزدیکی مرز یمن و عربستان

 

ارتش ملی یمن، وابسته‌به «دولت قانونی» آن کشور، روز شنبه بیست وپنجم شهریورماه، از کشته‌شدن ۳۷ نفر از شبه‌نظامیان گروه «انصارالله»، وابسته‌به حوثی‌های یمن، در نزدیکی مرز عربستان خبر داد.

به گزارش وب‌سایت روزنامه «القدس العربی»، ارتش ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که بمباران جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان، در استان «حجه»‌ی یمن در مرز میان این کشور و عربستان، به کشته‌شدن ۳۷ نفر از حوثی‌ها و هم‌پیمانان آنها انجامید.

مرکز اطلاع‌رسانی نظامی منطقه‌ی پنجم یمن، با اعلام این خبر گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته، جنگنده‌های ائتلاف عربی، تجمع و تجهیزات نظامی حوثی‌ها و نیروهای علی عبدالله صالح را در جنوب شهر «میدی» و غرب شهر «حرض» هدف قرار داده‌اند.

ارتش ملی یمن در بیانیه‌ای که در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود منتشر کرده، به‌نقل از یک منبع نظامی گفته که کشته و زخمی‌های گروه حوثی‌ها، شامگاه روز جمعه به بیمارستان‌های استان حجه منتقل شده‌اند.  

بیش از دو سال است که درگیری در دو شهر حرض و میدی، در استان حجه، میان ارتش ملی یمن از یک‌سو و شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به صالح، ازسوی دیگر، ادامه دارد.

در ماه اوت (مردادماه) گذشته، نیروهای دولتی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی، کنترل کامل خود را بر مناطق شرقی شهر میدی، اعلام کردند.

از مارس سال ۲۰۱۵ (اسفندماه ۱۳۹۳)، ائتلاف عربی به رهبری عربستان، به درخواست عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور «قانونی» یمن، وارد جنگ علیه حوثی‌ها و نیروهای صالح شد.

نیروهای صالح و شبه‌نظامیان حوثی از سپتامبر ۲۰۱۴(شهریور ۱۳۹۳)، شماری از استان‌های یمن، ازجمله صنعا، پایتخت این کشور را به تصرف خود درآورده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز، در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت...More
رهبران دو حزب اصلی آلمان قصد دارند برای تشکیل دولت با احزاب سبز و دموکرات‌های آزاد مذاکره کنند آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان با وجود شکست...More
بنا بر اعلام شورای امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است همراه فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و امارات...More
سپاه پاسداران اعلام کرد دو نفر از کارکنان مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه در تهران که در پی آتش‌سوزی مجروح شده بودند،‌ جانشان را از دست داده‌اند. این...More
محمد ناطقی، اقتصاددان و کارشناس سرمایه، با اشاره به ناامنی‌های سیاسی و اقتصادی در ایران گفت «حتی یک خارجی، از سر کنجکاوی هم که شده» در این کشور...More