کشته شدن ۱۰ سرباز دولتی و ۲۵ حوثی در تعز یمن | ایران اینترنشنال

کشته شدن ۱۰ سرباز دولتی و ۲۵ حوثی در تعز یمن

 

یک منبع نظامی در یمن، روز یکشنبه، ۲۱ خرداد ماه اعلام کرد که در جریان درگیری‌های شهر تعز در جنوب غرب این کشور، ۱۰ سرباز دولتی و ۲۵ نفر از گروه «انصار الله»(حوثی ها) و نیروهای علی عبدالله صالح، کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این منبع نظامی که نخواست نامش فاش شود، گفته که در درگیری‌های صبح امروز یکشنبه، علاوه بر کشته‌شدن شماری‌از دو طرف، ۱۸ سرباز دولتی و ده‌ها نفر از حوثی‌ها و نیروهای صالح نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های «ائتلاف عربی» به رهبری عربستان، به‌منظور حمایت از حمله‌ی نیروهای دولتی، چندین موضع حوثی‌ها را در تعز بمباران کردند.

هنوز هیچ گزارشی ازسوی حوثی‌ها یا نیروهای علی عبدالله صالح درباره‌ی تلفات امروز دو طرف درگیری در تعز، منتشر نشده است.

نیروهای دولتی به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری این کشور، از اواخر ماه مه گذشته، عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه حوثی‌ها و نیروهای علی عبدالله صالح در تعز آغاز کرده‌اند.

در این عملیات، تاکنون منطقه‌ی الصلو که ساختمان بانک مرکزی یمن در آن قرار دارد، به‌طور کامل به‌دست نیروهای دولتی افتاده است.

در همین حال، مرکز رسانه‌ای وابسته‌به «نیروهای مردمی» در یمن گزارش داد که در پی انفجار ۲ مین کار گذاشته شده ازسوی حوثی‌ها در استان الجوف، یک زن کشته و دو زن دیگر زخمی شده‌اند.

گفتنی است که جنگ در یمن میان میان نیروهای دولتی از یک‌سو و حوثی‌ها و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین آن کشور از سوی دیگر، از سال ۲۰۱۴ آغاز شده است.

این جنگ، که در پی کودتای حوثی‌ها علیه دولت مشروع یمن به رهبری عبدربه منصور هادی اتفاق افتاد، به اقتصاد فقیر این کشور به شدت آسیب زده و اوضاع انسانی بسیار وخیمی را به دنبال داشته است.

 

تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز، در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت...More
رهبران دو حزب اصلی آلمان قصد دارند برای تشکیل دولت با احزاب سبز و دموکرات‌های آزاد مذاکره کنند آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان با وجود شکست...More
بنا بر اعلام شورای امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است همراه فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و امارات...More
سپاه پاسداران اعلام کرد دو نفر از کارکنان مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه در تهران که در پی آتش‌سوزی مجروح شده بودند،‌ جانشان را از دست داده‌اند. این...More
محمد ناطقی، اقتصاددان و کارشناس سرمایه، با اشاره به ناامنی‌های سیاسی و اقتصادی در ایران گفت «حتی یک خارجی، از سر کنجکاوی هم که شده» در این کشور...More