کرونا در جهان: بیکاری کارگران جنسی تایلند و نیایش پاپ در کلیسای خلوت | ایران اینترنشنال

کرونا در جهان: بیکاری کارگران جنسی تایلند و نیایش پاپ در کلیسای خلوت

تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا و بیش از ۶۵ هزار نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

چین، کشوری که برای اولین بار ویروس کرونا در آنجا شایع شد، روز یکشنبه ۱۷ فروردین، اعلام کرد که از ابتدای ماه مارس تاکنون، بیش از چهار میلیارد ماسک به کشورهای خارجی فروخته است.

در حالی که استفاده از ماسک روز به روز در کشورهای بیشتری توصیه می‌شود و این کالا به یکی از کالاهای اساسی تبدیل شده، به تازگی تصاحب یک محموله ماسک سفارش فرانسه در یکی از فرودگاه‌های چین، بازتاب بسیاری پیدا کرد.

چین که با فروکش کردن نسبی شیوع ویروس کرونا، کارخانه‌های خود را به راه انداخته، تمام تلاش خود را برای تولید تجهیزات پزشکی مرتبط با این همه‌گیری جهانی به کار بسته است.

مقام‌های گمرکی چین روز یکشنبه اعلام کردند که علاوه بر صادرات ماسک به حدود ۵۰  کشور، بیش از ۳۷ میلیون لباس مخصوص و ۱۶ هزار دستگاه تنفس مصنوعی به همراه نزدیک به سه میلیون کیت آزمایش کرونا به کشورهای جهان صادر شده است.

با این حال، برخی از کشورهای جهان از کیفیت اجناس چینی در این مدت شکایت داشته‌اند. به عنوان نمونه، هلند چند روز پیش اعلام کرد که ۶۰۰ هزار ماسک ارسالی از چین، با استانداردهای یک ماسک معمولی همخوانی ندارد.

همچنین در این مدت، گزارش‌هایی درباره معیوب بودن کیت‌های آزمایش کرونا ساخت چین منتشر شده است.

در اروپا، آمارهای روزهای اخیر در سه کشور فرانسه، ایتالیا و اسپانیا، تا حدودی امیدهایی را ایجاد کرده است.

مقام‌های اسپانیا روز یکشنبه اعلام کردند که طی شبانه‌روز گذشته ۶۷۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این تعداد، سومین کاهش پیاپی در آمار قربانیان اسپانیا را به ثبت می‌رساند.

در فرانسه نیز با وجود افزایش تعداد قربانیان، تعداد کسانی که به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند، طی روزهای اخیر کاهش داشته است. با این حال، گرم شدن هوا در آستانه تعطیلات عید پاک، نگرانی‌هایی را نسبت به افزایش سفرها و عدم رعایت قرنطینه از سوی مردم این کشور ایجاد کرده است. 

همچنین در ایتالیا، پاپ فرانسیس روز یکشنبه مراسم جشن نخل در آستانه عید پاک را بدون حضور جمعیت برگزار کرد.

پیشتر شامگاه شنبه کلیسای قبطی مصر آیین‌های عید پاک را به خاطر شیوع کرونا لغو کرده بود.

همچنین در خاورمیانه، امارات متحده عربی روز یکشنبه اعلام کرد که بودجه طرح حمایتی خود برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را دو برابر می‌کند و به ۶۴ میلیارد دلار یورو می‌رساند.

اما یکی از کسب‌وکارهای که با شیوع ویروس کرونا در جهان از رونق افتاده، توریسم سکس در تایلند است. روز یکشنبه اعلام شد که ده‌ها هزار کارگر جنسی به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور بیکار شده‌اند. 

تازه چه خبر؟
محمود صادقی،‌ نماینده پیشین مجلس،‌ می‌گوید ۲۰ هزار قرص آنفلوانزا موسوم به «فاویپیراویر»که پیشتر به صورت محرمانه از چین وارد ایران شده بود، برای درمان...More
محمدرضا شانه‌ساز، رییس سازمان غذا و دارو درباره دلیل الزام ثبت نام در سامانه معرفی شده از سوی این سازمان و ارائه کدملی، گفت: «این تمهیدات برای...More
ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس، در نشست ویدیویی مجمع عمومی سازمان ملل کشورهای غربی را به ایجاد «آشوب و هرج و مرج» در این کشور متهم کرد. ماکی با...More
دولت یمن و حوثی‌های این کشور در نشستی که با حمایت سازمان ملل در سوئیس برگزار شد توافق کردند بیش از هزار زندانی را مبادله کنند. به گزارش خبرگزاری...More
علی مظفری، رییس کل دادگستری قم از ساماندهی خانه‌های بازی و مهد کودک‌های قم «پس از سال‌ها بلاتکلیفی» با ورود دستگاه قضایی خبر داد. مظفری، از برگزاری...More