کرونا در جهان: بیکاری کارگران جنسی تایلند و نیایش پاپ در کلیسای خلوت | ایران اینترنشنال

کرونا در جهان: بیکاری کارگران جنسی تایلند و نیایش پاپ در کلیسای خلوت

تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا و بیش از ۶۵ هزار نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.

چین، کشوری که برای اولین بار ویروس کرونا در آنجا شایع شد، روز یکشنبه ۱۷ فروردین، اعلام کرد که از ابتدای ماه مارس تاکنون، بیش از چهار میلیارد ماسک به کشورهای خارجی فروخته است.

در حالی که استفاده از ماسک روز به روز در کشورهای بیشتری توصیه می‌شود و این کالا به یکی از کالاهای اساسی تبدیل شده، به تازگی تصاحب یک محموله ماسک سفارش فرانسه در یکی از فرودگاه‌های چین، بازتاب بسیاری پیدا کرد.

چین که با فروکش کردن نسبی شیوع ویروس کرونا، کارخانه‌های خود را به راه انداخته، تمام تلاش خود را برای تولید تجهیزات پزشکی مرتبط با این همه‌گیری جهانی به کار بسته است.

مقام‌های گمرکی چین روز یکشنبه اعلام کردند که علاوه بر صادرات ماسک به حدود ۵۰  کشور، بیش از ۳۷ میلیون لباس مخصوص و ۱۶ هزار دستگاه تنفس مصنوعی به همراه نزدیک به سه میلیون کیت آزمایش کرونا به کشورهای جهان صادر شده است.

با این حال، برخی از کشورهای جهان از کیفیت اجناس چینی در این مدت شکایت داشته‌اند. به عنوان نمونه، هلند چند روز پیش اعلام کرد که ۶۰۰ هزار ماسک ارسالی از چین، با استانداردهای یک ماسک معمولی همخوانی ندارد.

همچنین در این مدت، گزارش‌هایی درباره معیوب بودن کیت‌های آزمایش کرونا ساخت چین منتشر شده است.

در اروپا، آمارهای روزهای اخیر در سه کشور فرانسه، ایتالیا و اسپانیا، تا حدودی امیدهایی را ایجاد کرده است.

مقام‌های اسپانیا روز یکشنبه اعلام کردند که طی شبانه‌روز گذشته ۶۷۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این تعداد، سومین کاهش پیاپی در آمار قربانیان اسپانیا را به ثبت می‌رساند.

در فرانسه نیز با وجود افزایش تعداد قربانیان، تعداد کسانی که به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند، طی روزهای اخیر کاهش داشته است. با این حال، گرم شدن هوا در آستانه تعطیلات عید پاک، نگرانی‌هایی را نسبت به افزایش سفرها و عدم رعایت قرنطینه از سوی مردم این کشور ایجاد کرده است. 

همچنین در ایتالیا، پاپ فرانسیس روز یکشنبه مراسم جشن نخل در آستانه عید پاک را بدون حضور جمعیت برگزار کرد.

پیشتر شامگاه شنبه کلیسای قبطی مصر آیین‌های عید پاک را به خاطر شیوع کرونا لغو کرده بود.

همچنین در خاورمیانه، امارات متحده عربی روز یکشنبه اعلام کرد که بودجه طرح حمایتی خود برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را دو برابر می‌کند و به ۶۴ میلیارد دلار یورو می‌رساند.

اما یکی از کسب‌وکارهای که با شیوع ویروس کرونا در جهان از رونق افتاده، توریسم سکس در تایلند است. روز یکشنبه اعلام شد که ده‌ها هزار کارگر جنسی به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور بیکار شده‌اند. 

تازه چه خبر؟
در پی وقوع گردوخاک در برخی مناطق استان‌های تهران و البرز، تصادف زنجیره‌ای دست‌کم ۲۰ خودروی سبک و سنگین در محور نیشابور_سبزوار محدوده پمپ بنزین حسن...More
روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر یکشنبه چهارم مهرماه، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بر اثر وقوع آتش‌سوزی در یکی از مراکز تحقیقات خودکفایی...More
نرگس محمدی، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر از احضارش به واحد اجرای احکام دادسرای اوین برای اجرای حکم و همچنین گشایش پرونده‌های دیگر قضایی علیه خود خبر...More
ابراهیم رئیسی رییس قوه‌ مجریه هنگام دریافت استوارنامه سایمون شرکلیف سفیر جدید بریتانیا در تهران گفت ایران هروقت احساس کند کشورهای دیگر «زورگویی» می‌...More
بر اساس گزارش‌ خبرگزاری‌های رسمی ایران، چند هزار نفر از زائران مراسم اربعین در مرز شلمچه و مهران تجمع کرده‌ و چند صد زائر نیز پس از عبور از گیت ایران...More